Back to Question Center
0

Semalt Expert, Etkili Bir E-Pazarlama Planı Oluşturma Rehberi Sunar

1 answers:

Çoğu internet pazarlamacısı, bir noktada, e-postaları bir pazarlama tekniği olarak kullanmaya teşebbüs edebilir. Ayrıca, e-posta pazarlaması, konuşma kolaylığı sayesinde tartışmasız en etkili çevrimiçi pazarlama stratejisidir. Ayrıca, e-posta pazarlama nispeten hızlı ve yürütülmesi kolaydır - vrx 1400. Şaşırtıcı bir şekilde, çevrimiçi pazarlamacılar, tüm e-postaların% 84'üne spam olarak veya zararlı olarak silinmiş olarak etiketlenmiştir. Kolaylıkla önlenebilecek hatalar nedeniyle tüm e-postalar istenilen sonuçlara ulaşmaz.

Bu bağlamda, Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Alexander Peresunko, bu gibi hataları tanımlama ve bunları buna göre düzeltecek seçkin bir rehberin ana hatlarını vermektedir.

1

Önce kökünü gözden geçirin. Pazarlama e-postaları, e-posta mesajlarını göndermek için kullanılan platform tarafından geliştirilen alıcıların spam klasöründe sonlanabilir. Herhangi bir servise verilmeyen pazarlamacılar, Outlook aracılığıyla bir ev çözümünde e-posta göndermek yerine, bir E-posta Servis Sağlayıcısı (ESP) kabul etmeyi düşünmelidir. En saygın ESP, potansiyel olarak teslim edilebilirliği arttırmanın yanı sıra, posta listesi yönetimini sonsuz derecede basitleştirir.

# 2

İkinci olarak, zamanlama çok önemlidir. Çevrimiçi pazarlamacılar sabah saatlerinde e-postalar göndermekten kaçınmaları önerilir. Bir alıcı, sabahın erken saatinde göndererek gelen kutusunun üstünde bir e-postanın olacağını garanti etmez. Bunun yerine, potansiyel müşterinin sabah saatlerine kadar bir sürü e-postası olduğundan, bu tür e-postalar fark edilmeyebilir. Pazarlama e-postaları göndermenin en etkili yolu alıcılar posta kutusunu ikinci veya üçüncü kez açtıklarında alıcıların görülme ihtimalinin yüksek olmasıdır.

# 3

Üçüncü olarak, esnek bir optimal frekans önemlidir. Katı bir e-posta programı, gerçek zamanlı alıcılardan ve potansiyel müşterilerin esnek programlarına sahip olduklarından tehlikeli olabilir. Bu nedenle belirli bir grup insana açık e-postalar gönderme zamanı ayarlamak önerilmez. Bunun yerine, maksimum fayda sağlamak için esnek bir program kullanın.

# 4

Ardından alıcılar tarafından göz ardı edilmemeleri için müşterilere gönderilen e-postaların özelliklerini iyileştirin. Örneğin, çevrimiçi pazarlamacılar, alıcılara duygusal bir ton ile e-posta göndermemelidir. Ayrıca, konu satırlarında şirket isimlerinden kaçınılmalıdır.

# 5

Pazarlama e-postaları hedef gruplara göre bölünmelidir. Bu bağlamda, çevrimiçi pazarlamacılar potansiyel / yeni müşteriler ile sadık müşteriler arasında ayrım yapmalıdır. Grubun her biri, e-postalar gönderilirken ele alınması gereken belirli ihtiyaçları vardır.

6

Gönderilen e-postaların okunabilirliğini geliştirin. Tüm e-postaların dörtte üçünden fazlası cep telefonları tarafından açılıyor. Böylece, spam e-postalardan kaçınmak için, çevrimiçi pazarlamacılar tüm cihazlarda mesajların okunabilmesini sağlamalıdır. Örneğin, resimler telefondan kolayca izlenmelidir.

# 7

Spam e-postalarını ortadan kaldırmanın bir diğer tekniği, mesajlara web sitesi ve sosyal medya hesapları gibi diğer pazarlama araçlarıyla birlikte verilmesidir. E-postayla ilişkili tüm pazarlama platformlarında tanınabilir ve yaratıcı bir dilde kullanılması gerekir.

8.

Taslak pazarlama e-postaları satacak bir şekilde. Kısa veya uzun e-postalar en iyi değildir. Bunun yerine, pazarlamacılar ürünlerini satan e-posta mesajlarına yatırım yapmalıdır. Örneğin, çevrimiçi pazarlamacılar, alıcılara, teklifleri açıklayan hayati bilgileri birkaç kelimeyle vermelidir.

# 9

Son olarak, internet pazarlamacılarının e-posta protokolleri üzerinde çalışması gerekir. Bunlar belirli bir pazarlama kampanyası için özel bir yolla gönderilen "akıllı" otomatik e-postalar mesajlarıdır. Sistem, okuyucuları cezbetmek için dikkat çekici mesajlar gönderecek şekilde ayarlanmalıdır. Verimli bir e-posta protokolünü korumak için mükemmel bir veritabanı, mükemmel bir veri tabanıdır.

November 24, 2017