Back to Question Center
0

Semalt: Kimlik avı Dolandırıcılık ve Spam'e Karşı Kalan Ayak Vital İpuçları

1 answers:

Yaklaşık 1.6 milyar bitlik e-posta spamı tüm dünyada günlük olarak gönderiliyor. Size gönderilen e-postaların yüzde 20'sinin spam olduğu tahmin edilmektedir - entsorgung lachen. Kuzey Amerika'da, 200 popüler spam göndericiden geldiği bilinmektedir, çünkü spam kaynaklarının% 80'ini izlemek mümkündür. Spam, phishing saldırılarının başlatılabileceği temel oluşturduğu için bir endişe kaynağıdır. Kimlik avı hesabı geri hesabınızı ve kimliğinizi riske atarken, spam genellikle sinir bozucu olur.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Oliver King, kendinizi spam yoluyla korumak için aşağıdaki yaklaşımları ele almaktadır.

Birden fazla e-posta adresini açın.

Öncelikle, kişisel bir e-posta adresi oluşturun ve kullanımını, birkaç aile ve arkadaş grubuyla kişisel yazışmalara sınırlayın. Çoğu durumda, spam gönderenler, ortak adlara, sayılara ve kelimelere katılarak e-posta listeleri oluştururlar. E-posta adresinizde soyadınızı ve ilk adınızı kullanmak istediğiniz kadar, yaratıcı olmanız ve karakterlerin eşsiz kombinasyonunu seçmeniz önerilir. Öncelikle, bir kişinin kişisel e-posta adresinizi türetmesini zorlaştırmak istiyorsunuz. Şimdi bir ortak e-posta adresi açın ve çevrimiçi hizmetler için abone olmanız veya bir foruma kaydolmanız gereken durumlarda kullanın. Aşağıdaki önlemleri genel e-posta adresinizle birlikte kabul etmeye çalışın. Sık sık değiştirin. Çok sayıda genel e-posta adresini kullanın..Bu iki hamle potansiyel spam gönderenlere e-posta adresinizi kimin verdiğini öğrenmenize yardımcı olacaktır. E-posta adresinizi satan siteleri veya platformları belirledikten sonra bunlardan kaçınmanız ve ayrıca Google'a bildirmeniz önerilir.

Hiçbir spam cevaplamayın.

Spam göndericilerinin çoğunluğu, performansı belirlemek amacıyla günlük yanıtlarını ve e-postalarını e-posta adreslerine doğrulamaktadır. Bu, bu e-postalara ne kadar çok tepki verdiğinizde, spam şansının artması ihtimalini de beraberinde getirir.

Aboneliğinizi iptal etmeye karar vermeden önce düşünün.

Spam gönderenlerin şimdi sahte aboneliği iptal eden e-postalar göndermekte oldukları keşfedildi. Hileler, aldığınız spam miktarını bir kez tıklattığınızda "aboneliğini iptal" ettirerek lehinize çalışır. Bilinmeyen bir kaynaktan gelen ve sizden aboneliğinizi iptal etmenizi isteyen bir e-postanın dürtüsüne karşı koymanız önerilir.

Tarayıcınızın güncel olduğundan emin olun.

Tarayıcı geliştiricileri sıklıkla tüm güncel güvenlik yamalarından emin olmak için bu uygulamaları günceller. Tarayıcınızı güncelleme hatası, bilgisayarınızı kişisel bilgilerinizi toplayabilen ve spam gönderen kötü amaçlı yazılımlara veya hatalara maruz bırakır. Verilerinizi korumak için otomatik güncelleme düğmenizin her zaman harekete geçirildiğinden emin olmanız önerilir.

İstenmeyen postaya karşı filtrelere yatırım yapın.

E-posta hesabınızın sağlayıcılarının çok sayıda anti-spam özelliği bulunduğundan emin olun. Google'ın Gmail'inde, istenmeyen posta olarak spekülasyona giren e-postaları otomatik olarak gelen kutunuza erişmesini önleyen bir spam klasörü bulunur. Bu, özellikle birincil gelen kutusunun yolunu bulurken spam tarafından oluşturulan sıkıntıyı azaltmaya yarar.

November 23, 2017