Back to Question Center
0

Semalt 5 Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma İpucu Açıkladı

1 answers:

Çevrimiçi suçluların hangisine verildiyse verilir, krakerler veya bilgisayar korsanları olabilirler, yeni kötü amaçlı yazılımlar yaratarak kullanıcıları aldatmak için çok çalışıyorlar. Ancak bu tehlikeler yeni olarak maskelenmiş eski sunumlardır. Bu nedenle doğru güvenlik ve küçük bir internet anlayışı, herhangi bir dijital tehditle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Semalt Digital Services'ın Kıdemli Satış Müdürü Ryan Johnson, kendinizi kötü amaçlı yazılım saldırılarından korumanın yararlı yollarını ayrıntılı bir şekilde anlatıyor - 888 appraisal company.

Bu riskleri çözmenin yollarını aramadan önce, bu tehditlerin başında ne olduğunu belirlemek akıllıca olacaktır. 2000'li yılların başından önce, ilk zararlı yazılım Kişisel Bilgisayarlar ve dosyalar üzerinde büyük tahribat yarattı ancak daha sonraki kötü amaçlı yazılımın merkezi motivasyonu kar elde ettiğinden beri. Çevrimiçi suçlular şimdi bir bilgisayarın işlem gücüne veya kredi kartının bankacılık bilgisine erişmek için kullanıyorlar. En kötü senaryolarda, suçlular bu bilgileri işletmeleri zorla çalıştırmak için kullanabilir.

Kötü amaçlı yazılımlara birkaç örnek var. Örneğin casus yazılım, reklamcılık amaçlarıyla izleyerek bilgisayarları yavaşlatır. Rootkit, diğer taraftan, PC'leri ev sahibine dönüştürür ve onu yasadışı materyal göndermek veya web sitelerine saldırmak için kullanır. Başka bir kötü amaçlı yazılım Scareware. Anti-virüs yazılımını gasp adına kopyalar. Ransomware de böyle gasp davetsiz misafirlerin failidir, ancak Scareware'in yaptığı gibi bir anti-virüs çoğaltmak yerine, dosyaları tamamen alarak pazarlık cipsi olarak kullanmaktadır. Son olarak, Keyloggers PC'yi yakından izleyerek kredi kartı bilgilerini çaldı.

Fakat birçok insanın zihnindeki soru malware'in bir PC'yi nasıl istila ettiğidir. İnsanlar bilerek veya bilmeden malware yükleyebilir ve her iki durumda da, yalnızca silinmeden veya kapatılmadan sürekli olarak çalıştırıldıktan sonra çalışır. Sabitlenip nihayetinde aktif hale gelmesi için, çevrimiçi suçlular, bireylerin, aynı hataları, tuzaklarına hiç düşmemiş olanları kandırmak için kullandıkları hataları bilmeliler.

Bir diğer sık ​​karşılaşılan soru ise, insanların kötü niyetli yazılımları nasıl indirdikleri. Bazıları, meşru yazılımlarla el ele gider; bu nedenle, kimin kullanmadığı kaynaklara tıklamak bunun indirilmesini sağlayabilir.

Bu hassas meseleyle uğraşırken, tüm karamsarlık ve azap değildir..Bu saldırılardan korunmanın yolları var.

İlk önce Kişisel Bilgisayarınızı güncelleyin ve koruyun.

PC'nizde güvenilir yazılım bulunması, güvenliğini anlamına gelmez. Bu gerçek, her yıl onlarca güncelleme yayınlayan Microsoft, Adobe ve Apple gibi yazılım şirketleri tarafından da bilinir. Bu nedenle, bu güncellemelerin enfeksiyona karşı korunmak için uygulamalarınızda sürekli çalışmasını sağlamak önerilir. Ayrıca, anti-virüs, güvenlik duvarı ve casus yazılım gibi güncellenmiş güvenlik çalıştırmak virüslerle savaşma şansınızı geliştirir.

İkincisi , hata mesajlarının, eklerin ve açılır pencerelerin şüphelisi, bu sorunun farkındalık yaratmada önemlidir.

Bir sayfayı kapatmaya çalışırken kırılmış hata mesajları bu tür rahatsızlıklardır. Onlara tıklamaktan veya programı tamamen bırakmaktan kaçının. Yazılımın kendiliğinden kurulmaya başladığı bir durumda, derhal kapatılması ve bir güvenlik taraması başlatması mantıklıdır. Çılgınlık çekenleri daha az zararlı olan pop-up'lara gelince, mevcut tarayıcılar bu zorlukla baş ettiler. Bununla birlikte, onlara tıklamaktan kaçının ve Windows hata iletileriyle uğraşırken aynı yordamı kullanın.

Bilinmeyen veya güvenilmez kaynaklardan gelen eklerin açılması akılsızca yapılmaktadır, ancak merak nedenini bastıracak, açılmadan önce onu sabit bir sürücüye indirip güncellenmiş bir İnternet güvenliği ile tarayacaktır.

Üçüncüsü , spam tespit edildiğinde posta yazılımını her zaman bilgilendirin.

Ayrıca, istenmeyen davranışlardan haberdar ederek ya da Facebook'taki dostluklarını sona erdirerek, Facebook'daki arkadaşlarınız aracılığıyla spam yayılmasını durdurun.

Dördüncüsü , yeni yazılım yüklerken üzerinde kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olun.

Bu yükleme Google aracılığıyla yapılabilir veya bir Bilgi Teknolojisi uzmanıyla danışılabilir. Yazılımı bu önlemleri almadan yüklemek, kötü amaçlı yazılımları davet etmekle mukayese edilebilir.

Sonunda , her şeyin üzerinde dikkatli olunması yoludur.

Normal hayatta, sağduyu egemenliğinde olduğu gibi davranmak, İnternet'le uğraşırken çalışması gerektiği gibi davranmak aynıdır. Dolayısıyla, İnternet'ten 'ücretsiz' olarak işaretlenmiş herhangi bir öğeye göz atarken, indirirken ve yüklediğinde, Göz Atma koruması bir PC'ye zarar verecek şekilde sonuçlanacaktır ve hayat.

Sonuç olarak, kötü amaçlı yazılım, veri, içerik, zaman ve para kaybına neden olur.

November 23, 2017