Back to Question Center
0

Darodar.com'dan Yönlendiren Spam. Bu Problem Nasıl Başa Çıkılır? Ve - Cevaplayan Semalt

1 answers:

Darodar.com'dan gelen yönlendirmeleri Google Analytics'te görüyor musunuz? Darodar.com tavsiye spam'ı web sitelerine bağlı olmadığında bile bir çok blog yazarı ve web yöneticisi bu soruna dikkat çekiyor - it support companies portland oregon. Darodar.com, Google Analytics hesabınızın yönlendirme listesinde görünen ve web sitenizi ziyaret etmeyen bir web sitesidir. Bunun yerine% 100 hemen çıkma oranı ve web sayfalarınızda harcanan sıfır zamanla bazı rastgele ziyaretler görürsünüz. Darodar.com, kullanıcıları yönlendiren spam konusunda yönlendiren sitelerden biridir. Hemen çıkma oranları ortalamanın üstünde olsa bile, sitenize çok fazla trafik göndermek için çeşitli teknikler kullanır.

Bazı web siteleri en iyi yönlendirenlerin listesini yayınlar ve korsanlar, bazı insanların sitelerini ziyaret etmesini ve ürünlerini satın almasını umarak bağlantılarını eklemek için listelerini kullanır. İstenmeyen web siteleri, siyah şapka SEO taktiklerini kullanıp kullanmadıklarına bakılmaksızın, trafiğini artırmak için uzlaşmaya çalışan siyah şapka SEO şirketlerinin düzenli müşterileri. Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, bir SEO firmasının günler boyu trafiğinizi artırmayı vaat ederse, tavsiye trafiği programlarına dahil olabileceğini hatırlatır.

Yönlendiren spam verilerinizi nasıl etkiler?

Yönlendiren spam'in Google Analytics verilerinizi çok yönlü etkilediğini söylemek güvenlidir. Google Analytics'i kullanmanın başlıca nedenlerinden biri, hangi web sitelerinin gerçek trafiği gönderdiğini ve hangisinin sahte trafik üretme programlarına dahil olduğunu gözlemlemektir. Diğer web sitelerinden gelen orijinal bağlantılar, yüksek arama motoru sıralanır ve hangi web sitelerinin size gerçek ziyaretler gönderdiğini değerlendirmek önemlidir.Bu bilgi, web sitenizin genel performansını artırmak için kullanılabilir. Web sitesinde harcanan süre ve hemen çıkma oranı işaretine kadar, bu iki şey, sitenizin yapısını ve düzenini ve içeriğini iyileştirmenize yardımcı olur .. Bir işletme web siteniz varsa, sayfalarınızın dönüşüm oranını bilmeniz çok önemlidir. Google Analytics verilerine dayalı sitenizle ilgili önemli kararlar almak için öncelikle analitik hesapların doğru bilgileri sağladığından emin olmak için yönlendirme spaminden kurtulmanız gerekir.

Onu nasıl atma?

İyi haber, yönlendirme spaminin Google Analytics verilerinize müdahale etmesini önleyebilmenizdir. En iyi yol, birkaç filtre oluşturmak ve bu sitelerin sahte ziyaretçiler göndermesini durdurmaktır.

Darodar.com için filtreleri ayarlamak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

  • Google Analytics hesabınızda oturum açın ve Yönetici bölümüne gidin.
  • Açılır menüden filtrelemek istediğiniz Hesap ve Mülk seçimini yapın.
  • Özel görünümlerde filtreler oluşturmak için iyi, bu nedenle Görünüm açılır bölümünden Yeni Görünüm Oluştur seçeneğini seçmeniz gerekir.
  • Görünüm bölümünde Filtreleri tıklatıp Yeni Filtre oluşturmalısınız.
  • Darodar.com gibi yeni filtrenize bir isim ayırmayı unutmayınız.
  • Özel filtre türünü seçin ve Hariç tut seçeneğini tıklayın. Ardından Filtre Alanı açılır menüsünden Tavsiye seçeneğini seçmelisiniz.
  • Burada darodar \ .com girip değişiklikleri kaydetmelisiniz.

Daha kolay bir yol var mı?

Dürüst olmak gerekirse, darodar.com tavsiye spam'ı engellemek en kolay ve en etkili yoldur. Ancak, spam gönderimini otomatik olarak Google Analytics verilerinin dışında tutan bir hizmet olan Blockel'i de deneyebilirsiniz.

November 24, 2017