Back to Question Center
0

Semalt: Gelişmiş Spam Formları Ve Nasıl Onların Yüzünden Gidilir?

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Lisa Mitchell, gelişmiş bir spam biçiminin geldiğini ve birkaç gün içinde Google Analytics'i mahvedebileceğini size hatırlatır. Web siteniz çok fazla trafik alıyorsa endişelenmeniz gerekir. Aldığınız ziyaretlerin, yönlendirme spaminden değil meşru kaynaklardan olduğundan emin olun. Bir sürü spambot her gün internete girdi ve ziyaretleri düğme-for-website.com, darodar.com ve free-share-buttons - small grain silos manufacturers in the usa.com gibi web sitelerinden yapıldı.

Neden spam gönderenler tavsiye spam kullanıyor?

Spam için çok sayıda yöntem bulunduğunu söylemek güvenlidir, ancak soru, kimin yönlendirme trafiğinden yararlandığının olmasıdır. Aklınıza gelebilecek bir diğer soru, spam gönderenlerin neden tavsiye spam kullandıklarıdır. Bu soruların en basit ve en kolay yanıtı, tavsiye spam'ı, web yöneticileri için bir reklamcılık hizmetidir. İstenenler, tavsiye kaynaklarını göreceğinizi ve ürünlerini ve hizmetlerini satın almak için web sitelerini ziyaret etmenizi umuyor.

İkinci neden, spam gönderenlerin tavsiye spamlerine başvurmaları ve web sitelerine geri bağlantı kurmalarıdır. Bunun nedeni, bazı siteler, önemli sayıdaki geri bağlantıları oluşturmak için analizlerini İnternet'e yayınlamaktır. Bu URL'leri ziyaret ederseniz, sitelerine geri dönülen bir bağlantı otomatik olarak oluşturulur. Spam göndericilerin böyle aptal tekniklerden çok para kazandığı açıktır. Reklamlardan bağlı programlara ve gelirleri yeniden hedeflemeye kadar, çok para kazanıyor ve kullanıcıları kandırmak için birkaç spam sistemi kuruyorlar.

Spambot, Google Analytics yönlendirme verilerinize nasıl girer?

Spambotların Google Analytics yönlendirme verilerinize girmesinin iki temel yolu vardır. İlki, çok sayıda web sitesini hedeflemektir. Google Analytics, bir dizi dize numarası kullanır ve spambotlar, sunucularındaki sayfa görüntülemelerini tetiklemek için kodlarınızı rastgele komut dosyalarına yükler. Bırak burada size asla web sitenizi ziyaret etmediklerini ve yanlış gösterimler oluşturarak sizi kandırdıklarını söyleyeyim. İhtiyacınız olan tek şey onlar için çok gelir getirebilen Google Analytics hesap numaralarımızdır.

İkinci olarak, Google'ın web sitelerini taramak ve dizinlemek için botlar ve örümcekleri vardır. Spam botları web sitelerini ziyaret ederek sayfa görüntüleme oluşturur ve hemen çıkma oranı her zaman ortalamanın üzerindedir. Verileri, Google Analytics hesabınıza girilir. Her iki durumda da, botlar ve komut dosyaları HTTP başlıklarını taklit etmeyi amaçlar ve başvurularını herhangi bir bağlantıya göre ayarlar. Web sitelerini bir şekilde tanıtmak istiyorlar ve Google Analytics bu verileri değerlendirdiğinde, bağlantıları otomatik olarak gönderiliyor.

Yönlendirme spam'ı durdurma yöntemleri

Burada, tavsiye spam'i durdurmanın yollarını tartıştık.

Yöntem №1: Ana Bilgisayar Adı Filtresi

Tavsiye edilen spamlardan bazıları web sitenize gelmeyecek ve belirli ana makine adlarını göstermeyecektir. Dolayısıyla, ana makine adı filtresini oluşturmak ve bu spam göndericileri engellemek sizin için kolaydır. Ana makine adı web siteniz olmalıdır ve Shopify ve PayPal gibi koda sahip olmalıdır.

Yöntem №2: Kaynak Filtresi

Spam gönderenlerin doğrudan sayfanıza gittiklerini ve alan adlarınızı ana makine adı olarak kullandıklarını fark etmiş olmalısınız. Böylece, mümkün olan en kısa sürede onları ortadan kaldırmak için kaynak filtreleri oluşturmanız gerekir. Böyle bir filtre oluştururken, karakter sayısının filtre başına 255 olduğunu unutmamalısınız.

November 24, 2017