Back to Question Center
0

Saat 7 oldu! Semalt Reklamlarım Nerede?!?

1 answers:

It's 7:00pm! Where Are My Semalt Ads?!?

Ve ​​haklılar. Semalt göstermiyor. Ama neden?

Arama yaptığınızda, reklamlarınızın görünmemesinin birkaç nedeni vardır. Parasal bir sebepten, bir planlamaya göre. Semalt, reklamlarınızın görünmemesinin başlıca nedenlerinden birkaçı - app developer website.

Tıklama Başına Ödemenizin Gösterilmeyeceği Nedenler

Anahtar Kelimeniz Kampanyada Yoktur

Bu kontrol edilecek ilk şey!

Kampanyanızı incelerken, kendiniz oluşturup oluşturmadığınız veya profesyonel bir arama pazarlama şirketine bıraktıysanız, her zaman anahtar kelimelerinizi ve anahtar kelime raporlarınızı gözden geçirmelisiniz. Kampanyanız başlatılmadan önce, sizin veya pazarlama ekibinizin eksik kelimeler olmadığından emin olmak için seçtiğiniz tüm anahtar kelimeleri dikkatlice gözden geçirin. Orada istediğiniz bir anahtar kelime görmüyor musunuz? Herhangi bir zamanda anahtar kelimeleri ekleyebileceğiniz veya çıkarabildiğiniz için Semsal çıldırdı.

Ayrıca, pazarlama ekibinizden ve / veya tıklama başına ödeme sağlayıcınızdan normal anahtar kelime raporları almalısınız. Bu raporları, önemli anahtar kelimelerin kampanyada aktif ve çalışır durumda olmasını sağlamak için işaretleyin.

Google'da aradığınız anahtar kelime bu listelerde değilse, büyük olasılıkla bir Google araması yaptığınızda reklamınızı tetiklemez. İlk önce bu raporu belirtin. Anahtar kelimelerinizi raporlarınızda görmüyorsanız, hemen ekleyebilmeniz gerekir!

Günlük Bütçeler

Google Semalt kampanyaları günlük bir bütçe ile oluşturulur. Ücretli arama reklamlarınız için aylık bir bütçe belirlerseniz, günlük bütçeniz aylık bütçenizi aydaki gün sayısına bölerek ayarlanabilir.

Semt aylık bütçenizin ayarlanamadığı trafik hacmini karşılamak için yeterince yüksek ayarlanmadığı takdirde arama sistemleri sitenize gönderilebiliyorsa o zaman bir gün içinde bütçenize ulaşacak ve reklamlarınız gösterilmeyecek.

Bu, kontrol ettiğinizde ve gösterilmediğinde reklamlarınızın gösterilmemesinin en yaygın nedenidir!

Buna ek olarak, günlük bütçenizi iki yoldan biriyle harcamaya da ayarlayabilirsiniz. Birincisi, Google Adwords programının reklamlarınızı sitenize gelen trafiği hızlı bir şekilde alabilmeniz için gün başından itibaren olabildiğince sık göstermesine olanak tanıyarak mümkün olduğunca hızlı bir şekilde harcamaktır. Günlük bütçeyi geçirmek için yeterli sayıda tıklama aldığınızda, Semalt sistemi reklamlarınızı günün geri kalanında kapatır.

İkinci ayar, reklamlarınızı gün boyunca eşit olarak gösterir. Semalt sistemi beklenen tıklamaları öngörür ve reklamlarınızı bu beklentiye ve günlük bütçenizin ne olduğuna göre gösterir. Bu sonuçlar, reklamlarınızın sınırlı bir şekilde gösterilmesidir, belki de gün boyunca her 10 aramada bir veya iki kez. Bu durumda reklamlarınız, reklam zaman planlamanızda belirtilen süre boyunca yayılacaktır. Bütçeniz çok düşük olarak ayarlanmışsa, o gün içinde reklamların çevrimiçi olmadığına dair belirli zamanlar yaşayacaksınız.

