Back to Question Center
0

Semalt, Darodar.Com Yönlendirme Trafikini Nasıl Ortadan Kaldıracağınız konusunda tavsiyelerde bulunur

1 answers:

Bilinmeyen darodar.com tavsiye trafiği tüm web yöneticileri, web sitesi sahipleri ve blogcular için önemli bir sorun haline geldi. Darodar.com tavsiye trafiği de Google Analytics hesabınızda gösterilir ve satın alma, kitle ve analiz verilerinizi toplar - cable installation services. Bir web sitesinin itibarını tümüyle mahvediyor ve arama motorundaki sıralamanızı çok azaltıyor. Dahası, darodar.com yönlendirme trafiği hemen çıkma oranınızı artırır, çünkü spam, farklı web sayfalarında toplanır ve çok sayıda sahte gösterim bırakır. Bu tür trafik sitenizin bant genişliğini kullanır ve web yöneticileri için sorunlara neden olur.

Bu rehber, Ivan Konovalov, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, Google Analytics hesabındaki darodar.com yönlendirme trafiğini ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Darodar.com yönlendiren spam'ı .htaccess dosyalarından kolayca engelleyebilir ve gelecekte darodar.com tavsiye trafiği almazsınız.

Darodar.com'a Giriş

Darodar.com, kullanıcıları yönlendirme spam'ına yönlendirmek için kullanılan bir alan adıdır. Sitenizin analiz verilerini mahvediyor. Darodar.com yönlendiren spam, üzerine kurulu web sayfaları için çok sayıda istek oluşturmak için tasarlanmıştır. Spam gönderenler, bu tür trafiğin avantajlarından yararlanır ve sitenizin arama motoru sonuçlarındaki sıralamasını yok ederek işletmelerini tanıtır. Olumsuz yönü darodar.com ve benzeri sitelerin tavsiyelerinin tekrarlanan talepler yaratması ve sizin için sorunlara neden olmasıdır. Tavsiye spam, internette en kuşkulu taktiklerden biridir. İçerik yaygınlaştırmak için kullanılır ve spam gönderenlerin nedenlerinden dolayı sitenizin yönlendirme trafiğini hedeflemeleri. Belirli web sayfalarını veya programları iyileştirmek ve Google Arama'daki saflarını artırmanın yollarını aramak istiyorlar. Darodar.com tavsiye spam'iyle, web sitelerine çok fazla geri dönüş veriyorlar.

Darodar.com tavsiye spam, web siteniz için tehlikeli değildir, ancak trafik kalitesini düşürecektir. Bu, Google'ın sitenizi uygun bir şekilde sıralayamayacağı anlamına gelir; bir çok ziyaretçi içeriğinize erişemez. Darodar.com ile ilişkili çeşitli web siteleri bulunur ve bu bağlantılardan herhangi birini ziyaret ederseniz ilovevitaly.com ve diğerleri gibi sitelere yönlendirilirsiniz.

Google Analytics'te darodar.com yönlendirme trafiğini engelleme

Google Analytics'te darodar.com tavsiye spam'ı önlemek isterseniz, filtreleri mümkün olan en kısa sürede hariç tutmalısınız. Öncelikle, Google Analytics hesabını açmalı ve Tüm Filtreler seçeneğini tıklamak için Yönetici sekmesini bulunmalısınız. Burada, ihtiyaçlarınıza göre bazı filtreler oluşturmak için Yeni Süzgeç seçeneğini tıklarsınız. Yeterli filtre oluşturduktan sonra, filtrenizin adı olarak darodar.com eklemeniz ve Özel Filtre Türü'nü seçmeniz gerekir. Filtre seçeneğinde Kampanya Kaynağı'nı seçip Filtre Modeli seçeneğini tıklamanız gerekir. Buraya darodar.com ekleyin ve ayarları kaydetmek için tıklayın.

.htaccess dosyasıyla darodar.com yönlendirme trafiğini engelleyin

.htaccess dosyalarınızın yardımıyla darodar.com tavsiye trafiğini engellemek mümkündür. Bunun için bu dosyaya belirli bir kod eklemeniz ve tüm ayarları kaydetmek için Kaydet seçeneğini tıklamanız gerekir.

November 24, 2017