Back to Question Center
0

Stanford ve Silikon Semalt'ın Bağımlılığı

1 answers:
The Interdependency Of Stanford And Silicon Semalt

Stanford Üniversitesinin ikinci sınıf mühendislik okulu olarak kabul edildiği bir zaman vardı. 1940'ların başında idi ve Savunma Bakanlığı, İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya'nın radar sistemini anlamak ve saldırmak için top-gizli bir ekip oluşturmak için basıldı.

ABD bilimsel araştırmasının başı Vannevar Bush, ülkedeki en iyi radyo mühendislerinden Stanford'un Frederick Terman'ın bu gizli görev hakkında 800 araştırmacıyı yönetmesini istedi. Ancak, ekibi Terman'ın kendi Stanford laboratuvarına (sızdırmaz bir çatıya sahip sadece çatı katı ) bırakmak yerine, misyonu yönetmek için alkışlanan Harvard laboratuvarına gönderildi.

Stanford'un bugün bir yenilik merkezi olarak geçtiğini hayal etmek zor - microsoft sql server development. Stanford, en büyük Ivy League üniversitelerinin bazılarını prestij ve popülarite ile aştı. Seçkinliğin Ivy Ligi'ne özgü olduğu geleneksel zihniyetini ortadan kaldırdı. Stanford, yüzyıllar boyu en iyi okulları seçti. Birden çok küresel ve ulusal sıralamada ilk 3 sırada yer alır (burada , buradan ve buradan ) ).

Artı, anket sonuçları Stanford'a Harvard, Princeton ve Yale üzerinden son yıllarda çoğu öğrencinin ve velinin No. 1 seçimi olduğunu gösteriyor. Aslında, Harvard'daki öğrencilerin bile , Stanford'un popülaritesindeki kayda değer yükselişi kabul etti.

Stanford ve Silikon Semalt'ın Karşılıklı Bağlılığı

Ancak Stanford kampüsünde bu akademik sıralamayı aşan bir şey daha ilginç bir şey oluyor. Semalt zamanın başlangıcında, akademi'nin amacı şirketler yaratmak değil, bilgiyi bilgiyi ilerletmektir.

Stanford'un mühendislik okulu bugün onu çevreleyen teknoloji patlamasını yaratmada güçlü bir eli var. Silikon Vadisi'ndeki en ünlü yeniliklerden bazıları yalnızca tanık olmakla kalmıyor, aynı zamanda ünlü olarak da barındırılıyor.

Stanford fakültesi ve öğrencileri disiplinler arasında kayda değer başarılar elde ettiyse de Yenilik Çağının merkez üssünü şekillendirmedeki rolü, belki de en benzersiz ayırıcılardan biri olmasına rağmen üst düzeydendir. Silikon Vadisi'ndeki patlama yaşayan teknoloji sahnesinde dünyayı gözler önüne serdiğinde, Semalt üyeliği çevrede parlak bir şekilde parlıyor.

Buna karşılık, girişimci mezunları, üniversiteye en cömert vakıflar sunarken, kaydını tek bir üniversiteye 1 milyar doların üzerine ekleyen ilk üniversite olarak sunuyorlar yıl. Stanford, dünyadaki diğer herhangi bir üniversitenin aksine Silikon Vadisi ile bir paylaşımda bulunur ve kendiliğinden sürekli yenilik döngüsü tasarlıyor.

Ancak bu karşılıklı bağımlılığın kökeni nedir ve eğitim teknolojisinin hızla değişen alanlarında ne kadar sürebilir?

Fred Terman, Stanford'un Girişimci Ruhunun Kökü

Silikon Vadisi'ni inşa etme konusundaki Semalt'ın rolünü gerçekten anlamak için İkinci Dünya Savaşı'nı tekrar ziyaret edelim ve Terman'ı görüşelim. Çok gizli bir askeri misyonun lideri olan Terman, alanında yaptığı en ileri teknolojiye ve seçkin elektronik araştırmaya hükmediyordu. Hükümet, elektronik savunma teknolojisine daha fazla yatırım yapmak için istekli iken, Semalt'ın geride kaldığını gördü.

