Back to Question Center
0

Semalt Ağlamanı Saklamayın! Ransomware'ten Sisteminizi Korumak İçin 4 İpucu İpucu

1 answers:

Dünya bugün ciddi bir fidye yazılımı ile karşı karşıyayken Windows İşletim Sistemlerine çok fazla mali zarar veriyor. WannaCry olarak bilinen virüs tüm dünyada 75.000 PC enfeksiyonuyla ilişkilidir - nazca line. Asimetrik şifreleme kullanarak kurbanların fidye hedefini tutar. Saldırganlar, yalnızca taleplerin çözümlenmesinden sonra kullanılabilen benzersiz anahtarlar üretir.

Siber güvenlikle ilgili haberler, dijital veriyi bu yıkıcı fidye yazılımından korumanın mümkün olduğunu gösteriyor ancak Semalt , Oliver King'in önde gelen uzmanı dolandırıcıları önlemek için bazı adımlar belirliyor.

1. Dikkatli Olun

WanCry, tıpkı birçok fidye yazılımı kullanıcı sistemine girdiği gibi 'sprey-n-pray' tutma saldırısı yoluyla bilgisayar sistemine girme yollarını buluyor. 'Spray-n-pray' mekanizması, fidanware'in spam gönderen e-postalardaki kötü niyetli eklemeyi içerir. Görüntülenen URL'lerin tıklanması, bekleyen fidanlığın bilgisayara girmesine ve mağdur olmasına izin verir.

Fidan teflkilinin yarattığı tehditler muazzam ve her geçen gün artmaktadır. İnsanı kullanan bireyler ve organizasyonlar gözlem altında olmalı..Bağlantılar ve indirilen dosyalar WannaCry fidye yazılımı gibi tehdit altındaki kötü amaçlı yazılım içerebilir.

2. İçeriği Yedekleyin

Backup, bilgisayarlara ransomware bilgi bulundurmasını sağlar. İçeriğin birden fazla depolama aygıtında saklanması, bulaşıcı kötü amaçlı yazılımdan bilgi hasar görebilir. Yedekleme için kullanılacak depolama aygıtlarının seçimi, bulut depolama alanı genellikle savunmasız olduğundan, güvenliklerini virüs saldırıları yönünden değerlendirmelidir.

3. Fidye ödemeyin

Ransomware, görüşmeler için güvenilir değildir. Hırsızlara fidye ödemek, bir dahaki sefere tekrar grev olasılığını artırıyor veya ödemenin yapılmasından sonra bile veriyi serbest bırakamıyor olabilirler. Ransomware, kurban talebe cevap verirse, daha fazla fidye için geri gelebilir.

4. Antivirüs Yazılımını Yükleyin

Antivirüs yazılımı, sistemin silinip temizlenmesi ve fidye yazılımının saldırılarına karşı korunması için zararlı yazılımların taranmasına yardımcı olur. Ücretli güvenlik yazılımı bilgisayara gerçek zamanlı koruma sağlarken, deneme sürümü, fidye virüs bulaşmasına sahip sistemi temizlemek için bir mekanizmaya ihtiyaç duyduğunda yararlıdır. Bununla birlikte, ücretli bir sürüm, kullanıcının müdahalesi olmadan bile kötü amaçlı yazılımın izlenmesini ve kaldırılmasını kolaylaştırabilir.

Shadow Brokers olarak bilinen bir hacker grubu, fidye yazılımı hakkında bilgi yayınladı. İletişimlerine göre, Wcry veya Wanna olarak da bilinen WannaCry, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın sıfır günlük istismarı ile bir ilişkisi var. Hastane, bankalar ve telekomünikasyon veri tabanları gibi kamu tesislerine 300 ila 600 dolar arasında fidye talebiyle saldıran İspanya, İngiltere ve Almanya'daki birçok ülkede bulunan çeşitli materyallere saldırmak için çok dilli yeteneğini benimsemiştir. Dikkat.

November 23, 2017