Back to Question Center
0

Bilgisayar Virüsleri Dünyası - Semalt Uzmanı

1 answers:

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar belirli bir tehditle karşı karşıya kalabilir. Birincil tehditlerden biri bilgisayar virüsüdür. Bilgisayar virüslerinin bu gün yaygın bir fenomen haline geldiğini ve bilgisayar korsanlarının cihazınıza saldırmasına ve kişisel bilgilerinizi çalmasına izin verdiklerini söylemek yanlış olmayacaktır.

İnternet kullanıcıları için problem yaratmak için çeşitli yazılım hataları oluşturulmuştur. Fakat bir bilgisayar uzmanının yardımına başvurarak ve sorunun doğasını bularak onlardan kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızı malware-free nasıl çıkarabilirim? Bu sıkça sorulan bir sorundur ancak uzmanlar doğru cevap vermezler - cpanel/whm news.

Yazılım açıkları ortaya çıktığında, sorunu bulmamız ve en kısa sürede bilgisayar virüslerinden kurtulmamız zorunlu hale gelir. Bu makalede, Ross Barber, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, bilgisayar virüslerinin cihazlarınızda büyük zarara neden olabileceğini söyleyecektir.

Virüs ve solucanlar

Bilgisayar virüsü, bilgisayarlar arasında yayılabilen ve sisteminizde kendisini gizleyebilen belirli bir programdır. Dosyaları çoğaltır ve verilerin yanı sıra tüm uygulamalarınıza zarar verir. Ayrıca, bilginiz olmadan bir cihazdan diğerine geçebilir.

Kötü niyetli kodların çeşitli modern biçimleri internetteki kullanıcıları izlemek için kullanılır. Bazen, web üzerinde bulanık çizgiler göreceksiniz ve bilgisayarınızın hızı yavaşlarken

Solucanlar ilk olarak 19. yüzyılda ortaya çıktı ve aynı Wi-Fi'ye bağlı bilgisayar cihazları arasında yayılmaya devam etti. Ekranınızda rahatsız edici mesajlar şeklinde görüntülenirler. İlk virüsün adı Elk Cloner'dir. 1980'lerde yazılmış ve çok sayıda bilgisayarı disketlerle etkilemiştir.

Trençkot ve zombi

Virüslerin ve solucanların artık bir problem olmadığını söylemek güvenlidir, ancak Truva atları ve zombi ciddi bir şekil almıştır. Cihazınıza erişebilmek için bilgisayar korsanlarının güçlü bir silahı gibi davranıyorlar. Şirketler ve yazılım kullanıcılarını sistemlerini temizlemeden önce sistemlerini kapatmaya veya fidye ödemelerini istemektedirler.

Çok sayıda bilgisayar korsanı, yüzlerce ila binlerce kişinin şifrelerini, kullanıcı adlarını ve kredi kartı numaralarını çaldı. Sistemlerine kendi programlarını kurarlar ve saniyeler içinde makinelere bulaştıran şüpheli açılır pencereleri gösterirler. Bu programların ağırlıklı olarak Truva atları denir. Virüslerin ve Truva atı geliştiricilerinin internete bağlı aygıtlarınıza erişerek çok para kazandıklarını ispatlıyor.

Spam ve spamerler

Zaman geçtikçe, spam gönderenler ve bilgisayar korsanları, çok sayıda kişiye şüpheli e-postalar göndermek için botnet kullanmaya başladı. Bu tür bir e-postayı alırsanız, zombi ve virüslerden dolayı bilgisayarınızı taramalısınız ve şüpheli görünen tüm e-posta kimliklerini engellemelisiniz. Bu suçlular her yerde bulunur ve kullanıcıları herhangi bir şekilde kandırmakla daima meşguldürler.

Sızdırma

Kimlik Avı, kullanıcıları genellikle e-postalarla ve garip sosyal medya mesajlarıyla yakalayan başka bir virüs biçimidir. Bir çok hacker ve spam göndericisi, kullanıcıları kandırdı, paralarını çaldı ve bilgisayarlarının cihazlarına zarar verdi.

November 24, 2017