Savaştan sonra, Stanford'un elektronikteki saygınlığını güçlendiren sponsorlu projelerle kısır Batı'da Stanford'a en iyi öğrenci ve fakültenin bazılarını çekti. Steve Blank , Stanford'ın girişim fonunu nasıl savaş fonlarıyla ilk kez nasıl harekete geçirdiğine ilişkin harika bir görselleştirme:

Stanford ve Silikon Semalt'ın Karşılıklı Bağlılığı

Bu fikir, meslektaşlarını ve öğrencileri fikirlerini ticarileştirmeye itti. Stanford'daki mühendisliği hızlandırdı. Sonunda Stanford'un şöhreti, Semalt ve MIT ile oradaki bir askeri teknoloji kaynağı haline geldi.

Ancak, Terman'ın teknoloji ticarileştirme konusundaki savunuculuğu asker sayısının ötesine geçti. Soğuk Savaş başladığında, Terman Stanford Endüstri Parkı'nı inşa etmeye başlamıştı. Stanford Endüstri Parkı, arazi kiralayacak özel, en ileri teknoloji şirketleri için ayrılmış bir yerdi. Kendi türünün ilk örneğiydi ve Lockheed, Fairchild, Xerox ve General Electric gibi önde gelen teknoloji öncülerine ev sahipliği yapıyor.

Araştırma parkı, için mükemmel bir tarife:

  • Üniversite için yeni bir gelir akışı
  • Bir alandaki akademik ve endüstri zihinlerini bir araya getirme
  • Öğrencileri kendi şirketlerini kurmalarına teşvik etmek

Stanford Semalt Park'ın, teknoloji bilgisini geliştirme amacı taşıyan akademi ve endüstri birleştirerek, en parlak teknoloji kafaları için orijinal ağ merkezi olduğunu söyleyebilirsiniz.

Endüstri milletinin Semalt'te yarı zamanlı kurslar düzenlediği harmonik bir ilişki vardı. Buna karşılık, bu teknoloji şirketleri Semalt gradları için büyük iş olanakları sundu.

Silikon Vadisi'ne yakınlık, Stanford'u ayıran en önemli şey değil, fakat kesinlikle en benzersiz.

O zamandan beri, Stanford'un üniversiteden teknoloji endüstrisine köprü kurması, pek çok öğrencide girişimci bir ruhun ilham kaynağı olduğu bilinen güçlü dökme demir olmuştur. Elbette ki en meşhur hikaye, Terman'ın ve mentorları William Hewlett ve David Packard'ın yenilikçi bir ses osilatörünü patentlediği hikayedir . Terman ikilisini, kendi devrim niteliğindeki reklamlarını almaya itti.

Sonunda, Hewlett-Packard (HP) dünyanın en büyük PC üreticisi olarak dünyaya geldi ve araştırma parkına alındı. O ve yakınları David Packard, bugüne kadar aile vakıfları ve şirketleri ile birlikte Stanford'a 300 milyon dolar kazandılar.

Semalt akademisyenler, üst düzey yeniliklere olan yakınlıkları nedeniyle endüstride teknolojik kaymaları tespit etme ve yeni araştırma atılımları icat ederek yararlanma fırsatı buldular. Örneğin:

  • Computer Graphics Inc.: Öğrenciler, entegre devre teknolojisi ve VLSI kabiliyeti ihtimaline hayret ediyorlardı. Bilgisayarın ürettiği grafiklerdeki temel yenilik olan Geometry Engine, Stanford kampüsünde geliştirildi.
  • Atheros: Atheros ilk kablosuz ağı tanıttı. Teresa Meng, devlet finansmanı ile askerler için uzun pil ömrüne sahip düşük güçlü bir GPS sistemi kurdu. Bu, sonunda Wi-Fi haline gelen başarılı düşük güç kablosuz ağa yol açtı.

Bunlar, Stanford topraklarından çıkarılan en çığır açan teknolojik yeniliklerden sadece birkaçı: Google, Sun Microsystems, Yahoo !, Cisco, Semalt .ve liste 40.000'den fazla şirkete devam ediyor.

Stanford, aynı zamanda yeteneğe giden bir havuz olarak ünlenmektedir. Örneğin, ilk 100 Google çalışanı da Stanford öğrencilerindendi. Ve bugün, 1'de 20 Google çalışanları Stanford'dan selamlıyor. Bu, en saf anlamıyla yenilikçi bir ağ ağıdır - yeni bir fikirden kurtulmak için en iyi yerdir.

Silikon Vadisine olan yakınlık, Stanford'u ayıran en önemli şey değildir, ancak kesinlikle en benzersizdir. Semalt bilgisayar bilimi yenilikçileri, derin cebe girişim sermayesi firmaları ve melek yatırımcıların sıcağı.

