Back to Question Center
0

Müşteri Sadakatinin Artırılması: Semalt'dan İpuçları

1 answers:

Her işletme tekrar eden müşterilerinden yararlanır. Çevrimiçi işletmeler için, e-ticaret web siteleri, tekrar eden müşterileri web sitelerine çekmeyi ve bunları gerçek alıcılara dönüştürmeyi hedeflemektedir. Birçok dijital pazarlama tekniği sitenizin hedef niş görünürlüğünü artırmak için söz veriyor. Bu yöntemlerden bazıları içerik pazarlaması, sosyal medya görünürlüğü ve en önemlisi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) içerir. Bununla birlikte, dijital teknikler müşterilerin sitenize kazandırılmasına odaklanmaktadır. Müşterilerinizi korumak diğer teknolojilere bağlı. Bir önceki müşterinin yeni bir müşteri yapmaktan daha kolay bir satın alması daha kolaydır. Çoğu web sitesi alıcılarının dikkat süresi azdır. Bu senaryo, web sitenizdeki hafif aksamayla veya hatayla değerli bir müşterinizi kaybetmenize neden olabilir. Eski müşterilerinizi size yakın tutmak zor bir girişimdir.

Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Nik Chaykovskiy, müşterilerini korumak için aşağıdaki yöntemleri kullanmak üzere tüm e-ticaret web sitelerini sunmaktadır:

1. Seçici bir müşteri ol.

Belirli bir web sitesinin deneyimini öğrenmenin en iyi yollarından biri kendiniz kullanmanızdır. Bu yöntem, bir ziyaretçinin sitenizi kullanırken tam olarak yaşadığı deneyimi yaşamanızı sağlar. Karşılaştığınız sıkıntılar, satın alma deneyiminin mükemmel bir yansımasıdır. Bu özellik sizi kırık linkler, eksik ürün kimlikleri ve kategoriler gibi başka bir durumda web tasarım özelliklerinizde gerekli düzeltmeleri yapmaya motive edebilir; bir yinelenen içerik gibi SEO stratejisinde hataları tespit edebilir.

2..İnsan-insan teması.

Eski pazarlama yöntemlerinden biri müşterileri ile doğrudan iletişimdir. Pazarlamacılar bu tekniği kullanıyor ve yine de web sitelerine tonlarca trafik getiriyor. Günlük ziyaretler, e-ticaret işletmenizin uzun vadeli ve doğrudan müşterilerine güvenli olmasına yardımcı olabilir. Bir müşteri ile görüşmek, güvenilirliğinizin özünü ve işinizin canlılığını artırır. Sonuç olarak, web sitenizi satın almak için başkalarını etkileyebilecek gerçek kişiler elde edersiniz. Dahası, bu teknik ilgili gerçek hayattaki referansları getirir ve pazarlama planınızın başarılı olmasını sağlar.

3. Seninle ilgili değil.

Blogcuların yaptığı bir yanlışlık, onların web sitelerini oluşturmasıdır. Her durumda, hepsi kitlenizle ilgili. Bir işletmenin müşterilerini koruması için kalite ve ilgili içerik yazması gerekiyor. Sonuç olarak, sürekli yeni müşteriler akışı yanında sürdürülebilir kaliteli okuyucu elde edersiniz. Diğer durumlarda, kişiselleştirilmiş mesajlar göndermek gibi SEO teknikleri, izleyicilerin onlar hakkında olduğunu hissettirmek için uzun bir yol alır. Bu nedenle, kitlenizi bir nişin mülkiyetinde hissettirmeyi unutmayın. Sonuç olarak, bu aidiyet duygusu sadakati doğurur.

Sonuç

Her e-ticaret web sitesi, bakım için önemli karları elde etmesi için bir müşteri tabanı gerektirir. Bu nedenle, çevrimiçi içerik yayınlayan bir kişi, müşterilerini korumak için bir miktar gayret göstermelidir. İsteğe bağlı olarak müşterileri sopa yapmak zor bir görevdir. Müşteri sadakati, her işletme için değerli bir varlık olabilir. Bu rehber, olası müşterileri yakın tutmayı hedefleyen e-ticaret web sitenizi ve SEO çabalarınızı hazırlar. Eski müşterilerinizin güvenini kazanmanın yanı sıra yeni müşterilerinizi bir kez daha kurabilirsiniz Source .

November 23, 2017