Back to Question Center
0

Şalde, Değerli Bir Strateji Sağlıyor Nasıl Scammers'tan Kendinizi Koruma

1 answers:

Kişisel verilerinizi tutmaya çalıştıklarında dolandırıcıların durumu sürekli değişiyor.veya para. Bu gölgeli karakterlerin önünde durmak için, kendi çalışma biçimlerini anlayın veRyan Johnson'ın Kıdemli Satış Müdürü tarafından öngörülen ipuçları Semalt :

Herkes için dolandırıcılar

Kararsız kalacağınızı düşünmüyorsanız, tekrar düşünün. Scammers yapmakayrımcılığa maruz kalmamakta ve naif insanları mutlaka hedef almıyorlar - fidelity phoenix az. Daha ziyade, tüm gelir, eğitim seviyeleri, ırklar,ve yaşları. Dolayısıyla, dolandırıcılık taktiklerinden kurtulamayacak kadar akıllı olduğunuzu düşünmeden önce, herkesin savunmasız olduğunu unutmayın.Dolandırıcılar.

Neden dolandırıcılar bu kadar başarılı oluyor? Basit. Bu gölgeli karakterler hakiminsanların cömertliğini, ihtiyaçlarını, merhametlerini veya avantajlarına saygı gösterme sanatı.

Kendinizi dolandırıcılığa karşı korumak

Artık kimsenin bir aldatmadan düşebileceğini biliyorsunuz, kendinizi korumanın en iyi yoluDüşen kurbanlar, yabancılardan şüpheliler gibi davranmaktır. Herhangi bir zamanda, şahsen, telefonla, yabancılarla işlem yapıyorsunuzveya bir sosyal sitede, herhangi bir şüpheli davranış için göz kulak olun.

Çoğu insan bir aldatmacaya kurban gitmeyeceklerini çok geç fark ederbir yabancıyla ilgilenirken dikkatli davrandıysalar. Bir dolandırıcıyı kandırmanın basit bir yolu, üzerinde bir Google araması yapmaktır.fotoğraf ya da potansiyelinizle ilgilenmeye çalışmadan önce onunla meşgul olmaya çalışanlar hakkında bilgi verin.

belge

Sahte belgeler tanımlamak her zaman kolay olmasa da, her zaman bazıları vardırBir scammer ile uğraştığınızı söyleyebilen uyarı işaretleri. Sahte bir belgenin anlatım işaretleri şunları içerir:

  • Zayıf dilbilgisi veya yazım denetimi
  • Çok fazla resmi dil kullanımı
  • Özel selamlama yerine genel selamlar
  • Bulunmayan işletmeler veya şirketlerin isimleri

E-posta

,

Dolandırıcılar, resmi görünümlü bir e-postayı bir logo kullanarak kolayca bir araya getirebilirlerGerçek ve saygın bir şirketin. Dolandırıcılar, bir e-postayla bir logosu olan bir e-postayı aldığınızda korumayı bırakma ihtimalinizin yüksek olduğunu bilir.tanınmış şirket. Kaşif kullanmamak için, şirketle temasa geçip geçmediğinizi veya bir e-posta beklediğinizi kendinize sorun.Böyle bir işten herhangi bir ek açmadan önce.

Sahte profil

Bir randevu sitesinde bulunuyorsanız, şu durumlarda kırmızı bayraklar görevi görecek şeyler vardır:Bir randevu profiline bakmak. Bunlar ilgi alanları, çevrimiçi bulunan sahte fotoğraflar ve dil becerileri.

Dolandırıcılık takibi

Dolandırıcılar nadiren yeterince almazlar. Onların açgözlülüğünde daha çok şey için geri gelmeye devam ediyorlar.İşte bir takip aldatmaca tanımlayabilirsiniz:

  • Doktor, dolandırıcıların acil yardım talep ettiğini bildirmek için çağırırçünkü hayatları tehlikede.
  • Kolluk kuvvetleri görevlisinden, talep etmek istedikleri iddia edilen çağrı veya yazışmaaldatmaca araştırmanıza yardımcı olur. Burada, dolandırıcıların bir ücret karşılığında paranızı geri alabilecekleri konusunda söz vermeleri muhtemeldir. Daima aklınızda bulundurunyasa uygulayıcıları hizmet sunmak için herhangi bir ücret talep etmiyor.
  • Bir kadın onu sizi scammer'tan kurtarmak için çağırıyor, ancak kaçması için para lazım.

Yukarıdaki örnekler dolandırıcıların kullandıkları taktiklerden bazıları şu şekildedir:sen. Bir aldatmaca için düşmeyi önlemenize yardımcı olmak için dolandırıcıların insanlardan para kazanmak için kullandığı yeni teknik ve püf noktaları ile uyum sağlamanız gerekir.Buna ek olarak, özellikle anlaşma çok iyi olduğunda, içgüdülerine güvenmelisin.

November 23, 2017