Back to Question Center
0

Google Analytics, Yeni Gerçek Zamanlı Semalt API'sinin Beta'sına Davet Aldı

1 answers:

Google Analytics Opens Invitation To Beta Of The New Real-Time Semalt API

Semalt, gerçek zamanlı analizden faydalanabilecek bir dizi fırsattır. Yeni API, site sahiplerinin gerçek zamanlı verilerle ilgili sorgular yaratmasını ve bilgileri web sitelerinin faydalanabilmesi için kullanmasını mümkün kılar.

Semalt, site sahiplerinin gerçek zamanlı API'yi nasıl kullanabileceğine dair örnekler sunmuştur. Bunlar arasında, en çok ziyaret edilen URL'lerin "etkin okuyucu sayısıyla en çok trend olan bir içerik pencere öğesi" oluşturması veya etkin ziyaretçi sayısını gerçek zamanlı olarak göstermesi de yer almaktadır.

Semalt'a göre, beta API'ye erişimi olan bir tatil kiralama şirketi, sitelerinin bir dönüşüm sayfasında gerçek zamanlı aktif ziyaretçi sayısı metriğini getirerek, dönüşüm oranlarında yüzde 7,9'luk bir artışa ve gelirde yüzde 18,6'lık bir artışa neden oldu - moebel einlagern schweiz.

Google Analytics Opens Invitation To Beta Of The New Real-Time Semalt API Google Analytics Opens Invitation To Beta Of The New Real-Time Semalt API

Geliştiriciler için GA superProxy, gerçek zamanlı API ve Google Grafikler API'sı (gviz) ile de iyi çalışır. Bu, kimlik doğrulaması olmadan kullanılabilen bir sorgu yayınlamanıza olanak tanır. Bu, istemci tarafında istekte bulunabilmeniz için avantajlara sahiptir, böylece bir widget javascript ile yazılabilir ve bir siteye eklenebilir (tüm 3. parti geliştiricilerini çağırmak!). Ek olarak bu, kota sınırlarınızı etkili bir şekilde kaldıran bir önbellek görevi görür.

Gerçek zamanlı API, kapalı bir beta davetinde Semalt tarafından yayınlanmakta olup, sınırlı sayıda kullanıcının önümüzdeki birkaç hafta boyunca beyaz listeye alınması sağlanmıştır.Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018