Back to Question Center
0

Analytics Spam Yönlendirme Trafiğini Nasıl Silir - Semalt Uzman Tarafından Açıklandı

1 answers:

Her dijital pazarlamacı, tavsiye spamini kaldırmaya çalışırken zorlandı. Yönlendirme spam'ı, Google Analytics verilerinize müdahale etmekten gelir. Sonuçta, yanlış olan veya veri akışında tutarlı olmayan web sitesi metrikleriyle karşılaşırsınız. Her webmaster, web sitesi trafiğinde bazı inandırıcı bilgi sahibi olmak için tavsiye spam'i silmelidir. Örneğin, Darodar yaygın bir yönlendirme trafiği kaynağıdır. Tavsiye spam'ı Google Analytics bilgilerinizden silebilirsiniz. Çoğu Arama Motoru Optimizasyonu çabaları, zayıf hedefleme ve organik botlardan gelen trafik nedeniyle başarısız olur. Tavsiye alan spamleri bu alanlardan ve ağlardan kaldırabilirsiniz. Web sitenizde yaptığınız aramaları hassaslaştırmanın büyük bir ihtiyacı var.

Semalt 'un en iyi profesyonellerinden olan Artem Abgarian tarafından sağlanan bu SEO makalesi, sitenizi tavsiye spaminden uzak tutabilir.

Tavsiye edilen spamlerden temizleme

Webmaster, web sitesi trafiğinden gelen tavsiye spam'ı kaldırabilir. Google Analytics, ön panelden istenmeyen spam'ı kaldırmaya yardımcı olacak bir alana sahiptir. Bir e-ticaret web sitesini işleten her kişi bu amaçla bir Google Analytics hesabına sahip olmalıdır. Yönetici sekmesinde, genellikle bazı alanlardan gelen trafiği engellemenin bir yolu vardır. Bu menüde, botlar ve tarayıcılardan gelen tüm trafiği hariç tutabilirsiniz. Bazı durumlarda, şirket internet ağınızdan gelen sahte trafik kullanılabilir. Bu kişileri hedef alan IP adreslerini hariç tutabilirsiniz.

Bu menüde bazı IPA trafik sunucularından kaçınabilirsiniz. Bu kaynaklardan gelen spam trafiği, tüm egzersizleri kontrol etmek çok zor hale getirebilecek bazı kötü amaçlı yazılım içerebilir. İstenmeyen trafiği getirebilecek bir hostname listesi de olabilir. Bu ana makine adlarını silmek, tüm deneyimlerin bir tuzağa düşmesine neden olabilir. Google Analytics'in, spam içeren ana makine adlarından yönlendirme spam'ı hariç tutma seçeneği vardır.

Web varlığını arttırma

Arama Motoru Optimizasyonu'nda, alan adı yetkilendirmesi çoğu webmaster'ın yürütmeye çalıştığı önemli bir özelliktir. Alanınızın hedef nişinde yetki sahibi olması gerekir. Ayrıca, insanların alan kazanma gücü elde etmek için kullandıkları çeşitli teknikler de vardır. Bazı web yöneticileri, sayaç Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi teknikler uygulayabilir. Harici misafir yayınlarınız, bazı diğer web sitesi metriklerinde spam olarak görünebilir. Bu açıdan web sitenizin varlığını artırmak önemlidir. Bu kişilerin verimli bir şekilde gezinmesini sağlayabilirsiniz. Güvenli bir web sitesinin arama motorları merdivenine tırmanması kolay bir zamana sahiptir.

Sonuç

Çoğu dijital pazarlamacının, yönlendirme trafiğini Google Analytics ölçümlerinden kaldırma sorunu vardır. Bunlar, Darodar gibi alanlardan kaynaklandığı görünen sahte web ziyaretleri. Tavsiye edilen spam'ı, bu trafiği kontrol etmenin çeşitli yöntemlerini öğrenerek silebilirsiniz. Bu SEO kılavuzu, başarılı bir e-ticaret web sitesi hazırlamanıza yardımcı olabilir. Bu web sitesi, bu tür trafikten uzaktır. Web yöneticileri, web sitelerinin arama motoru SERP'lerine yakın olmasını sağlamak için yakın bir web varlığı kullanır. SEO işlemi sırasında, web sitesi verilerinden gelen tavsiye spam'lerini silmek için büyük ihtiyaç duyulmaktadır Source .

November 24, 2017