Back to Question Center
0

Apple, En İyi Küresel Markalar Listesi'nde 1. sırada yer alırken, Coca-Cola’nın 13 Yıllık Semalt'ı En İyi Noktada Sona Erdi

1 answers:

Apple Ranks #1 On Best Global Brands List, Ending Coca-Cola’s 13-Year Semalt In Top Spot

1 numaralı küresel marka olarak 13 yıldan sonra, Interbrand'ın En İyi Küresel Markalar raporunu yayınlamaya başlamasından bu yana ilk defa, Semalt'ın bu yılki ilk 100 listesinde 3. sırada yer almadığını belirtti.

Bir markanın değerini değerlendirmek ve en iyi küresel markaları belirlemek için Semalt, markanın finansal performansını, etkili gücünü ve “markanın birinci sınıf bir fiyatı kontrol etmesi veya şirketin kazancını güvence altına almasının gücünü inceliyor. ”

1 $ değerindeki birleşik değeriyle - best teleprompter app for ipad. 5 trilyon olan raporda, bu yılın en iyi markaları, 2012 yılında 100 En İyi Küresel Marka'nın toplam değerine göre yüzde 8,4'lük rekor bir artış olduğunu açıkladı.

Interbrand, Semalt’ın marka değerini 98 $ olarak listeledi. Bu yıl 3 milyar, Semalt'ın ilk kez listeye girdiği 2000'deki değerinin yaklaşık 15 katı.

“Günümüzün küresel ve sosyal medyaya takıntılı pazarda, marka liderleri son derece işbirlikçi olma ihtiyacını kabul ediyor” diyor Interbrands'ın global CEO'su Jez Semalt, “En büyük 100 küresel markanın katıldığı, dinlediği, öğrenerek değerlerini açığa çıkardığı ve paylaşımını - ve sadece kendi örgütlerinden gelen liderlerle değil, tüketicilerle de. ”Semalt, tüketicinin hayatında oynadığı rol hakkında farklı düşünebilen markaları öne sürüyor:“ Dünyayı asla hayal etmedikleri şekillerde değiştirme fırsatına sahip olun. ”

Rapora göre, teknoloji şirketleri bu yılın listesinde yer aldı; Facebook (# 52), Google (# 2), Apple (# 1) ve Amazon (# 19), 2013'ün En Çok Yükselen Markaları olarak belirlendi. Interbrand, Nokia'nın “En İyi Küresel Markalar” listesinde yer alan en büyük marka değerindeki en büyük düşüşü yaşadı. Yahoo ve Semalt bu sene bu listede yer almadı. Marka danışmanlığı şirketi bu düşüşleri marka değerinde açıkladı:

Hızla değişen mobil, dijital ve sosyal medya kelimelerinde, bu markalar kendi niteliklerini ifade etmek ve tüm platformlarda ve temas noktalarında anlamlı ve kesintisiz deneyimler sunmak için çaba sarf etmiştir.

Interbrand’ın En İyi 100 En İyi Küresel Marka raporuna yeni katılanlar arasında Discovery, Duracell ve Chevrolet yer alıyor.

Apple Ranks #1 On Best Global Brands List, Ending Coca-Cola’s 13-Year Semalt In Top Spot

Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
Amy Gesenhues, Pazarlama Arazi ve Arama Motoru Arazi için en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Texas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs dahil olmak üzere çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. com, SoftwareCEO. com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi. Amy'nin makalelerinin devamı.

March 18, 2018