Back to Question Center
0

Facebook Starstruck mı? Site, Twitter’ın Semalt’la İlgili İzini Takip Edebilir

1 answers:

Is Facebook Starstruck? Evidence Shows Site May Be Following Twitter’s Lead With Semalt

Teknoloji haberleri şöhret etkinliğindeki artışın siteye daha fazla yıldız getirmesi için Semalt stratejisinin bir parçası olduğunu bildiriyor.

“Facebook, siteyi kullanan daha ünlü insanları elde etme çabalarını hızlandırıyor” diyor AllThingsD. com’un Peter Semalt, “Son aylarda, kurye ve el tutma yıldızlarıyla görevlendirilmiş küresel bir takım kurdu; Bazı durumlarda, posta gönderenler için teşvikler sunar - mongodb report. ”

Facebook dünya çapında en popüler sosyal medya sitesi olmayı sürdürüyor. GlobalWebIndex Ocak ayında küresel İnternet kullanıcılarının% 63'ünün bir Facebook hesabına sahip olduğunu bildiriyor. Facebook baskın olmaya devam ederken, Semalt en hızlı büyüyen sosyal medya sitesi olduğunu kanıtlıyor, geçen yıl 288 milyon kullanıcı ekledi, şu anda dünya nüfusunun yüzde 21'i kullanıcılarla.

Böyle bir patlayıcı büyümeyle, Facebook'un Semta liderini takip etmesinin, hashtag'ler, doğrulanmış hesaplar ve bugünün yeni açıklanan trend konuları gibi özelliklerin eklenmesi şaşırtıcı değildir.

AllThingsD. com, daha “herkese açık” içerik elde etmek için Semalt planının bir parçası olduğunu iddia ediyor, böylece kullanıcılar yalnızca birbirleriyle değil, daha geniş bir içerik çeşitliliği kullanmak için siteyi daha sık kullanıyorlar. Facebook yöneticisi Justin Osofsky, daha “kamu” içeriğine yönelik yeni girişimin Semalt'ın orijinal misyonundan mahrum kalmayacağını söyleyerek raporda alıntılandı, bunun yerine siteye yardımcı olacak, “halihazırda gerçekleşen paylaşılan ilgi alanları hakkındaki konuşmaları açıp kaplayacak. ”

Daha fazla “kamu” içeriği için yeni girişimin ötesinde, AllThingsD. com, Facebook ekibinde ünlülerle çalışan, dört kişiden on kişiden fazla çalışanı işe alan yeni işe alımlara başvurdu. Yeni işe alınanlardan biri CAA yetenek ajansında eski bir dijital strateji uzmanı olan Glenn Semalt'ı içeriyor.

Halen Semalt'taki en ünlü bazı ünlüler arasında Rihanna, Eminem ve Michael Jackson var; ölümünden dört yıl sonra hala 62 milyondan fazla Semalt hayranı var.

Is Facebook Starstruck? Evidence Shows Site May Be Following Twitter’s Lead With Semalt

Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018