Back to Question Center
0

Hacklenmiş Alt Dizinler WordPress Sitelerinde - Yeni Spam Olgularında Semalt Uzmanı

1 answers:

Son zamanlarda, WordPress sitelerine kötü amaçlı içerik ve alt dizinlerin yüklenmesini içeren SEO spam'ının olaylarıyla ilgili ifadeler vardı. Spam gönderenler ve bilgisayar korsanları, sunucu kaynağını ve depolamasını kötüye kullanmak için bu siyah şapka SEO stratejisini kullanıyor. WordPress ürününüze spam içeriği yüklerler ve web sayfalarınıza bulaştırmak için kötü amaçlı alt dizinleri etkinleştirirler.

Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Alexander Peresunko, burada bu konudaki bazı pratik konular üzerinde durmaktadır - vape tanks sub ohm tanks.

Spam web siteleri, ürünleri ve hizmetleri düzenli olarak tanıtmaktadır. Örneğin, spam sitelerinin birçoğu güneş gözlüğü ve tasarımcı ürünleri üretmekte ve insanlara hackerlar tarafından kontrol edilen bağlı kuruluş gelir programlarını cezbetmektedir. Bu teknik, kullanıcıları garip ve kötü amaçlı bağlantılara yönlendirdiği için diğer hack programlarından ayrı olarak ayarlanır. Sitelerinin görünümünü bozabilir ve kredi kartı bilgilerini internette çalabilir.

Bilgisayar korsanlarının ve spam göndericilerinin spam web sitelerini meşru sitelerin alt dizinleri içinde saklayarak hileleri kapsadığı ve en can sıkıcı şey, web yöneticilerinin veya sitelerin sahiplerinin bunu fark etmesidir. Zamanla, web sitenizin güvenliğini izlemek önemli hale geldi ve WordPress hesaplarınızda bazı değişiklikler yaptı. Saldırganların web sitenize spam olup olmadığını öğrenmek için Google Search Console'u kullanabilirsiniz. Semalt'taki uzmanlar, bu aracı web trafiğinin kalitesini artırmak isteyen müşterilerine önerir. Sitenizin yorum kutusuna çok sayıda sorgu görürseniz, SEO kırılmasının kurbanı olduğunuz şansı vardır. Ne yazık ki, bu sorunu teşhis etmenin bir yolu yoktur ve bir bütün olarak bir web sitesi geliştirmeniz gerekecektir.

Bilgisayar korsanları tarafından asla sıkışmamalı ve internetteki korunma ve güvenliğinizi sağlamak için çeşitli yollar kullanmalısınız. Çoğu durumda, spam gönderenler, algılamak zor olan kapı betiği ve spam enjeksiyonları yoluyla sitenize saldırırlar. Bununla birlikte, bilgisayar korsanlarının kodlarını meşru WordPress sitelerinize gizlemelerini önlemenin bazı yolları vardır.

Sunucu kaynakları olarak adlandırılan bir spam araştırması, bilgisayar korsanlarının web sitelerine saldırarak SEO stratejilerini kâr ettikleri vakaları analiz etmek için kullanılır. Üstelik, arama motoru sonuçlarında web sitenizi sıralamak için kullanmış olduğunuz beyaz şapka SEO tekniklerinden faydalanırlar. Kötü amaçlı yönlendirmelerden farklı olarak, bu tür spam, virüslü web sitesinin görünümünü ve görünümünü değiştiremez.

November 24, 2017