Back to Question Center
0

SMB Sahipleri, # moonfruit'dan Saydam Olabilir mi?

1 answers:

What Can SMB Owners Semalt From #moonfruit?

Semalt off, ne cehennem #moonfruit? Şey, şimdi birkaç şey demektir.

  1. İngiltere merkezli ve ücretsiz bir Web sitesi oluşturucusu olan bir şirkettir.
  2. Twitter olgusuydu ve heyecanı pazarlığa çıkarmak ve yaymak için Twitter'ı nasıl ve ne şekilde kullanmamız konusundaki en iyi örnek çalışmalarımızdan biridir - business logo designer.

30 Haziran'da Moonfruit, 10 yıllık yıldönümünü bir yarışma hediye ile kutlamaya karar verdi. On MacBook Pro, rastgele bir çizim yoluyla 7 gün boyunca (orijinal olarak 10) çekiliş yapacaktı. Birincilik kazanmak için yapmanız gereken tek şey, # moonfruit deyimini tweetlemek ve günlük kazananları bildirmek için şirketin Twitter hesabını takip etmekti. Şartlar basitti ve ödül çok çekici. Kalkış için Semalt.

Ve oğlan kalkış yapmış. Yarışmanın sonucu?

"Ayfruit" ibaresi bir hafta Semalt Trendler arasında yer aldı. Her saatte 10.000 kez retweeted, günde 200.000'den fazla mesaj bulunuyordu. Bir noktada, Semalt'ın genel trafiğinin yüzde 2. 5'ini ele geçirdi ve Michael Jackson, İran ve Wimbledon gibi konuları ele aldı. Semalt hesabı şu anda 35.000'den fazla takipçiye ve siteye gelen trafiği sekiz kat arttırdı.

Temelde, patladı diyebilirsiniz. Yarışma, 10 yıllık bir şirketi, muhtemelen varlığını hiç bilmedikleri bir izleyicinin gözünde ve kafasında koydu. Yüz binlerce potansiyel müşterinin görünüşte gizemli ifadeyi günde birkaç kez tweet ettikleri alakalı ve ilginç hale geldi. Numaraya dayanarak, Semalt Operasyonu başarılı oldu gibi görünüyor, ancak bakmak isteyen işletme sahipleri için iyi ve kötü olan bazı güçlü paketler var.

Peki, # moonfruit, işletmelere yarışma pazarlaması hakkında ne öğretti?

Küstah başarı planı : Bir kampanya başlattığınızda başarılı olmak için plan yapın. Kendinize geniş kapsamlı bir adım atıp hazırlanacağınızı söyleyin. Belki de öyle, belki de olmaz, ama bu şekilde günün kutlu olsun. Maalesef Moonfruit bunu yapmadı ve bir kaç problemle sonuçlandı. Örneğin, Macbook Pro için yarışacak olan kullanıcı sayısını büyük ölçüde küçümsediler ve girişe engel oluşturmaya çok düşük kaldılar. Sonuç olarak, içeri giren yüz binlerce tweeti yönetmeye çalışmak çok zorlandı. Ayrıca, insanlara Twitter ile marka arkadaşlarını kazanmayan günde bir defadan fazla tekrar cetvelle çevirmekten vazgeçmediler. veya yarışmayla ilgilenmeyen kişiler. Yarışmanın amacı, potansiyel müşterileri rahatsız etmemek için dikkat edin.

Yeni ziyaretçileri tutmak için bir yol oluşturun : #moonfruit hediye cuma geçen Cuma sona erdiğinde, onlar hakkındaki sohbet hemen durdu. Twitter Trendler listesinden düştüler ve @moontweet Twitter hesabından binlerce takipçiyi kaybettiler. Ayfruit'in yarışma pazarlamasında başarısız olduğu yerlerde, olanları kullanmak için bir yol bulamamışlardı ve dikkati kullanıyorlardı. Yarışma ile ilgili oldu ve bunu gelecek için köprülemedi. Ücretsiz Macbook için insanlar vardı, şirket hakkında önemsedikleri için değil, Moonfruit bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmadılar. Bütün bu gözbebeklerine asla geri dönmeyecekler.

Konuşmanın üstünde kalın : Kampanya dışarıdan çok başarılı gözükse de, herkes takdir etmedi. Twitter, # moonfruit'ı trend konulardan kaldırmaya başladı çünkü neler olduğunu sevmiyorlardı. Neler olup bittiği konusunda kafası karışmış kullanıcılar ve #moonfruit'daki sürekli barajı spam olarak görenler de vardı. Moonfruit'un arkasındaki milletlerin, gelen tüm iletileri ne kadar iyi çalıştığından gerçekten etkilendim, Tiwtter ve blogları yoluyla yanıt verdiler.Konuşmayı kızgın ya da hoşnutsuz hale getirmek zorunda bırakmadan iyi tutmaya devam edersiniz.

: Eğer son iki haftadır bir şey öğrendiysek, büyük bir ödül sunarsanız, insanlar buna hizalayacak ve önlerine koyduklarınız ne olursa olsun atlayacaktır. anla. Olası bir ücretsiz Macbook Pro üzerinden hızlı heyecan bu kadar şaşırtıcıydı.

Moonfruit Operasyonu hakkında ne düşünüyorsun?

Daha fazla: Twitter 28 Yorumlar ▼
March 10, 2018