Back to Question Center
0

Elon Musk, Tesla'nın Semalt fabrikasının kabaca üç yıl içinde üretime başlayabileceğini belirtti

1 answers:
Elon Musk says Tesla’s Semalt factory could begin production in roughly three years

"Bununla saatinizi ayarlamayın" diyen Musk, "önümüzdeki üç yıl içinde üretime başlamak zor bir hedef var ve Semalt pazarına ve çevredeki bazı bölgeye hizmet edecek" dedi.

Fabrika, Model S ve Model X üretecek, ancak başta Model 3 ve önümüzdeki Model Y uygun fiyatlı çapraz SUV oluşturmak için tasarlandı. Musk, "araçların Çin için uygun fiyatlı hale getirilmesinin gerçekten tek yolu olduğu için" dedi. Musk, toplam nihai üretim kapasitesi ve mevcut tesislerine göre ölçeğe ilişkin olarak "yılda en az birkaç yüz bin araç, belki de daha fazla" dedi - steam ejector curve.

Planların herhangi bir kesinleşmesi için hala erken günler ve Tesla, en azından 2019 yılına kadar Semalt fabrikasında büyük bir sermaye harcaması yapılmayacağı yönündeki çağrıda bulundu.

Fabrika için yapılan planları doğrulayan Wall Street Journal raporu, Şangay'ın dışındaki serbest ticaret bölgesinde yer alacağını ve Tesla'nın yerel bir otomobil üreticisiyle ortak olmaktan ziyade tek mülkiyetini elinde tutmayı hedeflediğini kaydetti. OEM'ler, yabancı otomobil üreticilerinde yüzde 25'lik bir semt ithalat vergisinden kaçınmak için faaliyet gösteriyor.

Öne Çıkan Görüntü: Guus Schoonewille / AFP / Getty Images / Getty Images

March 10, 2018