Back to Question Center
0

İçerik Pazarlamanın Değerlendirilmesine Yönelik Şahsiyet Anlayışı

1 answers:

Pazarlama stratejileri her zaman gereklidir. Kaç kere "SEO öldü" duyduk? Binlerce kez. Ancak, SEO gelişimi bitmiş değil, farklı bir şey haline dönüşmeye devam ediyor.

Şu anda, SEO, içerik pazarlamasıyla tamamen bağlantılıdır. Doğru yapıyorsan durum böyle olmalıdır. İçerik pazarlaması, web pazarlamasında önemli olanlarından biri olarak markasını geliştirmeyi başarmıştır. Pazarlama içeriğinizi özelleştirilmiş, alakalı ve değerli malzemelerle harekete geçirebiliyorsanız, daha yüksek trafik, marka değeri ve nihayetinde büyük yatırım getirisi şeklinde ödüller kazanacaksınız.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Nik Chaykovskiy, işletmeniz için içerik pazarlama stratejisinin en iyi şekilde nasıl kullanılacağını açıklar.

Yardımları atıp kazanmadığınızı nasıl belirleyebilirsiniz?

Sonunda, büyük etkiler ve artan trafik, daha fazla kâr marjına neden olan gelişmiş kitle konuşma oranları ile sonuçlanır..Nihai hedef budur. Onu değerli yapan şey budur.

Ancak, yüzey parametrelerinin ötesine odaklandığımızda, gerçekten önemli olan faktörler dikkate alınmayabilir. Başka bir deyişle, içerik pazarlamanızı nasıl değerlendirebilir ve yatırım getirisi ile ilişkili bulacaksınız?

Metrikleri basitleştirme

Siz kıta pazarlama ROI'sını ölçürken, kendinize iş hedeflerinizin ne olduğunu ve kampanyayla neleri başarmak istediğinizi kendinize sormalısınız. Yanıtınız, üzerinde dikkat ettiğiniz metrikleri gösterecektir. Bu bilgilerin bir kısmı yakalanabilir; diğer bilgiler karmaşık olabilir ve kapsamlı bir içerik performansı anlayışı sağlayabilir.

İçerik pazarlamasıyla ilgili olarak, düşünmeniz gereken bazı metrikler şunlardır:

  • Üretim maliyeti

Pazarlama masraflarının işletmeniz üzerindeki etkisine dikkat edin.

  • Dağıtım maliyeti

İçeriğinizi yaymak için harcadığınız şeyleri takip edin.

  • Gelir artışı

Karlardaki artış, içerik pazarlama müdahalenizin sürdürülebilirliğini değerlendirdiğiniz temel oluşturur.

  • Kaydırma derinliği ve web sayfasında harcanan zaman

Bu iki parametrenin belirlenmesi, kitlenizin içeriğinizi okuyor olup olmadığı konusunda fikir verir.

Google Adwords'le karşılaştırma maliyeti nasıl olur?

Google AdWords üzerinden yapılan reklamın maliyetini göz önüne alarak, içerik pazarlamasına yatırım yaptığınız sermayeyi haklı gösterebilmeniz gerekir.

Bununla birlikte, içeriğin size en fazla potansiyel müşteri getiren anahtar kelimelerle tamamlanması gerektiğini unutmayın.

Satın alma zamanı ile ilk temas arasındaki korelasyon

Potansiyel müşterilerin, içeriğinizi gördüklerinden anında alışveriş yapmaya ne kadar süre geçtiklerini belirleme, pazarlama stratejisinin etkinliği hakkında bir fikir verir.

Viral potansiyel

Bunu belirlemek, hangi malzemenin sosyal medyada en çok sattığına dair bir anlayışa sahip olmanıza yardımcı olur.

Kitle etkileşimi derecesi

Pazarlama müdahalelerinin başarısını tasvir ettikleri için hisse sayısı, tweet'ler, tıklamalar ve indirmeleri düşünmelisiniz.

Zaman okumak

Kitlenizin belirli bir materyali okudukları süreyi izlemelisiniz.

Bağlılık oranları

Hangi içeriğin geri dönüş kitlelerini cezbedeceğini belirlemek, pazarlama stratejilerinizde bir miktar konuşma yapmaktadır.

İçerik ömrü

Abonelikleri, görüşleri ve yorumlarıyla malzemenizin raf ömrünü belirlemeniz gerekir.

Ve elbette, kitleyle etkileşim kurma ve sosyal paylaşımları tipik sosyal medya metrikleri olarak düşünün. Bahsedilen metrikler, trafiği, buzz'ı ve içeriğin etkisini belirlemek için hayati öneme sahiptir Source .

November 23, 2017