Back to Question Center
0

Casus Yazılım Saldırılarına Karşı Cihazları Koruma: Semalt'tan İpuçları

1 answers:

E-postalar ortaya çıktıkça, spam bir web cızırtıcısı oldu. Bunu nasıl tam olarak tanımlayabiliriz? Basit olarak, spam e-postaları, alıcı tarafından istenmeyen önemsiz içeriğin bir türü anlamına gelir. Çoğu durumda, bu tür bir içeriği almak için hiçbir zaman abone olmayan çeşitli adreslere gönderilen reklamlara sahip tek bir e-postadır - modelos gafas ray ban wayfarer. Spam gönderenler, e-posta listelerini oluşturmak amacıyla adres listeleri, sahte yarışmalar, e-posta toplama programları ve sahte freebie teklifleri satın alma gibi yaklaşımları kullanmayı tercih eder.

Semalt Digital Services'in uzmanı olan Oliver King, kendinize spam ve virüslerin nasıl korunacağınıza ilişkin doğru kılavuzu sağlar.

Spam Posta Nedenleri

İstenmeyen postaları almaktan kaçınmanızın gerekçeleri olan sayısız şey var. Gerçekten rahatsız olan bazı senaryolar arasında, kimlik hırsızlığınızı riske atma veya bilgisayar korsanlığınıza kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler yüklemek için bir hacker verme şansı dahildir. En kötü koşullarda, spam gönderene bilinçsizce yardım ettiyseniz, web suçlarından dolayı suçlanabilirsiniz..Bu gibi durumlar arasında çalınan eşyaları veya kara para aklamayı ele alır. Spam mesajıyla başa çıkmak için en iyi yaklaşım onu ​​silmektir. Ortak bir düşünce olarak, abone olmanızı isteyen çok iyi bir şey bulduğunuzda, bunu önleyin.

Kendinizi Spam Posta'ndan Nasıl Koruma

Spam postalarından tamamen kaçınmak zor olabilir, ancak etkin anti-spam uygulamaları kullanarak gelen kutunuza gelen spam miktarını önemli ölçüde azaltabilir ve hatta ortadan kaldırabilirsiniz. Yazılım istihbaratındaki ilerlemelerle anti-spam filtrelerinin çoğunluğu hangi içeriğin meşru olduğunu ve hangi iletilerin spam olup olmadığını insan etkileşimiyle robotik olarak algılayabilir. Spam filtresinin bir spam mesajını algılaması başarısız olması durumunda, e-posta adresinin sahibi içeriği işaretleyebilir. Bunu yaparak, filtre yeni tehdidi tanıyabilir.

Etkili bir internet güvenlik koruma uygulaması kurarak, spam e-postanızın gelen kutusuna ve diğer kritik klasörlere gelmediğinden emin olarak spam e-postalarının tehditlerini en aza indirebilirsiniz. Dahası, internet güvenlik uygulamalarının çoğu, kullanıcıların kimlik avı tehditlerinden korunmalarını sağlar; e-postanın, gerçek olmadığı hallerde algılandığı durumlarda büyük olabilir. Bu e-postaların banka ayrıntıları talep etmeleri nedeniyle kimlik avına karşı koruma, tüm spam önleme araçlarında önemli bir özelliktir.

Paket Güvenlik Uygulamasının Uygunluğu

İstenmeyen posta önleme yazılımını satın alırken spam mesajlarının bir kısmı kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler tarafından kontrol edildiğinden, antivirüs güvenliği ile birlikte verilen bir paketi seçmek önemlidir. Bilgisayarınıza tek bir yazılım uygulaması yükleyerek, verilerinizi güven altına almanın yanı sıra sisteminizin güvenilirliğini de arttıran işlemi basitleştirirsiniz. İstenmeyen posta önleme programları içeriği gelen kutularından yönlendirme kapasitesine sahip olsa da, somut bir virüsten koruma yazılımı uygulamasına sahip olmak, yanlışlıkla bir spam iletisi açtığınızda bilgisayarınızı korumaya yardımcı olur.

November 23, 2017