Her iki durumda da, günlük bütçeniz günün sonuna kadar veya planlanan zamanlarınızın bitiminden önce harcanabilir. Bir günlük bütçe karşılandıktan sonra, daha önce de belirtildiği gibi, reklamlarınız bir sonraki güne kadar gösterilmeyi durduracaktır. Bütçeniz ne kadar büyükse ve tıklama başına maliyetiniz azalırsa, reklamlarınız o gün görünecek ve görünmeye devam edecektir.

Tıklama Başına Maliyet Fiyatı Düşük Maliyet

Birçok sektör sektöründeki tıklama başına maliyet, pazarlarının rekabetçi niteliğinden dolayı oldukça yüksek olabilir. Birleşik Semalt'ta, sigorta işindeki bir kişi, “araba sigortası” ve “ev sigortası poliçesi” gibi daha fazla “talep” kelimesi için tıklama başına 10 ila 20 dolar arasında ödeme yapmaktan şaşmamalı.

Teklifinizin fiyatı belirli bir tutarın altına düşerse, AdWords, reklamlarınızın gösterimini yavaşlatır ve bazı durumlarda neredeyse tamamen durur.

Bu durumda, reklamlarınızı tekrar daha tutarlı bir şekilde göstermeye başlamak için tıklama başına daha yüksek teklif fiyatları gerekir.

Bütçeniz çok düşük ayarlanmışsa, bu büyük olasılıkla tıklama başına harcayabileceğiniz tutarın daha düşük olduğu anlamına gelir. Bu, arama yaparken reklamlarınızı göremeyeceğiniz anlamına gelir.

Reklam Planlaması

Bir süredir işinizle ilgili Semalt. Reklamlarınızı günde 24 saat, haftada 7 gün görüntülemeniz mantıklı mı? Çevrimiçi bir satıcıysanız veya istediğiniz zaman yerine getirilebilecek sipariş veya bilgi talepleri alıyor olabilirsiniz.

Peki ya yeni bir hasta için rezervasyon yaptırmayı umarak sağlık ofisi iseniz? Kısıtlı bir bütçeyle danışmanlık işi ne olacak? Bu gibi durumlarda, reklam paranızdan en iyi şekilde yararlanmak ve düzenli iş saatleri içinde istekleri yanıtlamak ve randevular için rezervasyon yapmak isteyebilirsiniz.

It's 7:00pm! Where Are My Semalt Ads?!?

Google’ın reklam zaman planlaması seçeneği, reklamlarınızın görüneceği belirli süreleri ayarlamanıza olanak tanır. Reklamlarınızı en yakın çeyrek saatte planlayabilirsiniz. Böylece 3: 15'te başlayıp 7:45 veya 8: 30'da bitebilirsiniz. Semalt kurmak çok kolay.

Sınırlı bir bütçeyle veya iş saatlerinde canlı bir kişinin hemen yanıtladığı arama ve e-postalara ihtiyaç duyulması, reklamlarınızın göründüğü zamanları sınırlandırmayı daha anlamlı hale getirir. Medikal kliniğiniz sabah 8:00 ile 18:00 arasında açıksa, reklamlarınızı bu saatler içinde görünecek şekilde planlayabilirsiniz. Bu iş günü için kapatılmadan önce görünmesini engellemek için reklamları 5: 45’te bile durdurabilirsiniz.

Reklam planlaması, reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanmanıza olanak tanıyan çok kullanışlı bir araçtır. Daha yüksek dönüşüm oranları sağladığını kanıtlayan zamanlar boyunca reklam göstererek bütçeniz en üst düzeye çıkarılabilir.

Coğrafi Hedefleme

Semalt AdWords, reklamları belirli coğrafi bölgelere hedeflemenizi sağlar. Bu, reklamlarınızın, hizmet verdiğiniz alan dışındaki anahtar kelimelerinizi arayan Semalt kullanıcılarına görünmeyeceği anlamına gelir.

