Back to Question Center
0

Semalt Paylar Aslında Çalışan Kanıtlanmış bir Anti-Spam Uygulaması

1 answers:

Spam, günlük buluşmalardan biri haline geliyor. Neredeyse her internet kullanıcısı, e-postalarda bir yere veya blog yorumlarına spam veriyor. Bazı araştırmalardan, tüm e-postaların yaklaşık% 77'si spam'tir. Spam e-postalarında bilgisayarınızda çeşitli zararlı görevleri yapabilen çok sayıda Truva atı, solucan veya zararlı yazılım bulunur. Çoğu spam, korsan veya partileri için kötü niyetli partilerdir - computer support business names. Farklı advers saldırılar gerçekleştirirler ve çoğu zaman başarılı olurlar.

Spam e-postalarının bir başka önemli örneği kimlik avıdır. Bunlar, sizi sahte bir klon sayfasına götürecek giriş gibi bir görev isteyen spam e-postalardır. Phishing'ler, sahip oldukları kişilerden çok sayıda parola ve kişisel bilgi alırlar. Bazı durumlarda, spam e-postalarında potansiyel olarak zararlı web sitelerinin bağlantılarını içeren bazı harekete geçirici mesajlaşma görevleri bulunur. E-postalarınızdaki spam'ı ortadan kaldırmak için büyük bir gereklilik var.

Semalt Sayısal Hizmetleri'nden uzman olan Ryan Johnson, spam önlemek için yapabileceğin birkaç şeyi tartıştı.

1. Spam filtreleri kullanın.

Bunlar, en güvenli e-posta hesaplarında bulunur. Kullanıcılar istenmeyen e-postaların belirli bir e-postaya veya silinmeye karşı otomatikleştirilmesi için spam filtreleri uygularlar. Bazı durumlarda, bu e-postalar, spam gibi görünebilen bazı önemli mesajlar içeriyor. Onları sıralayabileceğiniz bir klasöre eklemelisiniz. Spam e-postalarına filtre uygulamak, bir işletmeyi kimlik avı gibi durumlardan kurtarabilir.

2. Güvenli e-postayı kullanın.

Bazı e-posta sunucuları diğerlerinden daha güvenlidir. Diğer e-posta sağlayıcılarının posta sunucularında güvenlik önlemleri yoktur. Sonuç olarak, bu e-postalar spam e-postaların gönderilmesini teşvik edebilir. Güvenli bir e-posta, bir virüs tarayıcı gibi özellikleri içerebilir. Örneğin, Google postası e-postalarda bulunan ekleri virüs taraması yapabilir.

3. Ortak spam e-postalarından kaçının.

Bazı spam e-postaları zaten spam gönderen kaynaklardan gelir. Bazı web siteleri zaten spam sitelerdir. Bu tür kaynaklardan gelen her e-postadan kaçınmalısınız. Siteleri olan kullanıcılar için, Google Analytics'te bulunan gelişmiş spam filtrelerini kullanabilirsiniz. Bu araç, spam e-postalarının çalışma biçiminde gerekli düzenlemeleri yapabilir.

4. İstenmeyen bir e-postadaki herhangi bir bağlantıyı tıklatmayın.

Çoğu spams, kurbanının bir saldırının güvenlik açığını artıran bir görev yapması demektir. Bu eylemlerin bir kısmı saldırıların kendisidir. Spam e-postalardan gelen bağlantıları tıklamaktan kaçınmalısınız. Bu bağlantılardan bazıları SQL Enjeksiyon gibi görevleri yapabilir veya bilgilerinizi herkese açık hale getirebilir.

5. Spam e-postasında ekleri açmayın.

Bu eklerin çoğunda, Truva atlarını ve virüsleri bilerek içeren dosyalar bulunur. Bu botlar, bilgisayarınızı bilgisayar korsanlarına maruz bırakabilir ve tarayıcı şifreleri gibi değerli bilgileri kaybedebilir. Diğer durumlarda, bir web sitesinin çökmesi, muhtemelen haksız rekabet hedeflenen spam e-postalar alabilirsiniz.

Sonuç

Spamleri e-postalarınızdan kaldırmanın birçok yolu vardır. Spam'in birçoğu zararlı etkileri vardır, bunların çoğu kurbanı bazı yem-ve-geçiş hilesi için düşürmek etrafında döner. Bu rehber, durumu sağlıklı hale getirmek için spamle mücadele etmede ve diğer yöntemleri kullanmanıza yardımcı olabilir. Bazı durumlarda, insanlar bazı yaygın spam kaynaklarını bulabilir ve onları kara listeye çıkarabilir.

November 23, 2017