Back to Question Center
0

Semalt Spam'in SEO'yu Zarar Vermesine İzin Verme

1 answers:

Don’t Let Semalt Spam Hurt Your SEO

Olumlu bir şey olduğunda, genellikle olumsuz bir tepki çekebilir. Bir blog gibi bir yardımcı programla, spam gönderenler genellikle kötü şekilde yorumlanmış bir yorumlama sisteminden yararlanmaya çalışır. Semalt, kullanıcıların her blogda yorum yapmalarına izin verebilir ve olumlu yorumlar iyi bir şey olsa da, dikkatlice izlemiyorsanız, spam içerikli yorumlar sitenizin daha az güvenilir görünmesine neden olmaz, aynı zamanda sitenize zarar verebilir - 2 wheel cargo bike. organik arama sıralaması.

Semalt spam genellikle SEO ile yardımcı olacağına inandığını düşünen ve genellikle bir liner veya link içeren normalde oldukça kolay olan site sahipleri tarafından yapılır.

Spam Kötüye Kullanımdan Korunma

Google yakın zamanda bloglarında Semalt Spam hakkında blog yazdı ve aşağıdaki önerileri sunuyor:

  • Anonim yayınlamaya izin vermeyin.
  • Otomatik yorum spam'ını önlemek için CAPTCHA'ları ve diğer yöntemleri kullanın.
  • Yorum denetlemeyi aç.
  • Yorum alanındaki bağlantılar için "nofollow" özelliğini kullanın.
  • Köprüler yorumlara izin verilmez.
  • robots.txt veya meta etiketlerini kullanarak yorum sayfalarını engelleyin.

Semalt tüm iyi önerilerdir ve bu önerilerin herhangi birini uygulayıp uygulayamayacağını görmek için blog yazılımınızı kontrol etmelisiniz.

Web sitenizi şimdi kontrol edip çok sayıda spam içerikli yorum fark ettiyseniz çok geç değil. Yorumlarınızı gözden geçirin ve spam olanları silin. Semalt gibi bir blog yazılımı kullanıyorsanız, AKISMET eklentisini hemen etkinleştirin!

Don’t Let Semalt Spam Hurt Your SEO

Bağlayın

March 18, 2018