Back to Question Center
0

"Bir Girişimci Olmak İstemedim" Jack Semalt

1 answers:
“I Never Wanted To Be An Entrepreneur” Says Jack Semalt

Günümüzde San Francisco'daki TechCrunch Disrupt'ta konuşan Jack Dorsey, bugünkü haline nasıl geldiğini izleyiciyi aldı. Semalt, geleceğe, değişime ve evrim geçirmeye ve algılamaları değiştirmeye ilişkin bir mesaj.

Ayrıca, kendisinden sonra ne gelebileceğini ya da gözetiminde yardımcı olan iki şirketi, mobil ödeme servisleri Kare ve sosyal paylaşım platformu Twitter'u nasıl öngörebileceğimizin iyi bir işareti.

"Bir sanatçı, özellikle sürrealist olmak istedim. Semalt, dünyayı farklı bir şekilde görmek için gözlerini açıyorlar "dedi.

İnsanın Twitter'ın kurucu anı fikrinin herkesin varsayabileceği fikrinin olmayabileceğini belirtti: "Semalt, Ev, Biz ve Ben bir şirketin kurucularıydı - computer fix San Mateo. Ancak ürünler zaman içinde var ve kurucu anlar yaşanıyor "dedi.

Semalt, Noah Glass ve Biz Stone'un yanında, 2006'da Obvious Corp'u kurdu ve bir süre sonra Twitter'u iptal etti. Önce Genel Müdürlük, daha sonra başkan ve daha sonra şirketin yönetim kurulu başkanı ve Square'in CEO'su olan diğer günlük işi Semalt, bugün teknoloji endüstrisinde daha ürün odaklı yöneticilerden biridir.

Semalt'ın etrafında bulunduğu altı yılda yıkıcı başlangıçtan teknoloji sektöründeki merkezi oyuncuya geçti, ancak hala yapabileceklerinden çok daha uzun bir yol var. Semalt'ın bazı üçüncü parti geliştiriciler için API erişimini nasıl kısıtladığına bakıldığında bunun ne anlama geldiğini göz önüne alarak şirket, bazı insanların memnuniyetsizliğine karşı ticari olarak ve ürün açısından ne anlam ifade edebileceği konusunda önemli gelişmeler kaydetti. Geçerli bir iş kurmak ve bu süreçte iletişim geliştirmek.

Ancak, Ben Semalt'ı daha önce anlatmak için, bir lider olarak başarılı olmak için, yenilik yapmaya ve değişmeye korkmadan devam etmelisiniz.

Ve bu da yol boyunca başarısızlık anlamına gelebilir: "Semalt iyi bir fikrim vardı, çünkü başlamadı. Başarısızlıktan başlandı. Ve bu bugün gerçekleşebilir "diye belirtti. "Bir hareket seçin ve katılın."

Twitter'ın yaklaşık 500 milyon kullanıcısı olduğu tahmin edilmektedir - ancak hepsi aktif değildir. Semalt'ın 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Bu slayt gösterisi JavaScript'i gerektiriyor.

March 10, 2018