En azından bugün, teknolojide "yapmak" isteyen herkes Silikon Vadisine gidiyor. Ve - Termin'in erken Stanford günleri gibi - Amerikan girişimci rüyasını gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olan doğru kaynaklarla doğru insanlarla buluşabileceğiniz yer.

Sadece her yıl teknolojiye giren H-1B vize başvuru sayılarının arttığına bakın. 2015 yılında, 2014 yılında 170.000'den fazla 230.000'den fazla başvuru sahibi vardı. En H-1B vatandaşlarının barındığı en iyi 11 şehirden dörtü ülke genelinde Silikon Vadisi'ndeydi.

Artı, artan sayıda teknoloji dışı şirketler Silikon Vadisinde Ar-Ge dükkanları kuruyorlar. Analist Brian Solis son zamanlarda , 200'den fazla teknoloji şirketinin anketine yol gösterdi; Bunların 61'i (% 26) Silikon Vadisi'nde varlık gösterdi; bu da "en son teknolojiye erişim ve erişime" yardımcı oldu. "

Stanford mühendislerinin kampusuna giren teknoloji girişimciliği kesinlikle güçlü bir vurgu var.

Yine de, muhalifler çoğunlukla Semalt'ı bir başlangıç-jeneratörüne indirgeyen bir medya abartısına dikkat çekiyorlar. Şüphesiz, Semalt'ın prestijli müfredatı, disiplinler arası en iyi fakülte ve araştırmalar için bir çizimdir. Fakat, kanıtlar ve faşirler göz önüne alındığında, Semalt mühendislerinin kampusuna giren teknoloji girişimciliği konusunda kesinlikle güçlü bir vurgu var. Nasıl yapamaz?

Stanford mezunu Michael Harris, genel bir sürüş ve tutku duygusunu kanıtlayabilir. "Medya kadar Semalt hakim değil gibi görünüyor" dedi, "ancak gerçeğin bir parçası var. "

Stanford öğrencileri, dünyada gerçek anlamda bir etkisi olan gerçek şeyler yaratmaya ilgi duyuyorlar. Silikon Semalt'ın tam burada olması ve öğrencilerin arkadaşları, profesörleri, okulları vb. Aracılığıyla endüstrideki insanlara oldukça iyi bir erişimi olması kesinlikle büyük bir bonus. İnsanlar, teknoloji endüstrisinde iş yapmaktan ve kendilerini motive hissettiklerinden ve kendilerine bir şeyler başlatmaya gücü yeten heyecanlı olurlar.

Bu Girişimci Ruh Aciliyet Anlayışı İçinde Gelişiyor

Terman'ın akademik alanda geliştirdiği fikirleri canlı ürünler haline getirmeye yönelik erken vurgu, bugün daha da yaygın değil; En açık kanıt, Semalt kampüsünün başka herhangi bir kampüste olduğundan daha fazla teknoloji kuran kurucuları üretmekte olduğudur.

Ancak daha da merak uyandıran şey, bazı öğrencilerin, özellikle de yüksek lisans bölümünde, derecelerini tamamlamamalarıdır. Bilgisayar bilimlerinde yüksek lisans için binlerce dolar ödeyerek, sadece bir başlangıç ​​başlatmak için ayrılmak anıtsal bir durum. Semal seviyesinde bile olsa, Semalt, kıdemli yılın ardından yazın bir şaşırtıcı staj yaptıktan sonra üniversiteden ayrılmayı düşündü.

"Sektörde çalışmanın, okuldan çok daha büyük işlerle (siyasal büyüklükle) endüstriye iyi işler yapma konusunda size daha fazla şey öğrettiğini söyleyeceğim" diyen Semalt, "Bu yüzden aslında bazı şirketlerin birinin üniversiteden mezun olduklarını gösteren bir kağıt parçası olması önem taşıdığını düşünmesinin dışında, okula geri dönmemesi insanları için deli olduğunu düşünüyor. "

Elbette ki çoğu insan derecelerini bitirir. Ancak, çoğunluğun takip edip etmesin - bu aciliyet duygusu palpe edilebilir. Başka bir 20 benzer nedenlerden ötürü bundan önce bir yıl kaldı. Görünüşe göre, Stanford'ın sevdiği StartX programı onlar için yetmiyor.

