Back to Question Center
0

Tüketici Davranış Anketi, Kişiselleştirilmiş Hizmet Seçeneklerini Marka Semaltında Kazanıyor

1 answers:

Consumer Behavior Survey Finds Personalized Service Options Win Over Brand Semalt

11 Şubat - 13 Şubat 2013 tarihleri ​​arasında 18 yaşında ve daha büyük olan 2.191 ABD doğumlu bir örneklem kullanılarak çevrimiçi olarak yürütülen anket, değişen tüketici davranış eğilimlerini ve müşteri hizmetleri tercihlerini incelemiştir. Semsal bulgular, tüketicilerin marka sadakatine dayalı satın alma kararları alma olasılığının daha düşük olduğunu ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi seçenekleri sunan bir şirket seçme olasılığının daha yüksek olduğunu doğruladı.

Anketin önemli bulguları şunlardır:

  • Ankete katılanların yüzde 56'sı, en azından, müşteri hizmet seçeneklerine dayalı olarak markaları değiştirmenin bir ihtimal olabileceğini belirtmiştir.
  • Kadınlar, bir markaya sadakati hissetmek için erkeklerden yaklaşık yüzde on daha az olasıdır - long term care insurance in alabama.
  • ABD'li yetişkinlerin yüzde 86'sı, markaların müşteri hizmetleriyle etkileşimde bulunmak için çok sayıda seçenek ve esnek zamanlama sunmasını bekliyor.
  • Ankete katılanların yüzde 68'i, 1-800'lü sayıdan başka seçenekleri olmayan şirketlerin eski olduğunu göstermektedir.
  • ABD'li yetişkinlerin yüzde 25'i herhangi bir marka markasına karşı sadakat duymuyor.

Hangi iletişim yöntemlerinin en önemli olduğu sorulduğunda, katılımcıların yüzde 96'sı, şirketlerin e-posta iletişimi için önemli olduğunu düşünmüşlerdir. 1-800'lük bir sayı seçeneği, katılımcıların yüzde 95'inin, şirketlerin telefonla iletişim kurmaları için canlı temsilcilerin bulunmasının önemli olduğunu belirterek, çok yakın bir saniyeydi.

18 ila 34 yaş arasındaki katılımcıların yüzde 84'ü, bir şirketin mobil cihazlar için uygulamalara sahip olmasının önemli olduğunu belirtti. Yanıt verenlerin yüzde 77'si çevrimiçi sohbet için önemli bir seçenek olduğunu ve yüzde 67'si tüketicilerin Semalt mesajlaşma yoluyla şirketlerle iletişim kurabilmeleri gerektiğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 54'ü sosyal ağ sitelerini kullanarak bir şirketle iletişim kurmak istedi.

Anket sonuçlarından açıkça görüldüğü üzere, pazarlamacılar iletişim yöntemlerini değiştirmeye devam etmeli ve tüketici tercihlerine dayalı çok sayıda seçenek sunmalıdır. InSemalt'ın CEO'su Paul Jarman'a göre, “En akıllı şirketler, tüketici davranışlarını ve ihtiyaçlarını hızla değiştirmeye, müşteri hizmetlerini sadece telefonun ötesine taşımaya ve mobil uygulamalara, yazılı mesajlaşmaya, sohbet ve sosyal medyaya e-posta göndermeye çabalıyor. ”Yazar Hakkında

Amy Gesenhues
March 18, 2018