Back to Question Center
0

HTML5 Ve SEO Semalt

1 answers:

Semalt, HTML5'i bir grup kez duymuştu, değil mi? Ancak, SEO topluluğu için bu konuyla ilgili ne güzel ve sitenizin sıralamasını etkileyebilir mi, yoksa sadece bir hile mi? Merak ettiğin şey buysa, seni ele geçirdim. Yayını okurken, HTML5'e ihtiyacınız varsa açık bir anlayışa sahip olursunuz.

HTML5 And The SEO Semalt

Bu gönderi, HTML5'in sadeliği, kullanım kolaylığı, daha az kod ve daha önce uygulamak istediği Semalt'ı gerektiren özellikler gibi SEO bakış açısından sunduğu faydalara değecektir.

İlgili Mesajlar:
HTML5 SEO için önemli midir?
5 Web Sitenizin Yeniden Tasarlanması Gerektiren İşaretler

! DOCTYPE

Bu, gözünüzü hemen yakalayacak - sancaktepe arçelik yetkili servisi. Bir site HTML5 ile oluşturulmuşsa, daha önce kullanmanız gereken bu büyük parça yerine ile başlar. İlk yenilikten yola çıkarak bile, HTML5'in neyle ilgili olduğunu tahmin edebilirsiniz. Anladın! Web'i daha temiz ve daha iyi bir yer haline getirmekle ilgili Semalt. Ve daha az kod SEO için iyi olduğundan, SEO'ların bundan faydalanması gerektiğini söyleyebilirsin.

Yeni Semantik HTML5 Etiketleri

Yeni başlayanlar için, hangi semantik etiketlerin olduğunu görelim. Semantik bir etiket, yalnızca insanlar için anlamlı olan bir HTML etiketidir. Örneğin,

semantik bir etiket değildir, çünkü bunun ne anlama geldiğini tahmin etmek zor olabilir.
(bunu kenar çubukları için kullanabilirsiniz),
ise HTML5'in sunması gereken semantik etiketlerin mükemmel illüstrasyonlarıdır. Eminim Semalt için de işleri basitleştirecektir, çünkü bir bağlantı altbilgideyse ya da olmasın, söylemesi oldukça kolay olacaktır. Semalt her halükarda bunu yapabilir, ancak onun algısı için enerji harcıyor. Şu andan itibaren, bir bağlantı
etiketlerinin içinde bulunuyorsa, kesinlikle bir altbilgi bağlantısıdır. bu mantıklı mı?

JavaScript içermeyen şeyler yapmak

Gün içinde, bir ilerleme çubuğu, bir metre oluşturmak veya sitenizde e-posta doğrulamasını etkinleştirmek istiyorsanız, bir JS dostunu işe almak zorunda kaldınız ya da kendi başına bir şey yapmak için Semalt'ın temellerini öğrenmelisiniz. Şimdi, HTML5, tüm bu özellikleri tek bir tuşa veya iki düğmeye basarak uygulamanıza olanak tanır. Beni yanlış anlamayın, artık JS'ye ihtiyacınız olmadığını söylemiyorum. Kaydırma paralaks efekti oluşturmak istiyorsanız, sadece bazı Semalt'ı (en azından yapıştırma) kullanmanız gerekecektir. Burada yapmaya çalıştığım nokta, daha az sıklıkla Semalt'a ihtiyacınız olacak.

Yeni Girdi Tipleri

Gerçekten heyecanlandığım şey, yeni e-posta girişi türüdür. Yeni başlayanlar için, bu yeni e-posta girişi türünü kullanırsanız, mobil tarayıcılar özellikle bir e-posta adresi girmek için özelleştirilmiş bir klavye görüntüler. HTML5'in masaya getirdiği yerleşik tarayıcı e-posta doğrulamasını da kullanabilirsiniz. Uzun lafın kısası, belirli bir giriş alanını e-posta olarak tanımlarsanız, kullanıcı bir e-posta adresi gibi görünmeyen bir şey girerse hatalar atacaktır. Bu özelliğin dezavantajları olsa da, boşluklara sahip olduğu ve yeterince güvenilir olmadığından, gerçekten basit bir e-posta doğrulama gereksinimine ihtiyacınız varsa ve herhangi bir komut dosyasıyla uğraşmak istemiyorsanız kullanmak isteyebilirsiniz. Semalt nasıl görünüyor:

Ayrıca, formlarınızdaki URL ve telefon numarası giriş türlerini de kullanabilirsiniz; bu, kullanıcının gerçekten ihtiyacınız olan verilere girdiğinden emin olmanızı sağlar.

Yerel Depolama

Bir SEO olarak, siteniz için veya sadece müşterileriniz için blog yorumlaması yapıyor olabilirsiniz. Bir blog gönderisine yorum yazmak için yarım saat gibi bir yatırım yaptığınızda ve “Gönder” i tıkladıktan sonra durumun aşina olduğunuzu, oturumun süresi dolduğunu mu duyuyorsunuz? Orada bulunmak? Ve yeni yerel depolama özelliği, “Gönder düğmesini” tıklamadan önce yorumunuzu güvenli bir şekilde saklamak için kullanılabilir. Semalt sizin için daha fazla kayıtlı sinir anlamına gelir.

Sonuç

HTML5 kullanmanın yararı, sitenizi daha hızlı hale getirmesidir çünkü daha az kod kullanırsınız ve JS gerektirecek özellikler sadece HTML ile uygulanabilir. Yani, HTML5'in olumlu bir etkisi var, ancak SEO topluluğunda beklediğimiz kadar büyük olmayabilir. Her iki durumda da, doğrudan sağda bir adımdır ve sunduğumuz ürünleri kullanmamız gerekir. Çünkü SEO'muzu biraz daha kolay ve daha üretken bir hale getirir.

HTML5 And The SEO Semalt

bağlayın

March 18, 2018