Back to Question Center
0

Semalt Expert, Rootkit.TDSS.v2 Trojan'ı Kaldıracak Güvenli Bir Yönergeyi Tanımlıyor

1 answers:

Rootkit.TDSS.v2 Trojan bir bilgisayara saldıran, gerekli dosyaları indiren bir virüstür - blue green and ivory wedding.ve kullanıcının izni olmaksızın kendisini kurar. Virüs geliştiricileri, kaçmasına izin veren özellikler üretebilirlervirüsten koruma programları ile algılama. Bu nedenle, bilgisayardan bulaşmayı gidermek için çoğu durumda elle yapılması gerekir.

Bir antivirüs varlığını saptamayı başarırsa, kullanıcıların aramaya zahmet etmemesi gerekirBir kaldırma aracı, büyük olasılıkla çalışmayacaktır. Lider uzmanı Semalt Dijital Hizmetler, George Forrest, sistemin daha fazla hasar görmesini önlemek için virüsün hızlı şekilde ortadan kaldırılmasını öneriyor. Aşağıda birvirüsün nasıl kaldırılacağı konusunda çekici bir kılavuz.

Bir Rootkit.TDSS.v2 Trojan sözleşmeli olabilir çeşitli yerlerde vardırİnternetten virüs bulaştırıyor. En yaygın olanları bilinmeyen bağlantıları, saldırıya uğramış web sitelerini, spam e-postalarını veya doğrulanmamış üçüncü taraf programları tıklamaktır.Bilgisayar korsanlarının Trojan'u kullanıcı bilgisayarlarına beslemesi nedeni, içerdiği dosyalara zarar vermek ve hassas bilgileri elemektirSüreçte bunu yaparken. Bilgisayar korsanları, bilgisayarın uzaktan kumandası için Rootkit.TDSS.v2 Trojan, bilgisayar korsanlarını kullanıyor.

İşletim sisteminin varsayılan sistemini değiştirebilme olanağı ile imkansızdırbir antivirüs kullanarak virüs kaldırmak veya kontrol panelinden kaldırmak. Virüsün diğer sonuçları, birçok pop-up reklamlarbilgisayar tarayıcısında gösterilmesi ve birçok sayfa yönlendirme. Bilgisayar normalden daha yavaş işlemler başlatacaktır.

Bir Rootkit.TDSS.v2 Trojanının Sonuçları

Virüs PC'nin performansını düşürme potansiyeline sahiptir. Artan tehditçoğu durumda PC'nin zaman zaman çökmesine neden olacak. Anti-virüslerin yalnızca algılayabileceği duruma yardımcı olmaz.varlığı, ancak tamamen kaldırmaz. Böyle bir özellik yüklendiğinde, PC'deki dosyalara zarar vermeye devam etmesi muhtemeldir.Sistem güvenliği ve savunma sistemini zayıflatmaya devam ediyor. Uzak sunucularla iletişim kurma yeteneği sayesinde,Zaten virüs bulaşmış PC'ye başka kötü amaçlı yazılım yüklemeye devam edeceği ihtimali..Bu süreçte, arka planın çoğunu kaplıyorKaynaklardan dolayı yavaş cevap veriyor. Son olarak, kullanıcı hakkında korunmayan tüm özel bilgileri toplar.

Rootkit.TDSS.v2 Trojan Nasıl Etkili Olarak Çıkarılabilir

Virüs hakkında doğru bilgi olmadan Rootkit.TDSS.v2 Truva çok tehlikeli olabilir.Virüsün sinsi yapısı nedeniyle, sorunun nedenlerine dalmak önemlidir. Bununla birlikte, insanların bilmeleri gereken bir şey vartepki süresi ne kadar hızlı olursa, bazı bilgisayar dosyalarının veya bilginin tasarruf etme şansı o kadar yüksek olur. Üç yöntem var:kullanıcılar Trojan'ı tamamen silmek için kullanabilir.

Yöntem 1 : Çevrimiçi olarak indirilebilen bir virüs giderme araç seti olan SpyHunter'ı kullanarak

Programın çevrimiçi indirilmesini, tüm bilgisayarın hatalarını arar,taradıktan sonra bulunan kötü amaçlı dosyaları seçin ve kaldırın.

Yöntem 2 : Trojan'ın manuel çıkarılması

1. Windows 8'de, Windows tuşu + C düğmesini tıklatarak güvenli modda kaldırma gerçekleşir.Daha sonra, gç düğmesini basılı tutarak güç düğmesine tıklayın ve yeniden başlatın. Sorun giderme, gelişmiş seçenekler, başlangıç ​​ayarını seçin ve yeniden başlatın.Yeniden başlattıktan sonra, güvenli mod önyüklemeyi başlatmak için 5'i seçin.

Windows 7 veya önceki sürümleri ile, güvenli modu açmak için bir yeniden başlatmalı ve F8 tuşuna basmalıdır;yukarıda anlatılana benzer bir menü döndürür.

2. "Başlat" programını çalıştırın ve arama programlarına ve dosyalarına gidin ve sonra virüslü dosyaları silin.

3. Ayrıca, kayıt defteri düzenleyicisinde, virüs için ilişkili tüm yeni girdileri silin.

4. Tarayıcılardan virüsü de çıkarın.

Yöntem 3 : Sistem, Rootkit.TDSS.v2 Trojan'ı kald

ırmak için geri yüklenir

Kontrol panelindeki gelişmiş seçenekler altında, sistem koruma sekmesini seçin,sistem geri yüklemeyi seçin. Kişi bir geri yükleme noktası seçmeli ve ardından kapatmalı.

Bunu yaptıktan sonra Advanced PC Fixer'ı indirerek PC'yi optimize edin ve kayıt hatalarını düzeltmek için çalıştırın.

November 23, 2017