Back to Question Center
0

Kimlik Avı Saldırıları & mdash; Semalt Uzmanı, Kendinizi Nasıl Koruma Gerektirdiğini Açıklıyor

1 answers:

Kimlik avı, yaygın bir siber suç biçimidir. Bireylerin kimlik avı kurbanlarına düşmeleri ile ilgili çok sayıda raporuna rağmen, bunu yenmek için bir önlem var. Bir güvenlik yazılımı yüklemenin yanı sıra, kimlik avı, bununla savaşmak için neye benzediğini öğrenmelidir.

Olası bir kimlik avını gösteren işaretlerin nasıl tespit edileceğini öğrenerek bir kullanıcı, Semalt Digital Services'in Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King tarafından önerilen yararlı listenin bir önlemini seçmeyi daha kolay bulacaktır.

Kimlik Avı nedir?

Kimlik avı, bilgisayar korsanları arasında yaygın olan bir kimlik biçimidir - ray ban justin preto. Bu failler, hileli web sitelerini ve yanlış e-postaları, bilinmeyen mağdurları kendi özel bilgilerinizi çalmaya çekmeye zorlamaktadır. Çoğunlukla, yalnızca kredi kartı bilgilerine ve şifrelere ihtiyaç duyarlar.

Şüphelenmeyen kişilere bağlantı göndererek, siteye girer girmez bilgi çalmaktadırlar. Güvenilirlik kazanmak için güvenilir görünen bağlantıları sağlarlar. Sahte sitelerin çoğunda PayPal, eBay, Yahoo! Ve MSN bulunur. Bazı durumlarda, bazı finansal kurumlar da hedef olarak hizmet etmektedir.

Kimlik avına karşı koruma

# 1. Özellikle maddi nitelikte olması durumunda, gizli bilgileri soracak bir web sitesine girerken dikkatli olun. Çoğu meşru kuruluş, müşteriden böyle bilgi vermelerini istemez.

# 2. Bir web sitesi onlara hassas bilgiler sunmayı ısrar ederse, muhtemelen bir tuzaktır..Bazı kimlik avı görevlileri korkutma taktikleri kullanmaktan hoşlanırlar ve bazen belirli bilgiler sağlanmadıkça hesabı devre dışı bırakmakla tehdit ediyorlar. Kimlik doğrulamasını yapmak için doğrudan tüccara başvurmak, bir kimlik avı denemesinden kaçınmanın anahtarıdır.

# 3. Sitedeki herhangi bir işlem yapmadan önce, gizlilik politikasına aşina olun. Ticari web sitelerinin çoğu, sayfalarının üst kısmında hazır bulunan bir gizlilik politikasına sahiptir. Politikalarında, satacakları veya satmayacaklarını öğrenmek için posta listesine bakın.

# 4. Genel bilgi arayan talepler, kimlik avı etkinliğini gösteren başka bir işarettir. Hileli e-postalar genellikle kişiselleştirilmez. Bir bankadan gelen resmi bir e-posta, gerçekten bir banka hesabı açıldığında bir referans hesabına sahiptir. Kimlik avı kampanyaları, onlarla "Sayın Bay / Bayan" içerebilirken, bazıları kullanıcıların farkında olmadığı hesapları açıklar.

# 5. E-posta mesajı gömülü bir form içeriyorsa, akıllıca bir seçenek onu doldurmak için olmayacaktı. Hackerlar, bu formlarda girilen tüm bilgileri kolayca izleyebilir.

# 6. Bir web sitesine bağlanırken, bir tarayıcı adres çubuğuna bir bağlantı kopyalayıp yapıştırmalı ve gömülü bağlantı yoluyla bağlanmamalıdır. Ancak, orijinallik konusunda bir güvence varsa bunu yapın. Bazen bazı kimlik avı web siteleri orijinal sitelerle özdeş görünür. Adres çubuğuna bir göz atmak, bir kişinin bir kopyası olup olmadığını bildirmelidir.

# 7. Çoğu uzman insanlara bilgisayarlarında kimlik avı faaliyetleriyle mücadele için aktif ve etkili bir yazılım önerir. Önerilen bir yazılım, otomatik olarak herhangi bir kimlik avı aktivitesini algılayan ve onu engelleyen Norton Internet Security'dir. Yazılım, herhangi bir sahte web sitesine izin vermez ve ayrıca kullanıcı tarafından herhangi bir büyük bankacılık veya alışveriş faaliyetinin kimliğini doğrular.

November 23, 2017