Back to Question Center
0

Dikkat: Semalt, yeni bir İsteğe Bağlı Spam Uyarısı Ve Filtreleme Yolları hakkında uyarıyor

1 answers:

Profesyonel SEO ve anlayışlı kişiler yönlendirme spam'iyle ilgili her şeyi biliyor. Son zamanlarda, dil spami olarak adlandırılan yeni bir tür spam gönderildi. Spam istenmeyen e-postalar Google Analytics'e nüfuz eder ve web sitenize büyük ölçüde zarar verebilir. Sitenize "Google sizi bu URL'yi tıklamanız için davet ediyor, Donald Trump'a oy verin" mesajıyla bulaştırabilir.

Semalt Dijital Hizmetlerinden en iyi profesyonel olan Alexander Peresunko, bu tehlikeli türdeki spami tanımlıyor ve bunu önlemenin yollarını açıklıyor - bar stools black 30.

Dil spaminin ilk ve en önemli belirtisi Kasım 2016'da birkaç webmaster'ın web sitelerinde filtrelenmemiş görüşleri doğruladığı görülmüştür. Dil spamini yakalamaya başladılar ve ondan nasıl kurtulduklarını anlamaya çalıştılar. Ne yazık ki, istenen sonuçları alamadılar ve sitelerini yok etti.

Spamlerin başka bir türü, alanlar düşük kaliteli trafik aldığında ve kaynak daima bilinmemektedir. Yönlendirme spam'i ve başvuru spaminin alanları Reddit, The Next Web ve Lifehacker'dir. Bunlar masum kaynaklar değildir ve bu kaynakların herhangi birine trafik çekerken dikkatli olmalısınız.

Insanlar her gün kendi sitelerini etkileyen spam ve korsanlar görüşmek üzere Reddit konuları çok gördük. Bu ileti dizilerine katılabilir ve dil spamleri ve yönlendirme spamleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için başkalarıyla iletişim kurabilirsiniz. Her ikisinin de birbirine bağlı olduğunu ve yasal web sitelerinin arama motoru saflarına zarar vermeyi hedeflediğini söylemek güvenlidir.

Bununla birlikte, bilgisayar korsanlarının kullanıcıları nasıl etkilediği ve Google Analytics'i dil spamleri ve yönlendirme spamleri ile kandırmanın tutarlılığı yoktur. En kötü yanı, sitenize sahte trafik gönderdikleri ve hiçbir beyaz şapka SEO olmadan çok sayıda isabet ürettikleri. Hem tavsiye spam'ı hem de dil spam'i web sitelerine gönderilen iki ana yol vardır. Birinci yol botlarla, ikincisi ise yapay isabetler. Botlar sitelere gönderilerek Google Analytics sunucularında sahte isabetler üretiliyor. Ve sahte isabet, çok sayıda isabet elde etmek için çeşitli programlar ve yazılımlar kullandığınız anlamına gelir; ancak hiçbir insan makalenizi okumadığı için güvenilir değildirler.

Ne yazık ki, yönlendirme spamını tümüyle durduramazsınız, ancak Google Analytics verilerinden filtreleyebilirsiniz.

Uzmanlar, dil spamini filtreleyebiliriz ve meşru görünmeyen isimleri Google Analytics raporundan çıkarabilmenizi öneririz. Ayrıca, Google Analytics hesabınızdaki trafik kaynaklarını ve şüpheli IP adreslerini engelleyebilirsiniz. Web tarayıcılarındaki en güvenilir dil ayarlarının 5-6 sembol uzunluğunda olduğunu ve yalnızca dil spamini filtreleyebileceğini bilmelisiniz.

Spam gönderenlerin ve bilgisayar korsanlarının yeni yöntemler geliştirmeye devam etmeleri nedeniyle tavsiye spamlerinden kurtulamayacağımızı söylemek güvenlidir. Bu, onların daima yanında olduğu anlamına gelir ve gönderim spam ve dil spam'i geçici olarak filtrelenebilir. Google Analytics hesaplarınızı düzenli olarak denetlemelisiniz ve sorunun tek çözümü olan sevk spami için filtreler oluşturmanız gerekir.

November 24, 2017