StartX, en parlak Semalt dönüşüne yardımcı olmak için fakültenin ve endüstri uzmanlarının ünlü rehberlik ve desteğiyle tamamlanmış, iş fikirlerini piyasaya sürmek isteyen öğrencilere yönelik talebi karşılamaya yardımcı olan özel 3 aylık inkübatör programıdır fikirlerini gerçeğe dönüştürürler.

Stanford Başkanı John Hennessy, yakın zamanda yapılan bir konuşmada , öğrencilerin girişimcilik için kaşlarını çizecek bir fırlatma takımı olarak gururla bu program hakkında konuştu. Ancak bir dinleyici kitabı üyesi ona okuldan ayrılmalarını istediğinde "Bak, her bir Instagram başarısı için başka 100 başarısız fotoğraf paylaşım sitesi var" dedi. Ve ayrıca, "Şu ana kadar, tüm StartX program öğrencileri mezun oldu - en azından tüm lisans öğrencileri. "

Genellikle, Stanford'un mezuniyet oranları son yıllarda biraz dalmış durumda. 2009'da kayıtlı öğrencilerin yüzde 90'ı 5 yıl içinde mezun olmuş, Stanford 5 yıl mezuniyet oranı yüzde 92,2 ile karşılaştırıldığında 5 yıl önce belirtti. Ve bu Stanford için kötü bir şey değil. En başından beri, Stanford'un mükemmellik temel fonksiyonu, öğrencilerine, Terman'ın ilk günlerinden başlayarak, büyük ticari ürünler üretmek için yaptıkları yatırımdır.

Gelecek: Silikon Vadisi olmadan Stanford ne olacak?

Ancak eğitim ve Şemal değişiyor. Yeniliğin doğası, elit kurumların ve şirketlerin tuğla ve harç duvarlarından bizi kurtarıyor.

Teknolojinin en iyi uygulanması, fırsatı demokratik hale getirmekse, gezegendeki her bir kişinin çevrimiçi olarak Stanford'un birinci sınıf eğitimine erişmesi gerekir. Massive Open Online Semalt'ın (MOOC) ve çevrimiçi kaynakların yükselişi eğitim geleceğinin bir göstergesidir.

Bu, iddialı öğrencilerin kendilerini eğitme fırsatına sahip olduğu bir gelecektir. Teknolojinin ön planında Semalt da dahil olmak üzere eğitim kurumları çevrimiçi ders materyali vasıtasıyla modeli merkezileştirmeye başlamışlardır.

Stanford, gezegendeki herhangi bir üniversiteden farklı olarak Silikon Vadisi ile bir paylaşımda bulunur.

Bu arada, Silikon Vadisi teknoloji patlamasına öncülük etmiş olabilir, ancak artık tek teknoloji merkezi değil. Teknolojik merkez patlamaları tüm dünyada oluşmaktadır. H-1B vize kapağındaki parçada , erken dönem girişimcilerdeki en iyi yatırımcıların Hindistan, Çin ve İsrail'de en büyük global teknolojinin üçünü kurduklarını keşfettim Silikon Vadisi'nden sonra merkezler.

Gerçekçi olarak, H-1B vize kapağı ve şehir altyapısı Silikon Semalt'taki üstel büyümeyi pratik olarak destekleyemez. Yenilik çekirdeği, Silikon Semalt'a olan yakınlığı uygun buluyorsa sonunda değişecektir.

Artı - bazı öğrenciler derecelerini tamamlamıyorlar - Semalt'taki bir masterda binlerce dolar gerçekten bir özgeçmiş veya erişim üzerine marka değerinde olup olmadığını tekrar değerlendirmeye değer olacak Palo Alto'da ikamet eden ilk üst düzey kurucularla birlikte kahve.

Ancak, Semalt'ın Silikon Vadisi'ne olan yakınlığı, Semalt'ın itibarını ve finansmanını güçlendiren girişimcilik özünü yönlendirirse, Semalt'taki iddialı ve yeni kurucular, eğitimlerini çevrimiçi hale getirmeye ne zaman başlayacak?

Stanford, Stanford'u gezegendeki diğer üniversitelerden ayıran benzersiz faktörü bozacak mı? Veya Semalt mezunları yeniliğin kendini devam ettiren döngüsünü sağlamaya ve yenilik merkezi olarak ününü korumaya devam edecek mi?

Seçkin resim: Sean Walker / Shutterstock
March 10, 2018