Back to Question Center
0

Kötü Amaçlı Botlar - Semalt, İpuçları Sağlıyor İpuçları Nasıl Doğrulayacak?

1 answers:

Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi Alexander Peresunko, dijital dönüşümün, işletmelerimizi ve bizim yaşam tarzımızı yürüttüğümüz yolu büyük ölçüde değiştirdiğini belirtiyor. Akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar teknolojisinin yanı sıra küresel internet penetrasyonu sayesinde 3 milyardan fazla kişi interneti sadece arkadaşlarıyla sohbet etmek için kullanıyor. Ayrıca, online alışveriş ve uçuş biletleri rezervasyonu modern yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi.

İnternet ağlar otomatikleştirme için program ...

Bots olarak da bilinen otomatik internet programları çeşitli nedenlerle yaratılmıştır. Bazıları iyi, diğerleri kötü. Bunların arasında sosyal medya botları, arama motoru botlar, toplayıcı botlar ve diğerleri bulunur. Kötü amaçlı veya kötü botlar bilgisayar korsanlarınıza kişisel bilgilerinizi çalmak ve bilgisayar aygıtlarınızda otomatik görevler icra etmek için yaratılmıştır.

Sahte kayıtlardan kurtulun

Görevlerinden bazıları sahte kayıtlar hazırlamak, kişisel bilgileri toplamak, içeriği, ürünleri ve fiyatları silmek, rezervasyon yaptığınızda ve çevrimiçi olarak bilet satarken karışıklık yaratmak vb. Bu hain faaliyetler sonsuzdur ve her nekadar engellenmelidir..Örneğin, çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız, kötü botlarla sürekli saldırdığınızda web sitenize zarar vermeniz muhtemeldir. Bilgisayar korsanları ve rakipler, IP adreslerini engelleyerek durdurulabilir.

Sunucu Günlüğünü İnceleme

Apache, NGINX ve ISS sunucu günlükleri kötü niyetli faaliyetleri ve web sayfalarınızın botlarını bulmak için manuel olarak analiz edilebilir. Günlük, bir elektronik tabloya dışa aktarıldığında, IP adresini ve kullanıcı aracısını tanımlamak için sütunları oluşturmanız gerekir. Her ikisini de tanımladıktan sonra, bunları tek tek engellemek kolaydır. Alternatif olarak, bu IP'leri izole edebilir ve bunları web tarayıcılarınızdan, özellikle de Güvenlik Duvarı'ndan engelleyebilirsiniz. Zahmetli bir süreçtir ve birkaç saat tüketebilir, ancak sonuçlar inanılmazdır ve beklentilerinizin ötesinde.

CAPTCHA gösteriliyor

Web sitenizi bilgisayar korsanlarından korumak için CAPTCHA'yı botlara ve gerçek insanlara gösterin. İlgili tüm sayfalarınızda kötü robotları ve robotları engellemek en yaygın ve şaşırtıcı uygulamalardan biridir. CAPTCHA, izniniz olmadan web sitenizi ziyaret eden tüm insanlara veya botlara gösterilmelidir.

Robots.txt

Çeşitli web yöneticilerinin yaptığı önemli hatalardan bir tanesi, robots.txt dosyasını URL'lere İzin Vermek üzere ayarlamaktır; tarayıcıların ve botların, iyi ya da kötü, kendi web sitelerini çaprazlamayacağına inanmaktır. Bu yöntemin çok zaman alacağını söylemek yanlış olmayacaktır, ancak sonuçlar her zaman harika. Metin dosyalarındaki ayarları değiştirerek botlardan kurtulabilirsiniz. Kısacası, sıyırıcıların web içeriğinizi ve makalelerinizi çalmasını önlemek için robots.txt dosyasını çimdiklemelisiniz Source .

November 29, 2017