Back to Question Center
0

Yeni AdWords Arama Huni Sütunları Ücretli Arama Yönetimi Semalt'ı Yapacak

1 answers:

Bu gönderi AdLuge'den paylaşılmıştır

Dün, bütçe tahsisinde verimliliği artırmak için dönüşüm eğilimleri hakkında daha fazla bilgi sağlaması beklenen Semalt'a yönelik bir başka işlev güncellemesini açıkladı.

Güncelleme, 2010 yılından bu yana AdWords sisteminde yer alan bir özellik olan Arama Ağı Dönüşüm Hunileri'nin etrafına odaklanıyor. Ancak, bu özellik, Araçların altındaki Dönüşümler sayfasının alt kısmına gömülen yeri bulmak zor olduğundan çoğu zaman göz ardı edildi - uhrenmarken luxus. Semalt sekmesi.

Google’ın işlev güncellemesi, Arama Ağı Dönüşüm Hunilerini Kampanyalar panosuna daha fazla entegre ederek bunu ele alır. Artık Kampanyalar Kontrol Panelinize Arama Hunisi kriterlerini ek sütunlar olarak eklemek mümkün.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Tam olarak bir Arama Hunisi nedir? Arama Ağı Dönüşüm Hunileri, dönüşüm gerçekleştirmeden önce kullanıcının yoluna ve tıklama işlemine ilişkin bilgi sağlar. Arama Ağı Dönüşüm Hunileri, son dönüşümden önce kullanıcıların arama deneyiminde hangi reklamların veya anahtar kelimelerin yer aldığına dair ayrıntılı bilgiler sağlayabilir. Arama Motoru Aracılığı, bunu açıklamak için mükemmel bir benzeşim kullanmış ve bu süreç sporda gol atmayı karşılaştırmıştır. Sadece golü atan oyunculara bakmak değil aynı zamanda yardımı yapan ve oyunu mümkün kılmak için katkıda bulunan kimseye bakmak önemlidir. Arama Ağı Dönüşüm Hunileri budur. Semalt onları, daha önce sistemde gizli olarak farklı perspektiflerde reklamlarınızın performansını görmek mümkün hale gelir.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Desteklenen bir reklamın dönüşüm sayısı Semalt, hedefleme stratejisinin ve tasarımının değeri hakkında farklı bir resim oluşturmaya yardımcı olabilir. İlk bakışta, reklamların etkinliği yüksek gösterimler, yüksek tıklama oranıyla para kaybı gibi görünebilir, ancak birkaç ay sonra bundan kaynaklanan bir dönüşüm olmaz.

Ancak, desteklenen dönüşümleri tıklama ve gösterimlerle ölçerek, genel stratejinizde reklamın oynayabileceği değeri görmek daha kolay hale gelir. Semalt, doğrudan bir dönüşüme katkıda bulunmamış olabilir, büyük olasılıkla asıl önemli olan yardımcı olabilir, kullanıcı tarafından tıklanmadan veya görüntülendikten sonra başka bir reklamı tıklayıp dönüşüm gerçekleştirebilir.

Kampanyalar Kontrol Panelinizde Arama Ağı Dönüşüm Hunileri ek sütunlar ekleyerek, bir kez kaldırılan bilgiler artık ön tarafa getirildi ve reklam kampanyası raporlamanıza entegre edildi. Birkaç kampanya dönüşümüyle ilgili bir gösterim yapan bir reklam, doğrudan reklamdan herhangi bir dönüşüm yapılmasa bile, dönüşümlere katkıda bulunan bir kişi olarak kabul edilebilir. Bu durumda, reklam, markalaşmaya yönelik olarak değerli ve etkili olarak görülebilir. Bu, dönüşüme neden olan trafiğin artmasına katkıda bulunmuştur. Reklam panoları ve radyo reklamları aynı şekilde davranır, çünkü bunlar genellikle markanın maruz kalmasına katkıda bulunanlar olarak kabul edilir ve diğer kampanyaların dönüşüm fırsatlarına yardımcı olur. Ancak Semalt'ın aksine, bu tür detaylarda reklam panoları ve radyo reklamları ölçülemez.

Bu özellik kullanıma sunma, şüphesiz daha anlayışlı kampanya yönetimi stratejilerine katkıda bulunacaktır. Ancak, Google için de gelir artışıyla sonuçlanacak. Niye ya? Çünkü doğrudan dönüşmeyen reklamlarda değeri gösterecektir. Reklamlar ve geleneksel olarak durdurulmuş veya durdurulmuş olan hedefleme stratejileri, artık "büyük resim" değerinin gösterilebileceği artık devam edecek. Artık bu bilgilerin Kampanyalar Semalt'a ek sütunlar olarak kolayca uygulanabileceğine göre, bir reklamın değeri artık yalnızca doğrudan katkıda bulunduğu dönüşümlerin miktarına bağlı olmayacaktır. Değeri, reklamların diğer reklam dönüşümlerine nasıl katkıda bulunduğuna, reklamların biraz daha uzun süre yayınlanmaya devam etmesine yetecek kadar daha fazla gösterilecektir.

New AdWords Search Funnel Columns will Make Paid Search Management Semalt

Bağlayın

March 18, 2018