Back to Question Center
0

Semalt: Darodar'ı Google Analytics'ten çıkarın

1 answers:

Yönlendiren spam konusu son aylarda tehlikeli bir şekil almıştır, ancak odak noktamız Darodar'ın Google Analytics'ten nasıl hariç tutulacağı üzerine odaklanmaktadır. Bu konuda çok sayıda öneri sunuldu, ancak hiçbiri güvenilir değil ve hayalet spam göndericilerinden tamamen kurtulmak için herhangi bir kuralımız yok. Semaltt Müşteri Başarı Yöneticisi Max Bell, Google Analytics verilerinde görünen şüpheli spam gönderenlerin sitelerini asla ziyaret etmemeniz gerektiğini hatırlamak gerektiğini hatırlatıyor.

Yönlendiren trafiği alan alanlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitenizin trafiğine odaklanırsanız ve Edinme verilerini kontrol ederseniz, belirli bir alan adının Google Analytics'in yönlendiren listesinde görünmekte olduğunu görebilirsiniz düzenli olarak. Bu alan genellikle internetteki tüm web sitelerinin yönlendiren listelerinde görünür. Darodar, 2014'te başını kaldırdı ve çeşitli web siteleri, Şubat 2015'e kadar Darodar trafiğinde sıçramaları gördü. Daha sonra, web yöneticileri, web sitelerinde bir düşüş ve yüksek çıkma oranı buldu ve internet üzerinden çok fazla veri zarar verdi.

Darodar'ın web siteniz için analitik verileri çarpıtabilmesi için mümkün olan en kısa sürede kurtulmanız gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte, Google Analytics hesabınızdaki bozulmayı her zaman düzeltebilirsiniz. Yönlendirme spaminin zamanla büyüdüğünü söylemek güvende ve sana size, bölümler ve filtreler yardımıyla analitik verileri nasıl geliştireceğinizi öğreteceğiz.

Darodar kötü mü?

Darodar bir webmaster analitik programı gibi davranıyor, ancak birçok müşteri bu hizmetin hiçbir şey için mükemmel olmadığını gözlemlemişti. Her durumda, Darodar, web siteleriniz için kötüdür; çünkü trafiği, zaman ve paranızı boşa harcayacak bir tavsiye spam'idir.

Farklı web yöneticileri ve blog yazarları, Darodar'ın gerçek referrer olmadığını, internette sitenizi yok edebilecek bir tavsiye spam olduğunu ortaya çıkardı. Yönlendirme trafiği, bir web kullanıcısı web sitenize olan bağlantıyı tıklattığında ve sayfayı ziyaret etmediğinde gerçekleşir. Yönlendiren sitenin sunucuları, Sunucu ve son ziyaretçinin faaliyetleri hakkında sizi bilgilendirmek için HTTP İsteğinde Yönlendiren alanları kullanır.

Darodar felaket olarak

Darodar hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, Google Analytics'inizin sahte ziyaretler göstereceğini ve normalde olduğundan daha yüksek çıkma oranını göstereceğini söyleyelim. Üstelik, oturum süresi ve oturum başına görüntülenen sayfa sayısı işareti kalmamıştır.

Darodar'ın trafiği üç ana özelliğe sahiptir:

  • Hemen çıkma oranı% 100'tür, bu da sitenizin hemen çıkma oranını artırabilir.
  • Oturum süresi 0, ortalama oturum süresini düşürebilir.
  • Oturum başına ortalama ziyaret edilen sayfaları azaltabilen tek sayfa görüntüsü.

Google Analytics'inizden Darodar ve diğer spam göndericileri hariç tutun

Darodar'ı ve diğer spam göndericileri Google Analytics raporlarından bir an önce ortadan kaldırmanız gerekir. İlk ve en kolay yöntem, filtreleri uygulamadan önce yeni bir görünüm yaratmaktır. Görünüm filtresi, Google Analytics tarafından toplanan verileri değiştirdiğinden, trafiğin bir görünümünü muhafaza etmeniz ve tüm filtrelerin uygulandığı yeni görünümler oluşturmanız gerekir. Alternatif olarak, görünüm filtreleri yardımıyla gelecekteki Darodar trafiğini hariç tutabilirsiniz. Google Analytics Görünüm Filtresi, verileri filtrelemek için güçlü bir araçtır. Darodar trafiğine maruz kalmış alanların tanınması önemlidir. Site trafiğinizin kalitesini izlemeye devam etmeli ve buna göre ayarlamalar yapmalısınız Source .

November 24, 2017