Back to Question Center
0

Semalt Hakkında Rus Referrer Spam

1 answers:

Referrer spamleme taktiği epeyce bir zamandır. Bir web sitesinin Google Analytics'te diğer web siteleri için yansıtıldığından emin olmak için siyah şapka SEO teknikleri kullanılmasını gerektirir. Yönlendiren bağlantısı, çevrimiçi bir kullanıcıyı yönlendiren web sitesine bağlayan bir yemdir. Bu teknik, Reddit ve HackerNews'ta öne çıkıyor.

Semalt uzmanı Ivan Konovalov, referrer bağlantılarının kullanımının kesinlikle Rusya'nın spam web sitesi darodar.com'un sahibi olan Vitaly A. Popov'un çabalarıyla bir başka seviyeye geldiğini belirtti. Web sitesi, Google Analytics dize tanımlayıcı kodundan yararlanır ve bu kod, aynı anda kullanılan tüm tanımlayıcıları bir kerede oluşturmasına olanak tanır. Rastgele bir sayfa yüklendiğinde, kullanmakta olduğunuz analitik tanımlayıcı aynı web sitesi istatistiklerinizde yansıtılır. İronik bir şekilde, web sitenize spam göndermek için URL'nizi bilmesine gerek yoktur. Spam gönderenlerinin ihtiyaç duyduğu şey, Analytics tanımlayıcısını kendi sayfalarına kanca veya ping yapmaktır.

Şimdi Rus spamlarına geri dönelim, Popov bu tekniği yıkıcı bir etki ile para kazandı. Spam gönderilen bağlantılarının herhangi birine tek bir tıklama sizi Amazon, eBay veya AliExpress gibi web sitelerine yönlendirir. Bu, IloveVitaly.com olarak adlandırılan ve web sitesinden yönlendirilen bir üye bağlantısı ile kolaylaştırılmıştır. Bundan nasıl para alıyor? Sonuçtaki web sitesinden alışveriş yapmadan yönlendirme bağlantılarına tıklarsanız para kazanmaz. Ancak, gelecekte satın aldığınızda, Bay. Canlılık web sitesinden Popov, işleminiz hakkında bir komisyon kazanacak.

Ayrıca Sn. Popov, düzenli alım yapma şansına sahip web sitesi sahiplerini hedef alıyor ve yem ediyor. İzleme çerezini aldıktan sonra, hayat boyu bağlanırsın. SimilarWeb istatistikler Darodar.com'un aylık milyon ziyaretçi çektiğini gösteriyor.

Popov, son zamanlarda thehulfingtonpost.com adlı yeni bir web sitesini kayıtlarken kötü niyetli uygulamasına yeni bir yenilik ekledi. Bu hünerde, kurnaz bir webmaster veya yönetici, bu alanın analizlerine açıldığını ve derhal Huffington Post'ta 'söz ettiklerini' kontrol ettiğini görür. İronik olarak, Bay Popov, istismar ettiği programlardan herhangi biri tarafından henüz yasaklanmış durumda. Hâlâ trafik ürettiği için anti-spam maddeleri bile, yalnızca e-posta pazarlama kampanyalarını kayıt ve şartlarda öngörülen şekilde kapsadığı için cezalandıramaz.

Yine de, uygulamasının gelecekte gözden geçirilmesinin, kuruluş sözleşmesinin feshi yol açabileceği ihtimali var. Yakın gelecekte, Huffington Post, ticari markaların kötüye kullanılması koşuluyla alanın ele geçirilmesine kadar uzanan yasal bir davaya da yatırım yapabilir. Bu gerçekleşene kadar, Bay Popov, web sitesi sahiplerinden, düzenindeki 31 bağlı alan aracılığıyla yaptığı tıklama sayısına bağlı olarak nakit para yüklemeye devam edecektir.

Artık bu Rus spam'inden haberdar olursunuz; tavsiye spam'ı hesabınızın hariç tutma listesinden çıkararak Google Analytics'ten kaldırmanızı öneririz. Sadece hulfingtonpost.com, darodar.com ve diğer tüm alan adlarını listeye ekleyin. Filtre kısıtlamaları aynı amaca etkili bir şekilde uygulanabilir Source .

November 24, 2017