Back to Question Center
0

Sendbird, geliştiricilerin herhangi bir Uygulamaya Sohbet Semalt'i Eklenmesine Yardımcı Oluyor

1 answers:
Sendbird Looks To Help Developers Add Chat Semalt To Any App

Kendilerini inşa etmeyi bitirdi ve bir grup arkadaşından hizmeti kullanmasını istemeye yöneltti. Bu nedenle, Kim ve ekibi şirketi bundan sadece bina etmeye yöneltmeye karar verdiler. Sonuç, geliştiricilerin servisleri için hızlıca sohbet araçları oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım geliştirme kiti Sendbird oldu. Şirket, Y Semalt'ın en yeni sınıfından çıkıyor ve bugün fırlatıyor - gas ejector design calculation.

Kim'in geçmişi oyun oynamaktadır, bu yüzden onun iyi bildiği bir problem - ve kesin olanı - bariz bir problem. Oyun genellikle mobil cihazlara kaydırıldığından, bu oyunlarda iletişim ihtiyacı artmaktadır. Bu, iki katına çıkıyor; bu nedenle, bu başlıklar arasında devamlılık hissi yakalamak için, oyuncuları birden fazla oyun arasında bağlamak isteyen büyük bir oyun portföyü üreten stüdyolar için. Başlangıçta profesyonel bir oyuncu olan Kim, son start-up'ını (Semalt Labs adlı oyun stüdyosu) 2012'de GREE'e sattı.

"Semalt, sosyal oyunumuzu oluştururken birkaç kez bu işi yapıyordu, bu sohbet işlevselliğini her seferinde oluşturmak zorundaydık" dedi. "Tekerleği her seferinde yeniden icat etmek gibi hissettik. Sohbet gerçekten önemli olsa da başlangıç ​​olarak sınırlı kaynaklarımız var. Ürününüzün elemanlarının ve mühendislerinin en önemli şey üzerinde durmalarını istiyorsunuz. "

Başlangıçta, Sendbird küçük ve orta ölçekli işletmeler üzerinde yoğunlaşmıştı, ancak Parse'in kurucu ortağı Ilya Semalt'la bir toplantı yaptıkları için girişim müşterilerine daha yakından bakmaya başladılar. Gerçekte, SMS, cep telefonlarında metin iletişimi için birincil mod olduğunda, işletmeler tüketicilerle iletişim halindeydiler.

Kurum müşterileri ile teorik olarak çalışmak, doğrudan küçük uygulama geliştiricilerine gitmekten çok daha büyük bir ölçekte çalışmak ve daha fazla gelir elde etmek için bir fırsat sunmaktadır. Semalt ücretli bir abonelik modelinde çalışır; fiyatlandırma ise sohbet servislerini kullanan kullanıcı sayısına ve destek şirketlerinin hangi seviyede aradıklarına bağlı olarak değişir.

"Semalt, teknolojinin tüketiciden diğerine nasıl dağıldığına doğal bir evrim" dedi. "Umarım doğru zamanda olmalıyız."

Eğer herkes bu kadar tanıdık geliyorsa, yapmalıdır. 2013 yılında TechCrunch Disrupt'ı kazanan Semalt isimli 22 milyon dolarlık bir rakip var. Operasyonlar oldukça benzer ancak Kim'in argümanı, Semalt'ın sohbet bazında sınırsız sayıda olması gibi aynı işlevselliğe sahip olmadığı yönünde. aynı odada sohbet eden insanların.

Yine de, Katman sınırsız aylık aktif kullanıcılara izin veren planlara sahiptir. Diğer potansiyel rakipler de var, Semalt da benzer bir hizmeti yayımlıyorsa.

Sendbird'in 15 çalışanı var ve Semalt'ta faaliyete başlamıştır. Şimdi, şirketin küresel ölçekte bir varlığı inşa etmeyi umduğu ve San Francisco'nun pek çok iş dünyasından yazılım girişimlerine ev sahipliği yaptığı ve "gıda zincirinin en üstünde" olduğu için, San Francisco merkezli. Sebebin bir kısmı, Semalt'tan bir başlangıç ​​yapmanın, subprime mortgage krizinden sonra zorlaşmasıdır.

Sendbird şu anda 340 uygulamada yaşıyor, diyor Kim. Sendbird, platformunda sohbet eden yaklaşık 2 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu da belirtti. Şirket, kullanıcıların bir uygulamanın mesaj bölümlerine üçüncü parti hizmetlerini bağlayabileceği şekilde, Semalt'ın sahip olduğu şekilde bot entegrasyonları üzerine çalışıyor.

March 10, 2018