Back to Question Center
0

Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyiminin Gücü & mdash; Semalt'tan Pazarlama Uygulaması

1 answers:

Her web sitesi veya büyük iş, pazarlama teknikleriyle ilgilidir. Çoğu e-ticaret yaklaşımı, müşterilerini web'den almaktır. Sonuç olarak, bu tür içerik pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama (SMM), backlinking yanı sıra Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi dijital pazarlama hizmetleri kiralama. Çevrimiçi bir platforma sahip çoğu perakendeci, giderek artan sayıda internet kullanıcısından servet kazanmak için bu tekniklerden herhangi birini kullanabilir. Bu durum, çoğu web sitesi içerik oluşturucusunun, sitenin nasıl davrandığına veya çalışıldığına dair bir müşteri geri bildirimi almak için sayısız test uygulamanın nedenini açıklar.

Nik Chaykovskiy, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi , pazarlama başarı elde etmek amacı ile müşteri deneyimini kişiselleştirme önemi üzerinde mesleki görünümü paylaşır.

Google bu yılki algoritma güncellemelerini Ocak ayında yaptı. Üzerinde anlaştıkları sıralama faktörlerinden bazıları, içerik alaka düzeyi, kullanıcı niyetleri, mobil cihazlara uygunluk ve videolar gibi bilgi grafikleri dahil edilmiştir. Kullanıcı deneyimi internet pazarlama prosedürlerinin özüdür. Pazarlama, satıcı ile bir müşteri arasındaki boşluğu kapatır. Çalışanlarınızı bazı araçlar ve dijital pazarlama bilgisi ile güçlendirmek, bir web sitesinin içeriğinin alıcıların kararını nasıl etkilediğine iyi bir etki getirebilir.

Kişiselleştirmenin bazı avantajları

Kişiselleştirme, bir şirketin nişinizde rekabetçi bir konumda kalmasına yardımcı olabilir. Bir web sitesinin ziyaretçileri, hizmetlerin iyi ya da kötü olup olmadığına bakarlar. Bu durum, kitlenizi kişisel olarak tanımanızın ve tutkularınızla alâkalı olan reklamlar ve içerik vermenizin, web sitenizin diğer web sitelerinin üstünde avantajlı olmasını sağlayabilir. Başka bir anlamda, bu kişiselleştirme, kullanıcının teşvik ettiğiniz markayla duygusal olarak bağlantı kurmasını sağlayacak bazı yararlı ipuçlarını içerebilir. Sonuç olarak, kişiselleştirmenin sitenize yardımcı olmasının çeşitli nedenleri vardır.

İşletmeler kişiselleştirme yoluyla şirket-müşteri ilişkilerini geliştirir. Bu teknik, bir işletmenin satış hacmini dönüştüren ve müşterilerin web'den çok para kazandıran birçok müşteriye kavuşmasını sağlayabilir. Tıpkı sağlıklı ilişkiler gibi müşteriler de onlara ulaşmak için harekete geçmeye çalışan işletmelere bağlı kalmayı tercih ediyor. Şirketle bir itibar kazanmaları gerekir; böylece satış hacmini artırabilir ve müşterilerin sadakatini arttırabilirler.

Analytics ve metrikler kritik

Veriler, şirketler için bilgi toplamak için çok önemli bir faktördür. Bir web sitesi hazırlarken, sitenize değerli veriler toplamak için tasarıma bir yöntem eklemek önemlidir. Sonuç olarak, müşteri, müşteriyle yakın bir takip için bilgileri uydurmak için anlamlı bilgiler bulabilir. Başka bir örnekte, e-posta pazarlaması ve diğer SEO teknikleri, kullanıcının kişisel bir e-posta almasını gerektirir. Genel e-postalar müşterilerin morallerini öldürür ve belirli bir web sitesini kullanarak onları kaçırma eğilimindedir.

Çalışanlarımıza en iyi hizmetleri sunmaları için öğretin.

Pazarlama ekibinizi müşteriye en iyi müşteri deneyimini sunma sorumluluğunda hazırlamalısınız. Bir kişi reklamınızdan ilgi çekerse ve web sitenize bir bağlantı tıkladığında bir satın alma işlemi gerçekleştirmek istiyorlar. Bu ilgiyi bir eylem haline dönüştürmek esastır. Bu etki, yeterli icra için mükemmel bir müşteri deneyimi gerektirir Source .

November 23, 2017