Back to Question Center
0

Motor Sıralaması İçin Web Tasarım Nasıl Önemlidir? - Semalt Uzman Endişeleri

1 answers:

Herhangi bir çevrimiçi iş için, müşterilerin çevrimiçi olarak düzenli bir şekilde akışını sağlamak bir web sitesinin oluşturulmasının ardında yatan temel fikirdir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) sayesinde, bir firma sağlam ve göze çarpan bir varlığı çevrimiçi olarak garanti altına alabilir. Şirket birçok müşteriye ulaştığında marka imajı birçok kişiye ulaşabilir. Sonuç olarak, pek çok web sitesi arama motorlarında yer alan yüksek anahtar kelimeleri kendi nişi için yüksek olarak hedeflemektedir. Bu işlemin başarısı SEO aracılığıyla mümkün olur. Anahtar kelime arama, geri bağlantı ve sosyal medya viral pazarlama gibi yönleri içerir.

Ocak 2017'den bu yana SEO kademeli olarak değişti. Örneğin, Google, anahtar kelimeler dışında, artık içerik alaka düzeyi, tasarımın mobil kolaylığı, içerik alaka düzeyi ve web tasarım özelliklerine de odaklanıyor. Birisi SERP algoritmasını sıralamaya koymak için tarama oturumu sırasında yalnızca kullanıcı deneyimine odaklanmalıdır. Bağlantınızı tıkladıklarında bir kişinin estetik hissi ve izlenimi, sitenizde satın alıp satmama veya başka bir arama sonucundan ayrılma kararınızı etkiliyor. Bu nedenle, iyi web tasarım özelliklerini takip eden bir web sitesi hazırlamak, çevrimiçi pazarlamanın olması gerekir.

Birinin iyi dereceler kazanması için, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt , Dijital Hizmetler, Alexander Peresunko, aşağıdaki öğeleri önerir:

Web sitesinin teknik bit

Web sitesinin kodlamasında ve barındırmada etkin olması gerekir. İyi bir sitede sorunlar ve hatalar olmamalıdır..Barındırma paketinin optimum yanıt verme ve hız için yeterli bant genişliği olmalıdır. Bu yılın ocak ayında Google, web sitelerinin SERP sayfalarında yer alabilmeleri için mobil cihazlar için uygun olmasını zorunlu kılıyor.

Unutulmaz markalaşma

SEO, güçlü bir marka varlığı yaratmakla ilgilidir. Google, içerik alakalılığını sıralamayla ödüllendirir. Anahtar kelime seçimi ve içeriğinizin açıklaması, sayfanın SERP'lerde güvenceye alacağı konumu kuvvetle belirtir. Gönderdiğiniz her şey viral hale getirmeye çalıştığınız markayı temsil eder.

Görsel etki

Bir web sitesinin düzen öğesi, web geliştirmenin tek amacıdır. Google, bu tür faktörler aracılığıyla kullanıcı niyetini ödüllendirir. Bir kişi sitenizi ziyaret ettiklerinde ikna olmalı. Görsel öğe, ziyaretçileri alıcılara dönüştürerek dönüşümleri artırır. Tasarım ziyaretçinize kolay bir zaman sağlamalı ve onları satın alma veya abonelik yoluyla yönlendirmelidir.

Basitlik

İçeriğin yanı sıra Hareket Etme İşlemleri gibi özel düğmeler nasıl yerleştirilir, yaptığınız satışlara büyük katkıda bulunur. Navigasyon kolaylığı, müşterilerin aradıklarını nasıl buldıklarına önemli ölçüde yardımcı olur. Bir müşterinin seyrüsefer yaparken zorlanmadığı veya herhangi bir zorluk yaşamaması gerekir.

Sonuç

Bir girişimci gibi, web geliştirme, SEO gibi birçok dijital pazarlama tekniğini etkileme potansiyeline sahiptir. Bir ziyaretçi web hissediyor estetik çekicilik onlar, bir satın alma, hem de pozisyon arama motorları yapmak web sayfalarını sıralamak edecek olup olmadığına büyük bir etkisi vardır. Belirli bir anahtar kelime kümesi, mobil cihaz dostu olma özelliği ve bir web sitesinin yanıt verme oranı, bir web sitesini sıralamaya gelince Google'ın verdiği faktörlerdir. Sonuç olarak, çevrimiçi alana girmek isteyen herhangi bir girişimci, web geliştirme teknik bitini dikkate almak açısından önemlidir. İyi siteler, belirli sıralardaki rekabet gücünün yanı sıra yüksek sıralamalar potansiyeline de sahipler Source .

November 23, 2017