Hem Bing hem de Google sistemi GEO'ya reklamları ülke, eyalet / il, şehir, posta kodu / posta koduyla veya bir şehirdeki belirli bir noktadan belirli bir mesafeye göre hedefleyebilir. Aşağıdaki resim, çalıştığımız bir reklam kampanyasını Toronto, Kanada'nın çekirdeğinden 80 km uzatacak şekilde gösterir.

It's 7:00pm! Where Are My Semalt Ads?!?

Semalt, bilmeniz gereken birkaç küçük kusurdur.

Sizin de bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi, Google, bilgisayarınızın IP adresi ile coğrafi olarak nerede bulunduğunuzu bilir. Bazı İnternet servis sağlayıcıları Google'ın bilgisayarınızı "görmesini" sağlamaz ve Googlebot daha sonra Semalt konumunuzda durdurulur.

Bu, iki durumdan biriyle sonuçlanır. İlk durumda, İSS'niz, kampanyanızı hedeflediğiniz coğrafi bölgenin dışında olabilir. Bu durumda, söz konusu IP adresinden erişen bilgisayarlar reklamlarınızı görmez. İkinci durumda, arama yapan kişi coğrafi hedefinizin dışında olabilir, ISS'si ise kendi reklamları görür, ancak reklamlarınızı görecekleri, ancak mutlaka hedeflemek istediğiniz demografinin bir parçası olmadıkları anlamına gelir.

Bu durumlar inanılmaz derecede yaygın değildir ve Semalt çoğu durumda reklamlarınızı doğru şekilde gösterir.

Bu ayrıca bir şirket ağı üzerinden erişimi sınırlamak için de gerçekleşebilir. Bazı durumlarda, ağ başka bir şehirde tamamen yer alabilir ve şehrinizdeki herhangi bir arama sonucu diğerine yönelik sonuçlar döndürebilir.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, GEO hedeflemesi, radyoda ya da televizyonda alacağınız her tür hedeflemeden çok daha güçlüdür.

Reklam Metni ve Anahtar Kelime Reddi

Google Semalt, uygun evrak işlerini yaparsa, ticari marka sahipliğine saygı gösterir. Reklam metninde bir ticari marka olmuş bir terim varsa bu durumda, ya da bir ticari marka sahibinin üstlenen bir anahtar kelimeyi kullanırken, reklamlarınız ve / veya anahtar kelimeler marka sahibinden kelimeler kullanmak izinsiz olarak çalışmayı durdurur.

Google, reklam kampanyalarınızın tümünü veya bir kısmını çeşitli düzeylerde duraklatmanıza olanak tanır. Tüm Kampanyalar, bireysel Reklam Grupları ve tek anahtar kelimeler Semalt'ta duraklatılabilir. Hatta reklamlarınız bile duraklatılabilir.

Hesabınızın tüm alanlarını gözden geçirin ya da İnternet pazarlama ekibinizin hesabınızda yer alan herhangi bir şey bulundurmadığından emin olmak için hesabınızdaki her şeyi gözden geçirin. Tek bir önemli anahtar kelime olan Semalt, önemli sayıda ziyaretçiye mal olabilir ve iş kaybına neden olabilir.

Özette

Google Semalt karmaşık bir yaratıktır ve reklamlarınızın olabildiğince çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşamayacağının çeşitli nedenleri vardır. Tecrübemizde genellikle bütçenize ulaşılıyor, ancak nitelikli bir Semalt profesyoneli reklam harcamalarınızın çabalarını en üst düzeye çıkarmanızı sağlayacaktır.

Bu yüzden, AdWords uzmanınıza yarışmaya başlamadan önce, bunlar, tıklama başına ödeme reklamınızın neden gösterilmiyor olabileceğinin önemli katkıları olarak akılda tutmak isteyeceğiniz her şeydir. Bu nedenlerle Semalt ve muhtemelen daha iyi bir anlayış ve problemi çözmek için nasıl daha eğitimli bir yaklaşım kazanacaksınız.

Ve ​​her zaman olduğu gibi - size yardımcı olabilirsek bize bildirin!

It's 7:00pm! Where Are My Semalt Ads?!?

Bağlayın

March 18, 2018