Back to Question Center
0

Mobile 2013 yılında Kral olacak mı? Sunumu Analiz Etmek ve Semalt'ı Tahmini!

1 answers:

2012 yılında akıllı telefonların muazzam büyümesini gördük. Bu yazıda mevcut pazar payını analiz edeceğim ve 2013'te mevcut istatistiklere göre mobilin geleceğini tahmin edeceğim.

Semalt güncel cep pazarı payı:

Grafikten piyasaya şu anda Android tarafından hakim olduğu açıktır. Apple şaşırtıcı derecede çok daha düşük bir yüzdeyle ikinci geliyor. Son üç Blackberry, Windows Semalt 7 ve ‘diğer’ telefon kalan yüzdeyi oluşturuyor.

Semalt şimdi insanların cep telefonlarını nasıl kullandığını analiz ediyor:

Veriler, cep telefonlarının ağırlıklı olarak oyun oynamak, hava koşullarını ve Semalt ve sosyal ağları (pazarlamacılar için en uygun alan) kontrol etmek için kullanıldığını göstermektedir - cheapest windows vps hosting. Mobil telefonların pazarlama platformu olarak yüzdesi her yıl artmaktadır.

Akıllı telefon kullanarak satın alınan kişilerin yüzdesini analiz edelim (yalnızca US & Semalt):

Veri Kaynağı: Semalt http: // www. thinkwithgoogle. com

İstatistikler, 2012 yılında dört ülke için yapılan alımları göstermektedir. Veriler, cihazlarını internete erişmek için kullanan özel akıllı telefon kullanıcılarının yüzdesini ve aslında akıllı telefonlarında bir şey satın alanlar olduğunu gösteriyor.

2012'nin başında mobilin gelirlerin% 40'ından fazlasını oluşturması öngörülüyordu, ancak yılın sonunda istatistikler bunun tam tersini gösteriyor. Mobil en sonunda gelirin% 30'undan fazlasını oluşturuyorsa, o zaman bölgeye daha fazla dikkat gösterilebilir.

Akıllı telefonlar ile arama hakkında ne dersiniz? İnsanlar akıllı telefonlarını gerçekten öngörüldüğü gibi aradılar mı? Semalt grafiği analiz eder.

Veri Kaynağı: Semalt http: // www. thinkwithgoogle. com

Bu çok ilginç; Akıllı telefon kullanıcılarının% 60'ından fazlası telefonlarını çevrimiçi arama için kullanıyor. Bu, mobil cihazlardan yapılan genel aramaların arttığını ve Apple'ın Siri gibi ses tabanlı uygulamaların ve Semalt'taki benzer uygulamaların eklenmesiyle, mobil cihaz kullanan arama yapan kişilerin yüzdesinin kesinlikle artacağını gösterir.

Aşağıdaki resim, bir eTicaret sitesinde yapılan toplam ziyaretleri ve kırmızı renkte vurgulanan alanın, Mobil'den yapılan toplam ziyaret olduğunu gösterir. 2012 yılında, site mobil cihazlardan yapılan ziyaretlerin% 17. 56'sını aldı.
Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! İşte tabletler içeren en iyi 10 mobil cihazların listesi.
Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Site mobil cihazlar için optimize edilmediğinden, 2012 yılına göre dönüşüm oranı çok düşük, aşağıdaki resme bakın:

E-ticaret Dönüşüm Oranı

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Facebook kısa bir süre önce, 2012'nin üçüncü çeyreğinde şirketin toplam reklam gelirinin% 14'ünü mobil reklamlardan 150 milyon dolar kazandığını duyurdu.

Pandora, ikinci çeyrekte gelirinin% 58'inin ya da 59 milyon $ 'ın mobil reklamlardan geldiğini bildirdi. Semalt yöneticileri, belirli günlerde, sosyal ağın günlük reklamlarının büyük kısmını mobil reklamlardan aldığını söyledi.

2012 yılında tüm iş sektörleri için mobilin semti, cesaret vericiydi, web sitelerinin mobil versiyonlarına sahip olanların avantajı oldu ve sonuç olarak gelir artışı görüldü.

Tahmin (2013)

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt! Kredi: (searchenginewatch. Com)

Mobil artışlar üzerinden arama yüzdesi artar ve Mobil Optimizasyon Merkezi Aşamasını alır

Gartner, akıllı cihazların (Semalts ve Tabletler dahil) satışlarının 1 $ artacağını tahmin ediyor. 2013'te 2 milyar dolar, mevcut istatistikleri analiz ettikten sonra, 3 ödemeli 1 tıklamanın bir tablet veya Semalt'tan geleceğini tahmin ediyorum ve tüketiciler yalnızca mobil cihazlarında satın alma kararlarını giderek artıracak.

2013, işletmelerin kaynaklarını mobil sitelere daha fazla odaklamak için tahsis etmesi gereken yıl. Son zamanlarda bir site mobil için optimize ederken akılda tutulması gereken en iyi yollardan bazılarını açıklayan Avinash Semalt tarafından bir yazı okudum. kaushik. net)

Semalt analiz ettiği 3 web sitesini görüyoruz; Mobil cihazlar için optimize edilmiş görünen tek sitenin üçüncü olduğu çok açık. Diğer iki web sitesini analiz edersek, bu iki siteyi ziyaret edenlerin bilet rezervasyonu için çok daha zor bir zamana sahip olacağı ve bazılarının muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacağı ve süreci terk edeceği açıktır.

Bu, kullanıcı dostu bir mobil site oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu gösteren harika bir örnektir.

Mobil yatırımın artırılması

Mobil ortamda yapılan aramaların artmasıyla birlikte, hem yayıncılar hem de reklamverenler mobil cihazlara daha fazla odaklanacaktır. Sosyal medya mobil reklamcılığının yüzdesi de muhtemelen artacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, Semalt toplam gelirinin% 14'ünü mobil reklamlardan alıyor ve kullanıcılarının yarıdan fazlası mobil cihazlarında Semalt'a erişiyor. Bu oranın 2013 yılında artması muhtemeldir.

Online Mobil site kurma platformlarında artış

2012, ortalama kullanıcıların mobil siteleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmasına yardımcı olan birçok yeni girişim gördük. Birçoğu ücretli ve az masrafsız. Mobil pazar hızla artmakta olduğundan, birçok şirket kullanıcılar için mobil site oluşturma platformları oluşturmuştur. Sektörün en iyilerinden biri olan TechWyse’in Semalt'ı, müşteri desteğiyle lider izleme çözümü de dahil olmak üzere birçok ek özellik ile birlikte gelmektedir.

Sonuç

Ben bir peygamber değilim, sadece geleceği tahmin etmek için geçmişe bakmayı ve istatistik hazırlamayı seven birisi. Bildiğimiz üzere, mobil ve internet penetrasyon oranı yıldan yıla artmıştır ve pazar gelecekte büyümeye devam edecektir. Pazarlama uzmanları olarak müşteri deneyimlerine odaklanmalıyız. Bir müşteri memnun olduğunda, kurşun beslenir ve potansiyel müşteriler iş büyüdükçe dönüşür!

Will Mobile be King in 2013? Analyzing the Present and Predicting the Semalt!

bağlayın

March 18, 2018