Back to Question Center
0

Semalt Payları 3 Spam ile Savaşırken Değerli Hileler

1 answers:

E-posta, ileti göndermenin en basit ve etkili yollarından biridir. E-postalar, kayıtların doğrulanması ve abone olunması gibi çeşitli görevleri otomatikleştirerek birçok şirketin yararlandığı güvenilir bir yöntem haline geldi. Çeşitli otomasyon ve bildirimler e-postalar aracılığıyla kullanıcılara neredeyse anında ulaşabilir - locao de estudio fotografico.

Maalesef, siber suçlular, gayretlerini gerçekleştirmek için spam kullanma seçeneğine sahiptir. Örneğin, pek çok kişinin e-postalarını tıkayan çok sayıda spam e-postası var. Bu spam e-postalarında, insanların pazarlama kampanyalarından azami ölçüde başarısız olmasını sağlayacak birçok bot bulunmaktadır. Diğer durumlarda, bu mesajlar bir kişiyi kolayca bir kimlik avcısı sayfasına götürebilecek bağlantılar içerir.

Semalt'ın önde gelen uzmanlarından biri olan Lisa Mitchell tarafından sağlanan yöntemlerden bazıları, spam iletilerden uzak durmanıza yardımcı olabilir.

1. E-postalarınızı gizli tutun.

Bir e-posta adresi, bir spamcinin görevlerini yerine getirmesi gerektiğidir. E-postalarınızı gizli tutmak esastır. E-postanızı bir çok kişiye maruz bırakmayın, zira spam gönderenlere kaybetme şansınızı artırabilirsiniz. Dahası, bir kişinin posta kutusundaki tüm e-postalara spam mesajı vermesi mümkündür. Web sitelerine sahip olan kişiler için, e-postalarınızı hiçbir yayında kullanmayın. Spam gönderenler, bir sitede bulunan e-posta adreslerini bulabilen ve kullanabilecek çok sayıda otomasyon aracına sahiptir..

2. Spam filtreleri kullanın.

Bunlar, spam e-postaları algılama ve engelleme potansiyeli olan yazılımlardır. Bu yazılımların, spam e-postalarını güvenilir e-postalardan ayırt etmelerini sağlayan birçok yöntem ve kaynak vardır. Güvenilir şirketlerden gelen spam engelleyicilerini kullandığınızdan emin olun. E-postalar, spamsleri viral hale getirmenin iyi bir yoludur. Dolayısıyla anında tıkanırlar. Google, e-postalarınızın adres denetleyicisine spam veriyor ve bu mesajların bazılarını filtreleyebiliyor. Ayrıca ekleri kötü amaçlı yazılımlar ve Truva atları için tarayabilir.

3. Körü körüne tıkmayın.

Tıklamadan önce URL'nin güvenilirliğini onaylayın. Zararlı sonuçları önlemenin temel yollarından biri, bir spam göndereninin e-postasını tamamen önlemektir. Öncelikle, bir bağlantıyı tıklamak sizi bir phisher sayfasında bulabilir. İkincisi, bir spam e-postasında bulunan ekler, bilgisayar güvenliği konusunda çok zararlı Truva Atları içeriyor olabilir. SEO'yu veya diğer iş yerinde iş arkadaşları görevlerini yürüten kişiler, etkileşimi takip eden araçları kullanır. Bu cihazlar, spam e-postayla ilgili herhangi bir şeyin tıklanması, e-posta adresinin herhangi bir web sitesinde kullanım için geçerli olduğunu teyit eden geri bildirim gönderebileceği anlamına gelir.

Sonuç

Çoğu İnternet kullanıcısı spam ve diğer kötü niyetli siber saldırılar nedeniyle düşer. İnterneti gezen bir kişi, bilinmeyen kaynaklardan gelen bir sürü e-posta bulabilir. Bu e-postalar, kullanıcıya bir harekete geçirici görevi yerine getirmeyi gerektiren diğer görevlerin yanı sıra reklam kampanyaları içerebilir. Bu spam e-postalarının çoğu kullanıcıların önemli bir kayıptır ve bir web sitesinin güvenlik açığının arttırılmasını sağlar. Yukarıdaki yönergeleri kullanarak spam ile ilgili birçok sorunu önleyebilirsiniz. Üstelik, spam'den uzak durmanızın önüne geçebileceğiniz birçok başka kesmek girişimi var.

November 23, 2017