Back to Question Center
0

E-postalarınızı & mdash'ınızı Korumak İçin Anti-Spam İpuçları; Semalt Rehber

1 answers:

İnsanlar e-postaları kullanmaya başladığından beri "spam" terimlerini kullanmaya başladı. Bununla birlikte, insanlar spam'in nedenini anlamaya zaman ayırmazlar. Düzensiz kişinin dilinde, spam genellikle istenmeyen alıcı tarafından istenmeyen e-postalardan oluşur. Alıcı genellikle bu e-posta mesajlarını onay almadan alır - cpanel free hosting sitesi. Spam e-postalarının normal olarak, kendi içinde bazı reklam ve tanıtım içeriği içeren tek bir mesajı vardır. Birçok kişi aynı e-postayı onay almadan alabilir.

Oliver King'in Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, spam e-postayla ve kimlik avı tehditleriyle mücadele konusunda bilgi verir.

Spam gönderenler, amaçlanan hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için birkaç yöntem kullanmaktadır. Bunlar arasında şunlar sayılabilir: satın alınan adres listeleri, hile yapan kullanıcılara sahte yarışmalar başlatarak kendi özel bilgiler sunmak ve yanlış freebie teklifler sunmak. Diğer durumlarda, bir e-posta toplama programı, belirli web sitelerinden adres toplama ve çıkarma işlemlerini gerçekleştirir.

Spam Postası Neden Başkasından Daha Fazla

Kullanıcılara spam e-postalarıyla etkileşimden kaçınmaları için neden birçok sebep verilmiştir. Bununla birlikte, bunların hepsinden en çok rahatsız olanı, kurbanını kimlik hırsızlığı riskine sokması veya saldırganın bilgisayarlarına bir virüs veya kötü amaçlı yazılım yüklemesine izin vermesidir. Bazı aşırı hackerlar bir suç işlemek için bir kişinin kimliğini kullanabilir..Yakalanırsa, iz, suçla hiç uğraşmadıklarına rağmen gerçek sahiplerine geri döner. En yaygın nedenleri kara para aklama veya çalınan eşyaları ele almaktır. E-postalarında bir spam mesajıyla karşılaşan bir kişinin en iyi senaryosu, posta kutusunu açmadan silmektir.

Genel bir kural olarak, spam mesajlarını önlemek için herkesin çevrimiçi tekliflerle pragmatik kalması istenir. Bir şey çok iyi görünüyorsa, muhtemelen şüpheli yarışmaları ve teklifleri ayırmak için uzun bir yol kat edecektir.

Spam Postasına Karşı Koruma

Bazen spam e-postalarından uzak durmak neredeyse imkansız veya zor görünmüyor. Yine de, spam karşıtı yazılımları kullanarak bir kişinin gelen kutusunu beceriyor olan spam miktarını azaltmak veya hatta ortadan kaldırmak için bir ihtimal var. Gelişen yazılım zekası ile, mevcut anti-spam yazılımı, en alakalı ve meşru mesajları ve spam olarak okunan mesajları otomatik olarak analiz eder. Bunu yapmak için az miktarda insan müdahalesi gereklidir. Programın spam mesajlarını tamamen filtrelemediği birkaç durum, bir şahıs mesajı tek olarak işaretleyebilir ve filtreler hemen güncellenir ve spam olarak uyarlanır.

Uygun bir internet güvenlik paketinin uygulanması, spam postayla ilişkili risklerin azaltılmasını sağlar. Tüm istenmeyen postaları gelen kutusundan ve tüm klasörlerin kritik olduğu düşünülmeden filtrelerler. Bu programların ek bir özelliği, bir e-postanın meşru görünen senaryolar için kimlik avına karşı koruma sağlamasıdır, ancak değil. Bu, spam önleme araçları için hayati bir özelliktir.

Güvenlik Yazılımını Birleştirme ve Önemi

Kullanıcılar alışveriş yaparken anti-virüs koruması ile birlikte gelen anti-spam yazılımı seçmelidirler. Bunun nedeni, bazı spam iletilerin virüslerle ve diğer zararlı kötü amaçlı yazılımlarla dolu olmasıdır. Tek bir yazılım paketi, sistemi güvenilirliğini arttırırken bilgisayarın güvenliğini de sağlar. İstenmeyen posta önleme yazılımı mesajlarınızı gelen kutularından yönlendirir. Ek bir antivirüs, kazayla gönderilen bir spam mesajı açıldığında dahi korumanın yapılmasını sağlar.

November 23, 2017