Back to Question Center
0

Semalt Expert tarafından açıklanan Affiliate YouTube Pazarlama

1 answers:

YouTube, bağlı şirket pazarlaması için etkili bir araçtır. Her ay,İnternet kullanıcıları en az 6 milyar saatlik YouTube Video izliyorlar. YouTube, dünyadaki ikinci büyük arama motorudur. Site şu özelliklere sahiptir:1 milyardan fazla aktif kullanıcı. Herhangi bir kablo şebekesinden daha geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu nedenle, YouTube aracılığıyla bağlı şirket pazarlamasıcazip bir iş girişi.

Alexander Peresunko, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Digital Services, bağlı YouTube Pazarlama tecrübesini paylaşıyor.

YouTube Affiliate Marketing nedir?

YouTube satış ortağı pazarlaması, video içerikleri geliştirmeyi vevideo açıklamalarındaki bağlı kuruluş bağlantılarını gösterir. Bağlantıların amacı, kullanıcı trafiğini bağlı kuruluşa yönlendirmektirİniş Yeri. Bağlantılar ayrıca, üyelik hizmetlerini veya ürünleri teşvik etmek amacıyla kullanıcıları e-posta kayıt formuna yönlendirebilir.

Affiliate Marketing ile uğraşan kullanıcılar

Tüm YouTube kullanıcıları bağlı kuruluş pazarlamacılığı yapabilir. Geliştiren kullanıcılarEtkili YouTube içerikleri video açıklamalarında birkaç ortak teklif sunar. YouTube, içerik arasında popüler bir ağdırgeliştiriciler ve kullanıcılar. Ortak satış pazarlamacılarından iki kategori vardır. Birinci kategori rahat pazarlamacılardan oluşur. Bu ciddiiçerik geliştiricileri, kuruluş videolarında zaman zaman üye bağlantılarını gösteriyor. Bir üretkenlik oluşturmak için bağlı pazarlamayı kullanıyorlar.gelirlerinin bir kısmı. Geliştiricilerin diğer gelir kaynakları var; örneğin, reklam görüntülemeleri ve sponsor içerik. İkinci kategoriprofesyonel pazarlamacılar içerir. Ortaklık komisyonları oluşturmak için YouTube kanalı kullanıyorlar. Marques Brownlee (MKBHD)SEO işlemini geliştirmek için Amazon bağlı bağlantılarına sahip bir YouTube sitesidir.

YouTube Affiliate Marketing'ten Gelir Düzeyleri

Aktif YouTube kullanıcıları trafikten milyonlarca dolar kazanabilirbağlı kuruluş bağlantıları tarafından üretilir..Popüler içerik geliştirmede ciddi olmayan satış ortağı pazarlamacılar, nil veya minimum düzeyde olabilirlerdöner. YouTube SEO işleminden elde edilen gelir, kullanıcıların görüntülemelerine, tekliflerine ve dönüşüm hunilerine bağlıdır. Bazı içerik asla geçemezViral. Bununla birlikte, geliştirici hâlâ gelir elde edebilecektir. "BlueHost'u kurma", viral olamaz bir videonun bir örneğidirYouTube'da. Ancak içerik, arama motorlarından kullanıcı trafiğini çekebilir. Video saflarında yeterli gelir elde edecektatmin edici biçimde arama motorlarında. Kullanıcılar güçlü bir anahtar kelime nedeniyle yeterince hedeftir. Ayrıca, teklifte birgüçlü havale ücreti.

YouTube Affiliate Marketing'in Faydaları

SEO işlemi YouTube'da etkilidir çünkü platformdamilyarlarca aktif kullanıcı küresel olarak. Video içeriği YouTube'da yüksek bir büyüme oranı yaşıyor. 2019 yılına kadar internetin yaklaşık% 80'iiçerik videolar olacak. Bu nedenle, YouTube'daki video geliştiricileri, çok sayıda görüş ve yüksek gelir elde edecek. Video sektörü sınırlıdırBir niş kitleyi cezbeden eşsiz içerikler nedeniyle rekabet. YouTube'un kararlı bir arama algoritması var. Dolayısıyla, içerikgeliştiriciler SEO işleminden trafik almaya eminiz. İçerik geliştiricileri, YouTube'da sadık bir kitleye kavuşabilir. Kullanıcıların sahip olduğuYouTube kanallarına abone olma seçeneği. Geliştiriciler videoya dahil olmasa da kanallardan yeni videolar alacaklardırpromosyonlar. SEO işlemi basittir çünkü google aramaların% 55'inde YouTube videoları oluşturulmaktadır.

YouTube Affiliate Marketing'in Sorunları

Kullanıcılar kaliteli içeriği tercih eder. SEO işlemi etkili olmak için,geliştiricilerin çekici videolar üretmesi gerekir. Bazı nişe özel içerikler geliştirmek zordur. Örneğin, mühendislik videolarıüretmek için yüksek beceri ve kaynak gerektirir. YouTube, spam içeriği yaratan kullanıcılar için kısıtlamaları bağlamaktadır. Bazı ortak konularYouTube'da yeterli trafiği çekemez. Bu, içerik üreten birçok geliştiriciden kaynaklanmaktadır.

Sonuç

İçerik geliştiricilerinin YouTube platformunu kullanmaları önerilirSEO ve bağlı kuruluş pazarlama amaçları için. Sürekli olarak yüksek kaliteli video üreten geliştiriciler için minimum rekabet vardıriçeriği Source .

November 27, 2017