Back to Question Center
0

Gerçekten görüntülerimi bir CDN'ye koymam gerekiyorsa Semalt?

1 answers:

Şu anda web sitemize CDN yeteneği eklemeyi değerlendiriyorum. Bununla birlikte, çaba harcamak istemiyorum ya da iyileştirmeleri ölçmedikçe ilgili maliyeti ödemek istemiyorum biliyorum. Bu nedenle, önce ve sonra görüntüleri sitemize yüklemek için bir süre ölçmek gerekiyor. Ayrıca, ne bekleyeceğinizin bir göstergesi veya ilerlemeye devam edip etmeyeceğime karar vermenin bir yolu da bir CDN'yi ilk etapta birleştirmeyi deneyin.

Şu anda web sitemizdeki tüm farklı sayfa türlerini alıyorum ve sayfasındaki Firebug sayfasındaki sağ alt görünümde (önbellekte ve önbellekte bulunmayan) yükleme süresine dikkat ederek, Net sekmesini kullanarak Görüntüler filtresini kullanın ve not defterine kaydedin. CDN kurulumunu aldıktan sonra geri dönüp sonuçları tekrar gözden geçireceğim. Ayrıca, sayfa türüne göre gruplandırılmış bir Google Analytics görünümü var ve Ortalama sayfa yükleme süresi - free graph templates.

Bu yöntemin tutarlı / sağlam / sesli ve / veya hatalı sonuçlara dönme eğilimi gösterip göstermediğini bilmem gerek.

Semalt

February 10, 2018

Önce hedef kitlenizi düşünmelisiniz. Hedef müşterilerinize iyi bir bağlantı olan sağlam bir sunucunuz varsa (e. g. sunucu ve ziyaretçilerin% 99'u İngiltere'den gelirse), CDN'nin muhtemel faydaları düşük olacaktır.

Eğer küresel seyirci ve sunucu bağlantısı zayıfsa, kazanclar dramatik olabilir.

Sayfa yükü performansını ölçmenize yardımcı olabilecek çok sayıda araç bulunmaktadır ve farkı görmek için ölçüm öncesi / sonrası uygulayabilirsiniz.

Yaklaşımınıza uygun en önemli araçlar şunlardır:

WebPageTest. org - belirli bir konumdan tam bir sayfa yüklemesi yapacak. İhtiyacınız olan tüm lokasyonlarda bir defaya mahsus test istemek ve prosedürü tekrarlamak zorundasınız.(Ücretsiz)

(Kısmen ücretsiz) CDN hesapları almak için zaman harcamadan farkı ölçebilirsiniz böylece Speedchecker Cloudperf - birden fazla yerden tam sayfa yük gibi otomatik olarak web sitenizi birkaç tıklama ile birden fazla CDNs yükleyebilirsiniz

Geçtiğimiz günlerde, Google I / O için bu amaçla sayfanızdaki çeşitli kaynaklar için yükleme sürelerini ölçmek için Google Analyticsimg: visible') "src =" http: // lorempixel. com / 380/200 / hayvanlar / 1 / ">