Back to Question Center
0

Semalt - İçeriğinizin Sıralamalarını Neden Azaltabileceğini Gösteren 3 Neden

1 answers:

Her şeyi doğru yaptığınıza inanıyorsanız, her zaman iyileştirilecek bir şey olduğu için yanlış olabilirsiniz. Ürünlerinizi internette tanıtmak, bazı şirket değerlerini öğrenmek ve pazarlama taktiklerini öğrenmek için çok şey öğrenmelisiniz. Tüm öğrenim devam ederken, içeriğinizi cilalamak ve daha iyi bir yolla pazarlamasını mümkün kılmak nasıl mümkün olur?

Burada Semalt 'ın en iyi profesyonellerinden olan Oliver King, içeriğinizin berbat ettiği 3 nedenden bahsetti.

1. Kendinizi çok seviyorsunuz.

Çabalarınıza hayran olduğunuzdan ve takdir ettiğinizden memnun olduğumuz halde kendinizden çok hoşlanıyorsanız sizin için sorunlara neden olabilir. Müşteriler, kimliğinizi veya geçmişinizi asla önemsemezler. Onlara önemli olan, ürününüzün veya hizmetinizin onlar için ne kadar iyi olduğu ve onların sorunlarını nasıl çözebilecekleri. Kendiniz için içerik yazdıysanız, satış yapamayacağınız ihtimali var. İçeriğinizin markete kadar çıktığından ve okuyucularınızın beklentilerini karşılayıp onları mutlu müşteriler haline getirdiğinden emin olun. Kitlenizin uğruna içerik ve makaleler oluşturmaya odaklanmalısınız ve kendiniz yaratırsanız yakında iş dünyasından kaybolmanız muhtemeldir. Kişisel menfaatlerinizden ve beğenilerinizden ziyade izleyicilerinizi kabul etmeli ve zevklerine önem vermelisiniz. Okuyucularınıza markanız hakkında faydalı bilgiler sunarak hizmetlerinize ve ürünlerinizle uyumlu olan konular üzerine yazın.

2. İçeriği kitleniz için değil kendiniz için yazıyorsunuz.

Markaya damgalanmanın en büyük düşüşlerinden biri, çoğu insan okurları için değil, kendileri için içerik yazmasıdır. Senin görevin, kitlenin için içeriği yazıp, beklentilerini ortaya çıkardığından emin olmaktır. Bu bir şeyi aklınızda tutmalısınız: "Ben benim müşterim değilim." Yazdığınız içeriğin kişisel memnuniyet için değil, kitleniz için olduğundan emin olun. Çok sayıda içerik geliştirici ve pazarlamacı kendileri için yazılar oluşturuyor ve bir sürü anahtar kelime dolduruyor; müşterilerin boğazlarına düşen gündemi aynı tadı olacağına inanıyorlar. Başarı elde etmek istiyorsanız kutucuğunuzdan düşünmek zorundasınız ve kitlenizi beyin yıkamaya çalışmayın.

3. İçerik üretimi kabız

Yaptığımız en büyük hatalardan biridir. Blogcular ve içerik yazarları, içerik üretimin yararsız olduğuna inanıyorlar, ancak öyle değil. Makaleler yazan çok insan gördüm ve 100 $ 'ı 1500 $' a çevirip günler içinde başkalarını aramak istedim; bu da kimseye kesinlikle mümkün değildir. Zavallı içerik yazarları, makaleler başına 2 $ gibi düşük bir tutardan makalelerinizi yazmaya bile hazır. Haftalık veya aylar sonra, web sitenizdeki içerik okuyucular için ilgi çekici ve bilgilendirici olmadığı için çabalarınızın sonuçsuz kaldığını göreceksiniz.

Bloglar ve web sitelerinin yararlı ve ilgi çekici olması amaçlanmıştır; düşük kaliteli içeriğe sahip saygınlığınıza zarar vermemelisiniz. Sonuç olarak, ilgi çekici makaleler yazmaya çalışmalısınız ve bu konuda bencil olmamalısınız. Zamanınızı ve paranızı tecrübesiz yazarlar üzerine boşa harcamayın ve herşeyi kendiniz yazmaya çalışın. Sorunları nasıl çözeceğiniz hakkında konuşmalısınız, komik şeylerden bahsedin ve pazarlamanın yapılma biçimine itirazlarınızı yükseltin Source .

November 24, 2017