Back to Question Center
0

La Guida Da Semalt: En Önemli Sözlük Sözlüğü Ogni Blogcu Dovrebbe Sapere

1 answers:

Hiç blog yazarının bilmesi gereken temel anahtar terimlerin bir listesini alabilmenizi diledin mi? Karşılaşalım, blog yazarlığı ve çevrimiçi pazarlama hakkında bilmeniz gereken çok şey var. Referans yapılacak bir sayfaya sahip olmak çok kullanışlı olacaktır.

Neyse ki, bu tam olarak Andrew Dyhan, Semalt Digtal Services'ın uzmanı sizin için bu makalede yaptı. Rahatınız için alfabetik olarak tanımlanan ve tanımlanan yaygın bloglama terimlerinin bir listesini bulacaksınız.

AdSense: , Google'ın sahip olduğu reklam tabanlı gelir platformudur. Blogcular, insanlar yazılarda, web sitelerinde veya bloglarda yayınlanan reklamlarda AdSense bağlantılarını tıkladıklarında para kazanıyor.

AdWords: blog yazarlarının ve web sitesi sahiplerinin hedeflenen bir anahtar kelimeye tıklama başına ödenen başka bir Google tabanlı para kazanma reklamı uygulaması.

Alexa: Amazon'un web sitesi sıralama aracıdır. Web sitelerini endeksler ve en çok trafiği hangilerinin aldığını size bildirir. Elde edilen bilgilere dayanarak her web sitesine bir numara verilir. Sıralaması ne kadar düşükse, web sitesi o kadar popüler olur.

Bağlantılar: blog yayınlarında ve yetkili web sitelerine bağlanan web sitelerinde bulunan köprüdür. Google, web sayfalarının sıralamasına yardımcı olmak için geri bağlantıları kullanır.

Blackhat Arama Motoru Optimizasyonu: etik olmayan teknikler, web sıralamasını artırmak için etik olarak kullanılmaktadır. Bu, metin içine anahtar kelimeler doldurma ve kapı sayfalarını kullanma gibi kaşlarını çatarak savuşturulan teknikleri de içerir.

Blog: alakalı ve ilgi çekici konular içeren bir web sitesinin düzenli olarak güncellenen bölümü.

Alan: bir web sitesinin ana makine adıdır.

Yayın: , insanlara favori web sitelerinden ve bloglardan en yeni haberleri almak için bir araçtır. İki önemli besleme biçimi RSS ve Atom'dur.

Google Analytics: Google'ın web sitesi istatistik platformu. Web sitenizin özellikleriyle ilgili bilgi almanıza izin verir; örn. Sitenize gelen trafik miktarı..

Dizin Sayfası: bir blog veya web sitesinin ana sayfası.

Linkbait: , bazı yayınları, videoları veya resimleri tıklatan bir cazibe faktörüdür.

Meta etiketleri: basitçe sayfa açıklamasını ve anahtar kelimeleri gösteren HTML etiketleri.

Niş: daralmış bir konu alanı olan bir blog yazarının üzerinde yoğunlaşması.

PageRank: bir web sitesi veya blog'un sıralaması Google'ın algoritmaları kullanılarak hesaplanır.

Kalıcı bağlantı: belirli bir sayfanın veya blog yazısının URL'si.

Yazı yazısı: bir web sitesi veya blog oluşturan tek makale veya girdiler.

Pro Blogger: blog'larıyla çevrimiçi bir gelir elde eden ve dolayısıyla profesyonel blog yazarı, aka pro blog yazarı olarak düşünülen bir kişi.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) : Web sitesi sıralamalarını organik, etik olarak onaylanmış bir şekilde artırmak için kullanılan teknikler. Bir web sitesi veya blog SEO için yapılandırıldığında tam olarak optimize edildiğini söylüyoruz.

Sosyal medya: insanlar arasındaki sosyal etkileşimi sağlayan web platformları. Bunlara Facebook, LinkedIn, Google+, Instagram, Snapchat gibi platformlar dahildir.

Abone: Web sitenize veya blogunuza kayıt yaptırmayı seçen, e-posta yoluyla düzenli bültenler veya güncellemeler almak için seçilen kişiler.

Etiketler: insanlara sitenizde ihtiyaç duyduklarını bulmalarını kolaylaştıran anahtar kelimeler.

Viral İçerik: Videolar, resimler veya kısa bir süre içinde çok sayıda insan tarafından paylaşılan yayınlar olsun, popüler içerik.

Vlogging: normalde aksi halde blog yayınlarında okunacak olan içeriği tanıtmak için video formatının kullanılması.

Wordpress: dünyanın önde gelen blog platformu.

WordPress Eklentisi: farklı sorunları çözen birçok eklenti var. Her eklenti, blogunuza veya web sitenize yerleştirilebilecek bir kod bölümidir.

URL: Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicisi'nin kısaltmasıdır. URL'ler, sizi belirli bir sayfaya yönlendiren ve bu web siteleri veya sayfalar için adres olarak görülen bağlantılardır.

Bu liste kapsamlı değil, size en sık rastladığınız şartları ve tüm blog yazarlarının bilmeliydi en temel terimleri Source .

November 23, 2017