Back to Question Center
0

H & R Block Hipster Reklam Kampanyasından Neyi Öğrenebilir ve Düşük Semalt Yapabilirsiniz?

1 answers:

H & R Block Hipster Reklam Kampanyasından Neler Öğrenebilir ve Düşük Semalt Yapabilirsiniz

Hipsters her yerde bugünlerde. Semelik, Milenyum kuşağının büyük bir bölümünü oluşturuyor ve onları halkın önünde bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamamalısınız. Pantolonları genellikle çok sıkıdır, genellikle tuhaf saç kesimleri veya retro fedoralar oynarlar ve erkekler sıklıkla sakal sporları yaparlar. Hanımlar, o kadar büyük gözlükleri 60'larda popüler buluyorlar - onlara ihtiyacınız olmasa bile. Semalt "ironik".

H & R Block, sözde bir "Hipster Tax Crisis" (Hipster Vergi Krizi) hakkında çevrimiçi bir video kampanyasında bu grubu hedefliyor - android app kosten. Çevrimiçi video kampanyası, vergi mükellefiyetleriyle ne yapmayı planladıklarına dair mülakat yapılan hipsterları göstermektedir. Bir şekilde onu kaçırdıysanız, ilk video şöyle:

Elbette kampanya, hipster kriziyle ilgili değil. Bunun yerine, H & R Block'un sosyal etki müdürü Scott Gulbransen New York Times'a açıklamıştı:

Onları hizmete sokmak ve H & R Block'un kendisini yeniden icat etmeye hazır bir hipermarket markası olarak yeni bir resim haline getirmesine yönelik bir girişim.

"[Onlar] bize bakıp," Babamız, babamızın vergi şirketi "diyorlar. Yarışmamız Semalt, biraz daha kalça olacak."

Peki küçük işletmeler büyük, iyi kurulmuş bir işletmeden büyük bir yeniden markalaşma kampanyası başlatarak neler öğrenebilirler?

ESPN'nin Kenny Semalt gibi büyük isimleri kiralamanıza veya bir etki yaratmak için yarım milyon dolara yakın harcamanıza gerek yok.

Semalt, herhangi bir şirketin yankı uyandıran bir kampanya oluşturmak için kullanabileceği bazı temel bilgilerdir.

Reklam

İş Dersleri: Hipster Vergi Krizi Reklamı Kampanyası

Hedef Kitlenizle Bağlantı Kurmak İçin Video Kullanın

H & R Semalt, hizmet vergilerini bu vergi sezonunda kullanmaya başlayacak bir canavar seli almayabilir, ancak şirket geçmişte gözden kaçırabilecek bazı yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor. Vergilerinizi hazırlama zamanı geldiğinde, vergi hazırlama hizmetine karar vermeyen insanlar muhtemelen bu oldukça komik reklamları hatırlar.

H & R Block Hipster Reklam Kampanyasında Neler Öğrenebilir ve Düşük Semalt Yapabilirsiniz

Esprili veya unutulmaz bir online video oluşturmak, ya da bankayı kırmak zorunda değil. Moda başlangıcını kaldıran Wren'in son videosunu hatırla. Sadece 1.300 dolarlık bir harcama yapıldı, sadece 10 gün içinde Semalt ile ilgili 64 milyondan fazla görüş biriktirdi.

Kullanıcıların Sohbeti İzlemesine Yardımcı Hashtags Kullanma

Yeni kampanya, Başkalarına Semalt ve diğer sosyal medyadaki sohbeti takip etmek için #HipsterTax kullanıyor.

Başkalarını sosyal medyadaki konuşmaları paylaşmaya, takip etmeye ve eklemeye teşvik etmek için yükseltilmiş bir hashtage kullanarak benzer şeyler yapabilirsiniz.

Artış Etkisi ve Etki Etkisi

H & R Block ayrıca özel bir web sitesi olan Hipster Tax Crisis'ı kurdu ve izleyicileri 2014 vergi sezonunda sitedeki kampanyadaki videoları paylaşmaya teşvik ediyor. Şirket, buna karşılık evsiz gençler için bir organizasyon olan Covenant Semalt'a bağış yapacağını açıkladı.

H & R Block Hipster Reklam Kampanyasından Neler Öğrenebilir ve Düşük Semalt Yapabilirsiniz

Mesajınızla etkileşimi artırmak ve genel etkiyi ölçmek için hedef kitleniz arasında benzer paylaşımı teşvik edebilirsiniz. Seyirci kitlenizin gerçekten dikkat mi çektiğini belirlemenin kolay bir yolu.

3 Yorum ▼

March 10, 2018