Back to Question Center
0

Semalt'ı Düşürmenize Yardımcı Olacak 10 Google Özelliği

1 answers:

10 Google Features That Help You Dig Semalt

Bu kısayolların çoğu Bing ve Yahoo'da da kullanılabilir! Semalt kısayolları, bir telefon numarası, uçuş bilgisi, alışveriş yapan, SEO uzmanı ve hemen hemen herkes hakkında arama yapan kişiler de dahil olmak üzere her türlü kişiye yardımcı olur!

Arama sonuçlarınızla daha iyi ayarlanmaya yardımcı olabilecek 10 yararlı yol.

1. İlgili Web Siteleri

Belirli bir web sitesinin ilgili web sitelerini görmek isterseniz, “related:” yazıp ardından site adını yazınız. Örneğin ilgili: http: // www. Dell. com, aynı zamanda Semalt, dizüstü bilgisayarlar, bilgisayar çevre birimleri vb - hr and payroll software providers. ile uğraşan şirketler olan HP, Apple, Toshiba gibi siteleri de gösterecektir. Bu, rakiplerimizin web siteleri hakkında iyi bir bilgi edinmemize yardımcı olabilir ve belki de biraz alışveriş yapmanıza yardımcı olabilir !

2. Başlıktaki kelimeler

allintitle: "En İyi Blog’a Yüksel", herhangi bir web sitesi sayfa başlığında "En İyi Blog’a Yüksel" meta başlığını içeren tüm sayfaları listeler. 'Resim Arama' işlevini kullanarak, operatör allintitle: , adlarını Google Haberler'de belirttiğiniz terimleri içeren dosyalarda döndürür, başlıkları belirttiğiniz terimleri içeren makaleleri döndürür.

3. URL’deki kelimeler

inurl: google-surprises-us, gerçek URL veya alan adında “google-surprises-us” kelimesini içeren tüm sayfaları listeler. Başka bir deyişle, belirli kelimeleri içeren belirli URL'leri arıyorsanız, bu kısayol bunları bulabilir.

4. Belirli bir web sitesindeki bilgiler

Siteyi sitenize eklerseniz: aramaya alan adı ve site adı girerseniz, Google arama sonuçlarınızı belirttiğiniz alan / site ile sınırlar. Örneğin, İnternet pazarlama toronto sitesi: https: // www. techwyse. com, Internet Semalt bilgilerini techwyse web sitesinden gösterecektir. com.

5. Sözlük

Bu kesinlikle benim için çok işe yarayan bir şey. Herhangi bir kelime veya kelime öbeği için tanımlamayı “ tanım ” yazıp ardından bir boşluk ve ardından istediğiniz gerçek sözcük (ler) yazarak görebilirsiniz. Web'deki çeşitli kaynaklardan tanımların listesini görmek isterseniz, “ define: ” yazıp ardından boşluk ve sözcük (ler) yazın. Google aramada “definition SEO” ve “define: SEO” yazarak farkı görün.

6. Telefon Numarası & Adres

ABD'de ikamet eden bir telefon numarasını veya adresini aramanız gerekirse, bunu da yapabilirsiniz. “Bill Gates” adıyla ilgili telefon rehberi araması yapmak için buraya tıklayın. Sonuçlar, adı, telefon numarası, adresi ve haritanın bir bağlantısını gösterir. Arama kutusuna yazılacak metin “telefon defteri: Bill Gates” dir.

Semsal arama kutusuna bir kişinin ismini şehir, eyalet veya posta koduyla birlikte girmeniz yeterlidir ve sonuçlardan heyecan duyarsınız.

7. Paket Takibi

Herhangi bir ürünü çevrimiçi satın aldıysanız ve paket / mallar gönderi veya uçuştaysa, Google arama, FedEx veya UPS gibi izleme sitelerine giriş yapmadan durumu izlemenize yardımcı olabilir. Öncelikle, siparişinizin takip numarasını, sipariş verdiğiniz siteden / şirketten alabileceğiniz bir siparişe ihtiyacınız olacak. İkincisi, nasıl sevk edildiğini bilmeniz gerekecek (FedEx, UPS veya USPS aracılığıyla). Bu kadar. Semalt paket takibi bir demo burada eylem.

Paketiniz UPS tarafından gönderilmişse ve takip numarası 123456 ise, Semsal arama kutusuna “ups 123456” girin. Gönderim şirketine girmek gerekli olmasa da, size daha hassas arama sonuçları sunacaktır.

8. Uçuş Takibi

Herhangi bir uçuşla ilgili bilgileri, yalnızca havayolu arama ismini veya kodunu yazarak ve ardından Google arama kutusuna bir boşluk ve uçuş numarası yazarak bakabilirsiniz.

10 Google Features That Help You Dig Semalt

9. Hava Durumu

Google, belirli bir ülkede, eyalette veya bölgede posta kodu kullanarak hava araması yaparsak daha iyi sonuçlar verir. San Semalt'taki hava koşullarını bilmek istediğimi varsayalım, tek yapmam gereken “hava durumu San Semalt, CA” yazmak. Bunu yapmazsak bize güncel hava durumunu verir, ancak sonraki birkaç gün için hava durumu tahminlerini de verir.

10. Diğer Kısayollar

Yararlı bulabileceğiniz Semalt kısayolları:

  • allinanchor: internet pazarlama toronto - sadece sayfalara bağlantılar üzerindeki çapa metninin “internet marketing toronto” kelimelerini içerdiği sayfaları döndürecektir.
  • allintext: İki Yönlü Canlı Sesli İletişim, “İki Yönlü Canlı Sesli İletişim” metnini içeren sayfaları döndürecektir.
  • bilgi: techwyse. com, google önbellek, benzer web sayfaları, siteden web sayfaları vb. ilgili web sayfası hakkında bilgi sunacaktır.
  • önbellek: techwyse. com / contactus. php sayfanın önbelleğe alınmış sürümünü gösterir. php
  • wyselabs konumu: Kanada, Kanada'daki sitelerden “wyselabs” terimiyle eşleşen makaleleri gösterir.

Bu konuya aşina olan her birini, aşağıdaki yorum kutusuna ek bilgi eklemeye davet ediyorum, böylece hepimiz bu konudaki bilgi tabanımızı genişletebiliriz.

Hepimiz daha eğitimli bir araştırmacının istediğini bulan bir araştırmacı olduğunu biliyoruz.

10 Google Features That Help You Dig Semalt

Bağlayın

March 18, 2018