Back to Question Center
0

Semalt, Natalia Khachaturyan Uzmanından Anahtar Kelime Yoğunluğunu Optimize Edin

1 answers:

Anahtar kelimeler, işletme sahiplerine çok fazla karışıklığa neden olur; bu nedenle bazıları SEO'yu başlatmak konusunda şüpheci olabilir. Halen, bir web sitesi sağlayarak Google sonuçlarının üstünde bir hizmet alabileceğini iddia eden bir şirketler akışı var. Bunlardan biri yalan söylüyor, hangisinin olmaması ya da SEO'ya yatırım yapmanın doğru seçim olması gibi sorular ortaya çıkacak. Bu bağlamda, Semalt , (Natalia Khachaturyan) İçerik Stratejisti vurgulanan soruna basit bir çözüm öneriyor:

Çoğu kimse SEO anahtar kelimelerin kullanımı yanlışlıkla anlar

Matt Cutts, 2009'da Google'ın artık arama algoritmasının bir parçası olarak anahtar kelimeler kullanmadığını açıkladı. Bu uyarıya rağmen, insanlar bu yanlış konsepti anahtar kelimelerin SEO için hayati önem taşıyor. Google.com'un onları tamamen göz ardı etmesine rağmen anahtar kelime meta etiketini kullanmaya devam ediyorlar.

Anahtar Kelime Doldurma

SEO arama motorunun başa çıkmaya çalıştığı sorunlar arasında hala anahtar kelime doldurma olduğu bebek döneminde idi. Başlangıçta, arama motorları yalnızca geri bağlantıları kullanma gibi sayfa dışı faktörleri ele alacak kadar sofistike hale gelmeden önce sayfadaki faktörlere odaklanabilirdi. Anahtar kelimeler, web geliştiricilerin bir web sitesinin arka planında bir anahtar kelime meta etiketi kullanarak sayfa üzerinde yer alacak faktörler arasında yer aldı.

Taktik, "anahtar kelime doldurma" olarak bilinen bir etkinlik tarafından çabucak kötüye kullanıldı. Anahtar kelime doldurma, Black Hat taktikleri olarak kullanılan pek çok SEO hilesi arasında yer alır. Birçok kişi, bilgi görünürlüğünü değiştirmek için etikette bir sürü anahtar kelime (bazıları ilgisiz) nasıl doldurabilecekleri konusunda endişelerler. Kullanıcılar bu anahtar kelimeleri göremedi, ancak yanıltıcı ve yanlış arama sonuçlarının gönderilmesine yol açtı.

Google'ın cevabı, web dizinlemesi sırasında meta etiketini gözardı etmek ve bunu açıklığa kavuşturmaya devam etmekti. İnsanlar bunu bir efsane olarak gördükçe, meselenin gerçeği Google'ın artık web aramasında anahtar kelimeler meta etiketleri kullanmamasından kaynaklanıyor..

Google meta etiketi yok sayarsa, anahtar kelime doldurmanın web sitenize zarar vermeyeceği anlamına gelir mi?

Popüler inancın aksine, anahtar kelime doldurma web sitesine zarar verir. Anahtar kelime doldurma kadar hiçbir SEO değeri sunmuyor kadar, hiç sıralama değil şansını arttırır. Google, diğer anahtar kelime dolgu türlerini araştırmanın bir yolunu bulmuştur.

Cutts, 2012'de Penguin algoritmasının piyasaya sürülmesinin, aslında, Google'ın mevcut kalite yönergelerini ihlal ettiği düşünülen sitelerin sıralamalarını azaltacağını doğruladı. Uzun süredir devam eden Google'ın kurallarından biri, anahtar kelime doldurmanın önüne geçmektir. 'Alakasız anahtar kelimeler içeren sayfaları yüklemeyin.'

ifadesi bulunur.

Google, SEO amaçları için anahtar kelime etiketini kullanmamasına rağmen, algoritmalar hala doldurma ve manipülasyon konularını aramasını öneriyor.

Diğer siyah şapka taktikleri şunları içerir:

  • Görünmez metin. Birçok spam gönderici, renklerini sayfa arka planıyla eşleştirerek metinde anahtar kelimeler oluşturuyor. Bunun arkasındaki fikir, bu anahtar kelimeleri insan gözlerinden gizlemek, ancak arama motorlarından gizlemek değil. Bu yolla, spam gönderenler, web sitesinin görünümünü değiştirmeden arama sıralamaları ile olan ilgisini artırmak istemektedirler.
  • Gizli metin ve bağlantılar Diğerleri görüntülerin arkasındaki metni gizler veya Anahtarlamalı doldurmaya alternatif olarak Basamaklı Stil Sayfasını kullanır. Bunları, ilgili tarayıcıda gizlemek, ancak arama motorlarına okunaklı tutmak için mümkün kılmak için etiketler kullanıyorlar
  • Anahtar kelime meta etiketinin dışındaki anahtar kelime doldurma. Web sitesinde başka etiketlerdeki anahtar kelimeleri fazla kullansanız bile, sıralamayı iyileştirmek yerine siteye olumsuz etkileri olabilir. Bir insanın ve arama motorunun, tüm içeriğin doğal olarak okunduğundan emin olmak için yazma arasında daima bir denge kurun.
  • Yinelenen etiketleme. Kullanıcı site başlığını ve meta açıklamalarını çoğaltıp çoğaltıp çoğaltıp çoğaltılamadığını gösterir. Google, bunu tekrar eden içerik olarak görmez; dolayısıyla, bunun alakalı olduğunu varsayarsınız. Bunun yerine, çoğaltılan içerik olarak değerlendirir ve arama sonucundan çıkarır.

Buradan nereye gidiyoruz?

SEO'ya sağlam bir yaklaşım çok yönlüdür. Bununla birlikte, hepsi verilen içeriğe ve alaka düzeyine yoğunlaşmakla yükümlüdür. İnsanlar SEO'ya yaklaşma şekillerini değiştirmeli ve anahtar kelimeleri arama terimlerinden kullanmalı Source .

November 29, 2017