Back to Question Center
0

Etkin Malware Temizleme: Semalt Rehber

1 answers:

Bu kılavuz, başarıyla önyüklenebilecekse virüs bulaşmış bir sistemdeki kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Cihazınıza bulaşan zararlı yazılımın Kripto (Cryptolocker, TeslaCrypt, vb.) Olduğundan şüpheleniyorsanız bu kılavuz sizin için değildir. Veri tehlikeye girer ve bunun yerine bir yazı hazırlamanız gerekir. Bilgisayarınız kötü niyetli yazılımların bir sonucu olarak önyükleme kapasitesine sahip değilse, bu kılavuz size yardımcı olmayabileceğinden bir mesaj atmanız önerilir - hosting sql asp net.

Semalt uzmanı Julia Vashneva'nın verdiği aşağıdaki prosedürü uygularsanız, zorluklarınızı senaryoların yüzde 90'ından fazlasına çözümleyebilirsiniz. Tüm kötü amaçlı yazılımların tasarımı benzer değildir ve aynı durumda virüs temizleme araçlarının tasarımı aynı değildir.

feragat

Sonraki talimat sadece tavsiyelerdir. Bilgisayarınızda yürütmek istediğiniz herhangi bir hamlemden sorumlu olan sizsiniz. Bu kılavuzu izlemeye karar verdiğinizde, işletim sisteminize zarar verebileceğinizi veya veri kaybınızı yaşayabileceğinizi not etmek önemlidir. Bu nedenle, bu kılavuzu izlemeden önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

Kötü Amaçlı Yazılım İyileştirme Adımları

Önce tarayıcı uzantılarına gitmeli ve şüpheli görünen tüm öğeleri kaldırmalısınız. Ayrıca alışılmadık bir ana sayfayı ve tarayıcı ayarlarını kaldırmayı da unutmayın.

Aşağıdaki dişli çarkları bu sırada indirip kurun. Aksi belirtilmediği sürece tüm araçları çalıştırın. Araçları çalıştırırken normal modda olduğunuzdan emin olun.

Niçin RKILL'in RİSKE DÜŞÜNÜLMESİNİ BELİRLEYİNİBİLİR KADAR ŞİMDİ ADIMI İŞARETLEMEYİNİZ

1. [rkill.com] 'u yürütün. Bazı durumlarda, bitirmek birkaç dakika sürebilir..

2. Malwarebytes 3.0'ın güncel kopyasını indirin. "Scan for Rootkits" seçeneğini açın ve ardından taramayı yürütün.

3. "Tarama" seçeneğini kullanarak Malwarebytes ADWCleaner'ı çalıştırın ve tamamlandığında "Temizleme" yi tıklayın ve sisteminizi yeniden başlatmaya izin verin.

4. Malwarebytes Junkware Removal Tool'u yükleyin ve tamamlanmasına izin verin. Bitirdiğinizde bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5. Sophos HitmanPro'yu yükleyin

Malware Tanımı Nedir?

Bilgisayar solucanları, virüsler, Ransomware, reklam yazılımı, korkutucu yazılımlar ve diğer kötü amaçlı uygulamalar gibi çeşitli düşmanca uygulamalara atıf yapan kapsayıcı bir terimle Malware.

Bilgisayarım nasıl bulaştı?

Bir enfeksiyonun kaynağını kesin olarak belirlemek zor. Çoğu durumda, kullanıcı enfeksiyonların farkında olmadan çalışmasına izin verir.

Gelecekteki enfeksiyonlara karşı nasıl koruma altına alınır:

Ne indirdiğinizi ve sisteminizde çalıştığınızı meraklı olun. Resmi sitelerini kullanarak Flash ve Java gibi programları güncelleyin. Aşağıdaki araçlar bilgisayarınızı temizlemenize yardımcı olacaktır:

Şarj ücretsiz Antivirus

  • avast
  • BitDefender
  • Malwarebytes 3.0
  • ESET Ücretsiz Çevrimiçi Tarayıcı

Önemli araçlar:

  • Unchecky
  • TronScript
  • Malwarebytes 3.0
  • Bloke Kökeni Tarayıcı Eklentisi

Sonuç

Bu kılavuzda önerilen yaklaşımlar, başarı oranlarının büyük oranda belirlenmesinden dolayı seçilmiştir. Ancak, bazı durumlarda, bu adımların izlenmesi yeterli olmayabilir. Böyle bir durumda muhtemelen gelişmiş bir yardım istemeniz gerekecektir.

November 23, 2017