Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics Yönlendiren Spam'i Yönetebilir miyiz?

1 answers:

Son zamanlarda, bir çok insan, yönlendirme spamini engelleme yöntemlerini tartışıyorlardı ve kanal atıfının büyük önem taşıdığı bulundu. Burada, Semalt'ın en üst düzey uzmanlarından Andrew Dyhan, yönlendiren spam'ı Google Analytics'ten hariç tutmak için bazı yöntemler paylaştı. Fakat her şeyden önce, onun hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Google Analytics yönlendirme spamına giriş

Google Analytics yönlendiren spam, sahte verileri analiz hesabınıza göndermek için kullanılan bir saldırı biçimidir. Bu bağlamda, web sitenizle ilgili bilgileri toplar ve bir şekilde kandırarak Google Analytics raporuna zarar veren Ölçüm Protokolü adı verilen özel bir protokol kullanılır - hm 205 2. Web sitenize sahte trafik gönderir ve Google Analytics'teki isabetleri gösterir. Bu amaçla, bilgisayar korsanları, web sitesi sahiplerini ve Google uzmanlarını yakalamak için özel izleme kimlikleri kullanıyor.

İster sahte trafik ister orijinal isabetler olsun, bunlar her zaman sevk web sitesi raporlarında gösterilir. Kontrol etmek isterseniz, Google Analytics hesabınızın Edinme bölümüne gidin ve spam listesinin bulunduğu Tavsiye İsteği'ni görmelisiniz. Spam gönderenler sadece UA mülk kimlikleri oluşturur ve çeşitli yollarla web sitelerine kötü niyetli trafik gönderme yaparlar.

Google Analytics yönlendirme spam'ı ile nasıl mücadele eder?

Yeni başlayanlar için, tavsiyemiz admin panelinde Ayarlar bölümüne gitmektir. Burada Bot Filtreleme seçeneğini kontrol etmeniz ve Tüm Hitlemeleri Hariç Tutun seçeneğini tıklamanız gerekir. Bu sonuçta örümcekler ve botlar tarafından üretilen isabetleri dışarıda bırakacaktır. Şu ana kadar, Google Analytics yönlendirme spam'ı ile mücadele etmek en iyi yöntemdir. Konu başka yollardan da düzeltilebilir, ancak bu şimdiye kadarki en iyi uygulamadır.

Filtreler ne oldu?

Yönlendiren spam'ı Google Analytics raporlarınızdan hariç tutmak için filtreler oluşturulmuştur. Filtreler oluşturmak isterseniz, Filtreler seçeneğine gidin ve bunları önemli sayıda oluşturmalısınız. Ayrıca önceden oluşturulmuş filtreleri buraya ekleyebilir ve onları etkinleştirmek için Özel seçeneğini belirleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza dayalı bir filtre eklemek veya hariç tutmak mümkündür. Birden çok yönlendiren kullanıyorsanız, web sitenizi kötü amaçlı yazılım, spam ve korsanlardan korumak için çok sayıda filtre oluşturmanız gerekir.

Filtreleri otomatikleştirebilir miyiz?

Şans eseri, filtreleri otomatik hale getirmek mümkündür. Yönlendiren spam engelleyici, kullanıcılara geniş seçenek yelpazesi sunar. Bunu yalnızca Google Analytics hesabına bağlayabilirsiniz. Bir kez bağladıktan sonraki adım, sitenizi yönlendiren spam ve reklam filtrelerinden Google Analytics hesabına korumaktır.

Veri toplama anahtarı nedir?

Veri toplama tuşları, Google Analytics hesabınızdaki verileri kolayca toplamak için kullanılır. Bu taktikte bazı insanlar web sitenizi her ziyaretinizde analitik mülkünüzün şifresini Google'a bildirmeniz gerekir. Bu bilgilere dayanarak, hesabınız güncellenecek ve trafiğin meşru olup olmadığı hakkında bir fikriniz olabilir.

Sonuç

Burada, Google Analytics hesabınızda filtreler oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem inceledik. Bu tekniklerle yönlendiren spamlardan kurtulmak mümkündür. Bununla birlikte, yüzdelik yüzde yüz sağlayan bir yöntem yoktur.

November 24, 2017