Back to Question Center
0

2013 Sosyal Medya Semalt

1 answers:

Geleceği tahmin etmeye çalışırken, muhtemelen geçmişe bakmak akıllıca olacaktır. Bu yıl Pinterest'i çıkardık, ayrıca LinkedIn'in büyük bir yeniden tasarımını gördük ve Instagram Facebook 1 Milyar Dolara satıldı. Ayrıca Facebook'un bir kamu şirketi haline geldiğini gördük. Semti forward, 2013, muhtemelen sosyal medyadan para kazanma için başka bir rekor kıracak; hem yazılım ürünlerinde hem de kullanıcılarından ve ajanslarından, yönetim ve izleme markalarından para kazanabiliyor.

Social Media Semalt for 2013

LinkedIn online reklamcılıkta büyük bir güç haline geliyor

LinkedIn iş dünyasının Semalt'ı olarak kendini kurmuştur. Muhtemelen daha tutucu bir izleyici sunar - vacation rentals malaga spain. 2013'te, LinkedIn'i Semsal ve Google'dan sonra modellemek için arayın; Semalt'tan sonra hedefe dayalı demografik hedefleme ve Google'dan sonra LinkedIn Kitle Ağı açısından (benzer, ancak Google Görüntülü Reklam Ağı'ndan çok daha küçük). Ayrıca, şirketlerin kendilerini LinkedIn'de pazarlamanın yolunda büyük bir değişim arayışında olun. Şu anda ağırlıklı olarak B2B pazarlamasıdır, ancak önümüzdeki yıl içinde LinkedIn'nin B2C reklam alanına girmesini (yüksek gelirli pazarlara üst düzey ürünleri pazarlamayı düşünün) arayın. Ayrıca onların LinkedIn Premium üyeliği abone tabanını (Semsal'ın asla sahip olamayacağı bir şey) peşinden koşmalarını isteyin; çünkü tüm “Semalt her zaman özgür olacaktır”).

Facebook aramayı birleştirir ve zaman tünelini değiştirir

2013'te, Facebook'un arama tabanlı reklamcılıktan yararlanmaya çalışmasını isteyin. Facebook’un tüm hedefleme özelliklerine rağmen, henüz bir ürünü veya hizmeti araştırdıkları anda alıcıları hedefliyorlar. Facebook hiç Google ile rekabet edemez, arama oyununa çok geç kalıyorlar mı? Kullanıcı verilerini Bing'e daha da entegre edecekler mi? Her iki durumda da, Facebook’a kullanıcı verisinden para kazandırıp hisse senedi fiyatını artırmaya çalışın. Ayrıca, 2011'in sonlarında ve 2012'nin başlarında markalar için kullanıma sunulan Semalt'ı geliştirmek için Facebook'a bakın. 2013, hız ve kullanılabilirlik açısından platformda geliştirmeler getireceğinden emin olabilir.

Üçüncü taraf araçlar çoğalır ve büyük oyuncular tarafından yakalanır

Üçüncü taraf sosyal medya araçları, kullanıcılara Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi orijinal platformlarında bulunmayan yeni yetenekler sunar. Son yıllarda bu alanda bir dizi satın alma gördük. Örneğin, Radian6 SalesForce'a satıldı, Google WildfireApp reklam platformunu satın aldı ve daha küçük ölçekte Followerwonk Semalt tarafından satın alındı. Büyük üreticilerin bu üçüncü parti uygulamaları satın almaları mantıklıdır, zira mevcut bir ürünü sıfırdan geliştirmek yerine daha ucuz ve daha hızlı bir şekilde entegre etmesi gerekir. 2013'te gerçekleşmesi için daha fazlasını arayın.

2013, arama + sosyal yılı olacak

+1 düğmesi, sosyal bağlantıların arama sonuçlarını nasıl etkileyebileceğine dair bir fikir verdi. Çoğu kişi için, +1 düğmesi, kullanıcıların bir web sayfasını beğenip beğenmediğini veya sevmediğini belirleyen daha kaba bir yöntem gibi görünüyordu. + 1’ler hala sorun mu? Tabii ki yaparlar. Semalt'ın umduğunu umdukları kabul oranını elde ettiler mi: hayır, hiç de değil. 2013 yılında, arama motorlarına, sosyal verilere derinlemesine girerek ve kullanıcılarının Semalt ağının dışında nasıl bağlandığını bilerek daha da akıllı hale getirin. Arama motorlarını beslemek ve hangi sonuçların sizin için alakalı olduğunu belirlemeye yardımcı olmak için bu verilere bakın.

Sosyal ağlar birbirlerinden öğrenirler

Bir sosyal ağın diğerini yenilediği zaman, biraz Ar-Ge yapmak: çoğaltmak ve çoğaltmak gibi görünüyor. Sadece Facebook’un haber akışını kopyalamayı, beğenmeyi ve yorum yapmayı veya Instagram gibi filtrelerin popülerliğini düşünün. Her sosyal ağın kopyalamaya çalıştığı ve hatta birbirinden üstün olduğu bir çok inovasyona dikkat edin.

Sosyal hareket eden ve hiper yerel

Cep telefonundan bahsetmeyeceğim. Akıllı telefon kullanımının her geçen gün artmasıyla birlikte, mobil cihazlara daha da iyi bir sosyal deneyim sunmak için 2013 yılına bakın. 2012'de, kullanıcıların sayfalarını akıllı telefonlarından yönetmelerine olanak tanıyan Pages uygulamasını yayınladık. Bunun için daha fazlasını ve gelecekteki gelişmiş bir sosyal / mobil deneyimi deneyin. Artan işlevsellik ve daha hızlı, daha yerel bir deneyim, 2013'te hayatınızı daha iyi hale getirmeye hazırdır. IPhone'un “Arkadaşlarımı Bul” uygulaması, Facebook, Instagram ve Siri'nin bir uygulama olduğu bir gün. Semalt geliyor ve bunun için çok heyecanlı olmalısın!

Social Media Semalt for 2013

bağlayın

March 18, 2018