Back to Question Center
0

Semalt: Kanada'da 10 Milyon Dolara Maliyet Verebilir Anti-Spam Yasası Örneği

1 answers:

Kanada, Kanada Günü için 2014'te spam karşıtı bir yasa çıkarmıştır. İşletme sahipleri, yasaya uymadığı için şu anda 10 milyon dolar cezaya çarptırılmıştır. Bireysel spam gönderenler için ücret 1 milyon dolar tutarındadır.

Yasama 2010 yılında yasayı onayladı ve 2014 yılına kadar yürürlüğe girdiler. Yasa, tüm işletme sahiplerine Temmuz 2017 tarihine kadar üç yıllık bir geçiş dönemi sağladı. Tüm çevrimiçi pazarlamacılar mevcut uygulamalarını gözden geçirip Kanada Hükümeti tarafından belirlenen yeni kurallara kıyasla veya bireylerden açık bir onay almaları için yeterli zamanı buldu. hizmet ettiler.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, yeni hukuk devletindeki hükümlerin ve çevrimiçi pazarlamaya etkilerinin bir özetini hazırladı.

1. Onları istemeyen kişilere asla elektronik mesaj göndermeyin

İstenmeyen posta engelleme yasası, hiçbir koşulda kişilerin ve şirketlerin, sahibinin izni olmadan kişisel e-posta adreslerine, cep telefonlarına, sosyal medya hesaplarına veya akıllı telefonlara herhangi bir e-posta mesajı göndermemesini belirtmektedir. Alıcı, gönderen ile iş ortaklığında olmadığı sürece, tüm iletişim verileri, seçilen kişilerden oluşmalıdır. Şirketler, otomatik posta listesi binasını kaldırmak zorundadır. E-posta listesi bir üçüncü taraftan satın alındığında veya satın alındığında, bir kişi listede görünmek için açıkça izin vermiyorsa ve şirket iletişimin etkin olduğunu doğrulamamışsa, çözüm sorunu olabilir.

2. İletiyi ve iletim verilerini başka bir hedefe değiştirmeyin veya iletmeyin

Yasa, birinin e-posta mesajının varış yerini alıcının kabul etmesi durumunda değiştirebileceğini şart koşar. Algılanan bir anlam, mesajın gönderilmesinde veya ona herhangi bir yanıtı yerine getirirken üçüncü bir tarafın (başkası adına) yer alamayacağınız anlamına gelir. Başka bir açıklama bunun, mesajların kötü niyetli kişilerin iletileri hedef alıcılarına ulaşmadan önlemesini aldığı phishing saldırılarını veya e-posta korsanlığını önlemek için tasarlandığından, onlardan hassas bilgileri sifonlayabiliyorlar.

3. Bilgisiz bir bilgisayar programını başka bir kişinin bilgisayarına kurmayın

Şirketlerin e-posta mesajlarını, e-postaları açtıklarında bilgisayarlarına program gömebileceği ve yükleyebilecekleri yollar olarak kullanmalarını engelledi. Mevzuat, casus yazılımlar, kötü amaçlı yazılımlar veya meşru yazılımları ayırt etmez. Bu nedenle, tüm gönderenler, bu mesajların içerdiği yazılımın amacını alıcının bilerek yapmalıdır.

4. Yanıltıcı sunumları çevrimiçi veya herhangi bir tanıtım yapmaktan kaçının

Yasa, tüm pazarlama stratejilerinde dürüstlüğü desteklemektedir. Yanıltıcı reklamlar veya yanlış bilgi içeren reklamlar doğrudan yasalara aykırıdır.

5. İzinsiz herhangi bir adres veya kişisel bilgi toplamayın

Herhangi bir kişinin bilgilerini toplamak için otomatik bir süreç kullanmak, Ceza Kanunu'nu doğrudan ihlal eder. Onlara pazarlama amaçlı elektronik mesajları göndermek için yöntem kullanarak herhangi bir toplanan adresi de kullanamazlar.

6. Onayları kanıtlamak için bir yol bulun ve kontaklar için bir çıkış yapın

Yasa ayrıca, pazarlamacılara, birilerinin birinin posta listesinde olmaya razı olduğunun kanıtına sahip olmaları nedeniyle e-posta kampanyalarını korumak için bir seçenek sunar.

Sonuç

Yeni kuralın tasarımı, pazarlamacılara alıcılarını sonsuz saygı ile tedavi etmeleri gerektiğini hatırlatmak içindir. Kanada her gün büyük miktarda e-posta iletisi gönderdiğinde, yalnızca en alakalı olanların alıcılara ulaşmasını diler Source .

November 24, 2017